Teraz jest 29 mar 2024 07:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Problem z głośnością po podłączeniu radia 2DIN Android 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 lip 2020 23:04
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Lokalizacja: kuj-pom
Post Problem z głośnością po podłączeniu radia 2DIN Android
Hej wszystkim!
Dałem sobie trochę czasu na przewertowanie forum, aby znaleźć jakieś rozwiązanie do mojego problemu z audio w Coupe, lecz nie do końca bangla mi to jak trzeba.
Postaram się najpierw w konkretach opisać o co chodzi, co już zrobiłem, a co nie gra:
Pacjent: Accord Coupe 01r z ori systemem BOSE
Problem: Po podłączeniu radia 2DIN głośność jest od razu jakby "sterowana" na maks

A teraz opis.

Kupiłem chińskie radio 2DIN na Androidzie ( https://allegro.pl/oferta/radio-samocho ... ZTRhZWY%3D )
Kostkę ISO podłączyłem w zasadzie dobrze, bo radio działa np. w Hondzie Civic VII. Żeby było śmiesznie, to zwykłe radio 1DIN podłączone do mojej Acco Coupe działa normalnie.
Początkowo po podłączeniu 2din w Acco grało samo radio FM. Doczytałem, że niebieski przewód z kostki wychodzącej z auta to wzmacniacz anteny, który jednocześnie steruje nagłośnieniem w aucie, dobrze rozumiem? Kiedy zrobiłem zworkę (przewód żółty, czyli zasilanie ze stacyjki+niebieski, czyli antena) na kostce wychodzącej z radia 2DIN zadziałało także audio: MP3, dźwięki systemowe itp.
I tutaj zaczął się kolejny problem, ten przy którym utknąłem a mianowicie wcześniej wspomniana zbyt duża głośność. Po przekręceniu stacyjki radio 2DIN załącza się i słychać "strzał" głośników (wiecie, tak jak gdy zrobicie na maksa głośniki w kompie na przykład i włączycie je :D )

Będe bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie i jeśli dotarłeś do tego momentu lektury to chylę czoła ;D

Dobrego dnia!


30 lip 2020 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2018 08:14
Posty: 160
Lokalizacja: Topólka
Post Re: Problem z głośnością po podłączeniu radia 2DIN Android
Nie wiem czemu, ale widzę, że nikt nie odp Ci w tej sprawie radia,
Ja zaczął bym od tego, że podłączył bym wszystko kolorystycznie jak należy a nie jakieś mostki miedzy kolorami, skoro niebieski to "power antena" to niech tak zostanie bo na nim pojawia się napięcie w chwili uruchomienia radia a jeżeli podłączasz go do żółtego to tak naprawdę dwa potencjały się spotykają i tyle, z kostki radia też powinien wychodzić kabel niebieski i może wtedy nie będzie tego "strzału" po przekręceniu stacyjki.
U Ciebie myślę, że problemem jest to że masz sterowanie radia z kierownicy i od razu to ci powoduje takie zmiany, że podkręca na max i przełącza na FM tylko. odepnij to sterowanie lub naucz radio nowych przycisków i powinno wszystko hulać.
Ja osobiście mam 2din i nie miałem sterowania z kiery, włożyłem kiere z VII i taśmę z VI z możliwością sterowania radiem i wszystko działa jak należy, ale wszystkie kable podłączyłem kolorystycznie, żadnych manewrów nie robiłem ;)


16 paź 2020 11:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL