Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Dźwięk wydechu - jak zmodyfikować

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Dźwięk wydechu - jak zmodyfikować

Post autor: wysio »

Hejka.
Może ktoś ma doświadczenie, co zrobić żeby uzyskać taki dźwięk, jak na tym filmie: https://youtu.be/Myn9mGUyHBY
Dla mnie dźwięk super!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Dźwięk wydechu - jak zmodyfikować

Post autor: Bartoch »

Opowiedz jest w komentarzach do filmiku: All I did was delete the rear muffler resinator, and straight piped it and deleted both rear mufflers, and put resinated tips on it. i left the cat on and the first resinator though.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Dźwięk wydechu - jak zmodyfikować

Post autor: wysio »

Ok, jednak czy ktoś z forum coś w tym temacie kombinował i osiągnął podobny efekt? Ja mam tłumiki końcowe przelotowe z kwasówki i generalnie buczy to bardzo i tyle... Trochę mi się ten efekt już znudził... Myślałem też, że poza buczeniem nie można za bardzo co innego w tym aucie uzyskać. A jednak efekt z filmu bardzo mnie zaskoczył.
awkwardstevie
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2020 22:22
Auto: VI
silnik: 3.0 v6

Re: Dźwięk wydechu - jak zmodyfikować

Post autor: awkwardstevie »

próbowałem to osiągnąć. Autor chyba sam nie wie co zrobił i co ma założone. Efekt w ogóle nie podobny do tego.

Przy 2000 obr zauważalny rezonans i buczenie, auto się drze ale bardziej jak wyścigówka niż V6. Chyba, że ma jakieś inne końcówki, ja założyłem z dyfuzorem o śrenicy 90 i nie osiągnąłem takiego efektu.
ODPOWIEDZ