Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2020 08:45
Auto: Accord 03-07
silnik: J30A5

Re: 2007 Honda Accord CM5 2.4 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Seeker »

Skąd dorwałeś fogi do przodu? Sam do swojego coupe próbuje coś ogarnąć ale wszystko tylko chińskie..
Przy okazji, ogarnąłem temat z częściami zamiennymi blacharki do US'a. ;) Jakby ktoś chciał to zapraszam
Coupe 3.0v6 2004
Automat
Stance/Static
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord CM5 2.4 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Seeker pisze:Skąd dorwałeś fogi do przodu? Sam do swojego coupe próbuje coś ogarnąć ale wszystko tylko chińskie..
Moje przeciwmgielne też są chińskie, zamówione z Aliexpress, ale jakość wykonania jest całkiem dobra. Wyśle ci PM z linkiem.

Edit:

Jak wcześniej pokazywałem, wykonałem regulowane wahacze górne na tył.
W minionym tygodniu udało mi się wygospodarować trochę czasu i je zamontować.
zamotnowane wahacze.jpg
Następnie umówiłem się na ustawianie geometrii. Panowie sprawdzili luzy w zawieszeniu i niczego nie wykryli. Potem zabrali się do pracy. Z ustawieniem nie było problemów, wszystko gładko poszło. Teraz geometria jest tip-top. Jedynie przednie koła mają pochylenia na granicy normy, ale tak już zostanie. Raczej nie będę kupował regulowanych wahaczy górnych na przód. Poza tym, panowie stwierdzili, że nie będzie to miało wpływu na tor jazy czy zużycie opon.
ustawione.jpg
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Hej.
Jeśli śledzicie mój temat to wiecie, że w poprzednim sezonie na jednej z opon letnich zauważyłem pęknięcie na boku.
Dlatego na ten sezon chcę kupić nowy komplet. Poprzednie miałem Goodyear Efficientgrip Performance w romiarze 225/50R17.
Oponki bardzo dobrze się spisywały, może w ostatnim sezonie w chłodne dni zaczęły się robić trochę śliskie na deszczu, ale zakładam, że to przez rocznik produkcji 2015 (bieżnika miały około 5mm). Za to mogę je bardzo pochwalić za trwałość (pomijając to pęknięcie, bo nie wiem od czego powstało) i były dość ciche.
Szukam czegoś z marek premium, ale nie za milion monet. Przejeżdżam rocznie około 20tys. km, wiec potrzebuję opon co się nie zużyją w dwa sezony. Nie potrzebuję też super sportowych, bo się nie ścigam, ale jeżdżę dość dynamicznie. Do pracy mam kawałek ekspresówki, wiec prędkości przelotowe około 140km/h.
Widziałem, że powstał nowy model tych Goodyearów i się nad nimi zastanawiam.
A wy jakie oponki polecacie na lato?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: QuicksilveR »

Bartoch pisze:Hej.
Jeśli śledzicie mój temat to wiecie, że w poprzednim sezonie na jednej z opon letnich zauważyłem pęknięcie na boku.
Dlatego na ten sezon chcę kupić nowy komplet. Poprzednie miałem Goodyear Efficientgrip Performance w romiarze 225/50R17.
Oponki bardzo dobrze się spisywały, może w ostatnim sezonie w chłodne dni zaczęły się robić trochę śliskie na deszczu, ale zakładam, że to przez rocznik produkcji 2015 (bieżnika miały około 5mm). Za to mogę je bardzo pochwalić za trwałość (pomijając to pęknięcie, bo nie wiem od czego powstało) i były dość ciche.
Szukam czegoś z marek premium, ale nie za milion monet. Przejeżdżam rocznie około 20tys. km, wiec potrzebuję opon co się nie zużyją w dwa sezony. Nie potrzebuję też super sportowych, bo się nie ścigam, ale jeżdżę dość dynamicznie. Do pracy mam kawałek ekspresówki, wiec prędkości przelotowe około 140km/h.
Widziałem, że powstał nowy model tych Goodyearów i się nad nimi zastanawiam.
A wy jakie oponki polecacie na lato?
Śledzicie :D

Ja z kolei jeżdżę na GY F1 Asymmetric 3 i pewnie będę szukał podobnych, bo te mi bardzo odpowiadają. Rozmiar 225/40R18 udało mi się kupić pod koniec 2017 roku za 1600 zł komplet.
Wiadomo, wszystko drożeje, więc cena może być mocno nieaktualna. Ale szczerze polecam, nie tylko do dynamicznej jazdy.

