Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: Smolar »

Witam,byłem na kompie bo pali mi sie ABS i raz wyszedł bład przekażnika ABS a drugi raz zwarcie w pompie ABS,bede szukał nowej pompy,stąd pytanie,czy pompa ABS z 2.0 jest taka sama jak 3.0 ?

Druga sprawa,nie mam pilota do centralnego,jak otwieram kluczykiem centralny otwiera dwoje drzwi tylko od str pasażera ,natomiast od kierowcy jak otwieram to tylko drzwi kierowcy.Następna kwestią jest to że zamyka sie w momencie włożenia kluczyka do stacyjki i zeby otworzyc trzeba pociagnać za dzyndzle od zamków...
Natomiast żeby było smieszniej,to jak rozpialem wszystkie kostki w drzwiach kierowcy bo sciągałem boczek to po wlozeniu kluczyków do stacyjki,obydwoje drzwi sie otwierały:P

Kompletnie niewiem o co chodzi:D
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: figo »

Z tym centralnym to wygląda jak byś miał dołożony jakiś moduł, bo seryjna instalacja tak się nie zachowuje. Poszukaj może coś mam pomieszane w tej instalacji.
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: maxel »

też mam jakieś gówno dołożone do centralnego, tylko u mnie to inaczej działa.
Jak włożę kluczyk do stacyjki, zamknę drzwi to się zarygluje ale nie da się już odryglować od strony kierowcy, dzyndzel się rusza w górę i w dół(bez skojarzeń :P ) ale nie otwiera :) w każdym bądź razie najgorzej jak silnik odpalony, drzwi się zamkną od wiatru i dupa, a ja zamykam drzwi od garażu, i nie ma jak wejść do auta bo się zatrzasnął :D
W każdym bądź razie też odpiąłem kostkę od drzwi i teraz rygluje na pilota normalnie z tym że nie widzi czy są drzwi kierowcy otwarte czy nie, ale centralny działa ok. Nie mogę wyszperać gdzie mogę mieć ten moduł dołożony... :)
Awatar użytkownika
accord115
Posty: 156
Rejestracja: 08 cze 2010 21:49
Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE
Lokalizacja: Wieluń

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: accord115 »

http://moto.allegro.pl/pompa-abs-honda- ... 36966.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu jest w dobrej cene
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: Smolar »

też mam jakieś gówno dołożone do centralnego, tylko u mnie to inaczej działa.
Jak włożę kluczyk do stacyjki, zamknę drzwi to się zarygluje ale nie da się już odryglować od strony kierowcy, dzyndzel się rusza w górę i w dół(bez skojarzeń :P ) ale nie otwiera :) w każdym bądź razie najgorzej jak silnik odpalony, drzwi się zamkną od wiatru i dupa, a ja zamykam drzwi od garażu, i nie ma jak wejść do auta bo się zatrzasnął :D
Ja mam własnie tak ,wystarczy ze ten bolec co sie wciska jak drzwi zamykasz drzwi wcisna,swiatelko zgaśnie w srodku i drzwi kierowcy i pasazera sie zamykaja i tez skacza gora doł ale tez mi sie to skonczyło zamknieciem drzwi jak auto bylo odpalone<haha>
Natomiast jak sciągnołem boczek i wszystkie kostki były wypiete to było na odwrót,otwierała sie po zamknieciu drzwi kierowcy...

Nie mam pojecia coż to może być...

Ale koledzy,chodzi o to czy 2.0 i 3.0 maja taka samą pompe,bo mam na miejscu od 3.0 ,ale niewiem czy podejdzie...
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: figo »

powinno być to samo, sprawdź dla pewności w katalogu czy te same numery mają
http://old.japancars.ru/cat/honda/" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: Bonio »

jak cos to mam leżący komp od absu 2.0
co do centralnego zamka, amerykance maja tak ze jak sie otwiera auto z kluczyka to otwiera tylko drzwi kierowcy, drugi raz jak przekrecisz klucz aby otworzyl drzwi to powinien otwierac wszystkie, to takie otwieranie na dwa razy wymyslone przez amerykancow, u mnie w tojocie (wersja usa) np tak jest. Poza tym gadalem z kumplem elektrykiem samochodowym to mi gadal ze tak ma wiekszosc amerykancow. Troche lipne te dokladane dodatkowe zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: misio40 »

Bonio pisze: to takie otwieranie na dwa razy wymyslone przez amerykancow
Też mam tzw. "selektywne" otwieranie drzwi. Jedno przycisnięcie na pilocie lub przekręcenie kluczyka to otwierają się tylko drzwi kierowcy, to samo drugi raz - wszystkie drzwi. Takie "hamerykańskie" zabezpieczenie, żeby czarny do auta nie wskoczył na parkingu :lol:
Może ktoś się bawił opcjami i coś poprzestawiał ?
raz honda - zawsze honda
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: Smolar »

No niewiem,bylem dzis z ciekawosci i zawsze otwiera sie tylko strona kierowcy,natomiast jak odkluczam od strony pasazera to drzwi kierowcy sie otwieraja za pierwszym razem:)
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Witam pytanie o pompe ABS oraz problem centralny zamek

Post autor: rychu94 »

Jam by co to pompe absu man od 2.0 I pilot tez powinien sie znalesc
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
ODPOWIEDZ