Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Post autor: piotrek18tw »

Witam. Próbuję ogarnąć temat hamulców w mojej coupecie V6. Obecnie mam standard, czyli 5x114.3 i 282 na dwutłoku.

Chcę przejść na czterotłoczkowe zaciski Brembo + tarcze 320mm z Accorda 8gen Type-S. Oczywiście, potrzeba do tego adapterów. No i tutaj właśnie pytanie z tematu - czy hamulce z 5gena coupe i 6gena coupe są wymienne? Mógłbym zorganizować adaptery, które były w Accordzie 5gen coupe z tymi samymi zaciskami i tarczami, zastanawiam się, czy będą pasować u mnie. Jeżeli hamulce są wymienne między tymi modelami, to adaptery powinny być takie same, ale nie znam się za bardzo na 5 generacji...
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Post autor: Krzysiek15255 »

Irek Wodzirej robi adaptery do Brembo z Megane RS ;). Miałem adaptery, zacisku i robiłem pomiary, to tarcza z Accorda VIII Type S lub Nissana 350z powinny podejść.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Post autor: piotrek18tw »

Z tym, że ja chcę to robić na zaciskach z BMW 7er. Wiem, że w 5genie są węższe tarcze (25mm vs 28mm w CG2), ale teoretycznie jeżeli dałoby się wymieniać hamulce między nimi (czyli pnp zacisk+jarzmo+tarcza z 5g do 6g lub w drugą stronę), to adaptery powinny być takie same.

Z ciekawości, jaka jest cena tych adapterów od Wodzireja? Jak będę miał zaciski w dłoni to bym ew. pomierzył rozstawy mocowań, bo na dobrą sprawę jest spora szansa, że będą takie same w BMW jak i w Renault, w końcu zaciski dość podobne są :)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Post autor: MuzykGrzes »

Pytanie tylko czy średnica tłoczków jest porównywalna? Czy pompa sobie z nim poradzi.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Hamulce z 5gena w 6genie coupe?

Post autor: piotrek18tw »

O ile się nie mylę, w BMW jest pompa calowa, podobna do tej z Accorda. Sporo osób jeździ na zaciskach Brembo i raczej się nie skarżą na słabe hamulce. Sam znam zresztą parę Hond latających na takich zaciskach, ba, jeden znajomy nawet poszedł na całość i śmiga w Civicu na 6-tłoczkowych Brembo ;)
ODPOWIEDZ