Jakbym miał jeszcze czegoś szukać, zwłaszcza jeśli chodzi o głośność, to brałbym Dunlop SportMaxx RT. Co prawda miękka mieszanka i znika dosyć szybko, ale opona komfortowa i ciuchutka. A klei się do asfaltu jak głupia :)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: figo »

zwięźle i krótko, użytkowałem z letnich opon Yokohamy (kilka modeli), Falkeny, Pirelli. Obecnie kupiłem po opiniach znajomych i opiniach w necie Hankook S1 EVO3 i jak do tej pory nr 1 w zestawieniu.
HR
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

QuicksilveR pisze:Śledzicie :D
Popełniłem błąd w pisowni? :mrgreen:
A co do opon to Dunlop miałem i szybko się ścierały, GY Assymetric trochę drogie.
figo pisze:Hankook S1 EVO3 i jak do tej pory nr 1 w zestawieniu.
Trochę poczytałem i faktycznie warte zainteresowania i cena rozsądna.

Zdecydowałem się jednak na "krajową produkcję" czyli nowy model GoodYear EfficientGrip Performance 2.
Na plus na pewno: dobre recenzje we wszystkich testach opon, przewidywana długa żywotność opon, cena.
bieżnik.jpg
bieżnik.jpg (161.08 KiB) Przejrzano 4563 razy
Za komplet nowych opon w rozmiarze 225/50R17 z 2020 roku zapłaciłem 1400zł + przesyłka.
data.jpg
data.jpg (145.11 KiB) Przejrzano 4563 razy
Po przejechaniu około 1000km mogę stwierdzić, że bardzo dobrze spisują się na suchym i mokrym asfalcie, a do tego są ciche.
Przy gwałtownym ruszaniu (automatem) nie da się stracić przyczepności na suchej drodze. Hamowanie też jest bardzo efektywne.
Ogólnie mówiąc jak na razie jestem mega zadowolony z wyboru. Zobaczymy jak będą się sprawować za 2 sezony.
Jeśli także stoicie przed wyborem ogumienia to ja te szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Niedawno była kolejna wymiana oleju z filtrem oraz czyszczenie i olejowanie wkładki K&N.
Gdy zakładałem wkładkę to zauważyłem, że na dolocie mam dwa duże pęknięcia.
Nie wiem czy trochę sam nie pomogłem jak otwierałem puszkę filtra, bo trochę się z tym mocowałem.
stary.jpg
Jakby nie było, zamówiłem zamiennik z allegro za 40zł i działa. Jakość może nie jest jakaś rewelacyjna, ale za taką cenę to jest całkiem dobrze.
Guma trochę miękka, ale wszystkie otwory odpowiednich rozmiarów i na swoim miejscu.

Nowa rura dolotu w świetle zachodzącego słońca :lol: :
nowy.jpg
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

No i klocki się skończyły.

Tym razem wytrzymały 20 tys. mil czyli drugie tyle co poprzednie zestawy.
Sprawność bardzo dobra do samego końca.
Szczerze mówiąc to najlepszy "standardowy" zestaw hamulców jaki miałem do tej pory, a miałem: ATE, Bosch, Ferodo, TRW i inne.
Jakość naprawdę rewelacyjna, jedne klocki zjechane, a na tarczy nie ma śladów zużycia. EBC to jest to :)
stare_nowe.jpg
stare_nowe.jpg (224.1 KiB) Przejrzano 4203 razy
gotowe.jpg
gotowe.jpg (226.4 KiB) Przejrzano 4203 razy
rant.jpg
rant.jpg (133.23 KiB) Przejrzano 4203 razy
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: KOko »

Też od dawna jeżdżę na klockach EBC i też sobie chwalę. Jedynie chyba na tyle muszę zmienić tarcze na nacinane, bo przy ostrzejszym pałowaniu zbiera mi się za dużo syfu z klocków i np. powoli cofając zaczyna popiskiwać.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: 2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Od jakiegoś czasu nic nie pisałem, bo w sumie niewiele się dzieje. Nabijam kilometry i coraz bardziej lubię to auto.
Ostatnio zmieniałem klocki z tyłu, wymieniłem świece, wyregulowałem zawory i zmieniłem gumki pokrywy oraz standardowo olej i filtry.
Takie zwykłe eksploatacyjne rzeczy, nic ciekawego :)
ODPOWIEDZ