Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Odgłosy tarcia na R w automacie CG2 po odbiorze od mechanika

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
okoo
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014 14:01
Auto: coupe 1999
silnik: 3.0 v6

Odgłosy tarcia na R w automacie CG2 po odbiorze od mechanika

Post autor: okoo »

Witam.

Miałem zimowe spotkanie z krawężnikiem moją hondą. Jako że bałem się jechać gdzieś daleko z przekrzywionym kołem, pojechałem do jakiegoś mechanika (znajomego od znajomego..), który był w miarę blisko, abym mógł do niego bezpiecznie dojechać. Zrobił mi wahacz dolny, "pociągnął lekko" kołyskę i super, koło proste wszystko spoko, zbieżność zrobiona. Odbieram samochód zadowolony, odpalam, wbijam R i ku mojemu przerażeniu słyszę dźwięk tarcia blachy o blachę! Objaw występuje tylko przy wstecznym (zarówno na postoju jak i podczas ruchu), pozostałe biegi chodzą całkowicie normalnie. Przed oddaniem do serwisu skrzynia nie dawała kompletnie żadnych oznak pogorszenia jej stanu w stosunku do ostatnich 6 lat eksploatowania. Podejrzewam że mechanik musiał uszkodzić skrzynię np. poprzez wbicie wstecznego na chama w turlającym się aucie albo coś w tym stylu. Mechanik oczywiście się wszystkiego wypiera, mówił że jak wyjeżdżał z kanału to to już słyszał... (jeszcze nie wiem co robić co do tego mechanika, ale na pewno najpierw muszę wybulić za jakieś oględziny skrzyni u speców.

A teraz do rzeczy.. Jak myślicie, co to może być, czy ktoś miał takie objawy? Czy na oględziny jechać na kołach czy lawecie? (auto do przodu jedzie zupełnie normalnie) Jeśli ktoś miał coś podobnego to jak przebiegała naprawa oraz jakie były koszty? Przyznam że jestem załamany, uwielbiam ten samochód ale pakowanie w niego 5< tys. może skończyć się rozwodem albo... wymianą na zwykły samochód... :(

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Odgłosy tarcia na R w automacie CG2 po odbiorze od mecha

Post autor: wysio »

Bez paniki, jeśli skrzynia działa poprawnie. Trzeba by było wjechać na kanał i ktoś z dołu musiałby posłuchać, skąd dokładnie dochodzą te dźwięki.
ODPOWIEDZ