Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Prywo pisze:nie urabia, tylko niestety takie są realia, jak wystawiłem za 400 zł to nikt nie pisał i nie dzwonił, za 350 też trucie że za dużo, dopiero za 300 jakoś poszło i miałem calutki kpl. łącznie z pudełkiem i dowodem zakupu
myślę jeszcze nad Alpiną IDA-X3.... ale chyba jakoś wolę by było CD

Sory za OT
Masz racje ciężko jest sprzedać dobre radyjko za jakieś rozsądne pieniążki, czasem to aż się włosy prostują jakie się dało kwoty jak się je kupowało .
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio

Post autor: WOLA1983 »

Tej mieliście coś doradzić czy zaproponować a tu widzę że moje radio już sprzedane :)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Radio

Post autor: Prywo »

WOLA1983 pisze:Tej mieliście coś doradzić czy zaproponować a tu widzę że moje radio już sprzedane :)

:lol: :lol: :lol:

swoją drogą to nie wiem czemu nie wystarcza tobie ta Alpina ?
Bardzo dobry procesor, bardzo dobry wzmacniacz, bardzo dobra możliwość regulacji i wystrojenia, możliwość dopasowania koloru podświetlenia, USB, AUX i sporo innych dupereli
więc O CO KAMAN :shock:

ale jak tobie nie pasuje to mi będzie pasowało na bank 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:

jedynie jak bym miał zmieniać alpinę na coś innego i zależało by mi na jakości dźwięku to szukałbym Clariona lub Nakamichi chociaż te ostatnie są drogie i brzydkie
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio

Post autor: WOLA1983 »

No i jeszcze np. obsługa tel. z zew. mikrofonem.Chce coś innego bo zależy mi na nawigacji w radiu i żeby odtwarzał dvd podłączając ekranik w tylnim zagłówku i działała kamera cofania którą mam już zamontowaną.Chociaż to co piszesz działa na twoją niekorzyść bo faktycznie nie jest złe te radyjko...hm 8-)
Awatar użytkownika
Maniek
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2013 19:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio

Post autor: Maniek »

Sony MODEL: XAV-63 To powinno cię zadowolic.
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio

Post autor: WOLA1983 »

Tylko te sony...jakoś nigdy nie byłem przekonany do sprzętu od nich.A będzie to w miarę grało?Gdzieś widziałem (tablica albo alledrogo) 1din bossa za coś tam koło 6-7 stówek będzie mi działało sterowanie z kiery?Mam http://tablica.pl/motoryzacja/akcesoria ... ne/?q=boss" onclick="window.open(this.href);return false;
ten za 650 chociaż jest jeszcze ten za tysiaka.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Radio

Post autor: Prywo »

o sterowaniu z kiery możesz zapomnieć, sam bardzo mocno nad tym kombinowałem i niestety się nie da tego podłączyć pod inne radyjko jak OEM, nie ma nawet adapterów do VI gena, dopiero do VII gena od wielkiego dzwonu trafi się gdzieś adapter sterowania z kiery i jest on tak trudny do zdobycia jak OEM dokładki do VI gen QP. a jak już jest to za kupę kasy.
a tego BOSSA to sobie daruj to jest kaszana, niby wielki wzmacniacz i ect ale to gra słabiej niż jamnik mojej babci,
Nie wiem czego oczekujesz od radia, GPS, 7" monitor, zestaw głośnomówiący ?,
jeżeli szukasz radia pod kamerkę i ma być 1 din to w pierwszej kolejności bym poszukał czegoś firmowego, poniżej moje typy
1 - Alpine IVA D-105 lub D-106
2 - Pioneer AVIC X1
3 - Clarion VZ402E
a jak coś z chińczyków miałoby być to
4 - PEIYING PY9905 Alien

całkiem przyzwoite 1 dinowe radia z monitorem to są jeszcze XBS (za rozsądne pieniądze) oraz ZENEC ale ciężko je dostać, lecz potrafią się trafić i te za rozsądne pieniądze, nowe radyjko ZENEC kosztuje tyle co dobrej klasy ALPINA lub PIONEER.
Radia typu DALCO, NAVIHEVEN itp od razu sobie daruj, mają problem z przegrzewającym się procesorem graficznym co przy dłuższym używaniu skutkuje zacinaniem się całego radia i świrowaniem, przegrzewa się matryca i nie reaguje na dotyk, lub w lecie potrafią się po 30 używania wyłączyć bo się przegrzeją.

WOLA1983 pisze:Tylko te sony...jakoś nigdy nie byłem przekonany do sprzętu od nich.A będzie to w miarę grało?Gdzieś widziałem (tablica albo alledrogo) 1din bossa za coś tam koło 6-7 stówek będzie mi działało sterowanie z kiery?Mam http://tablica.pl/motoryzacja/akcesoria ... ne/?q=boss" onclick="window.open(this.href);return false;
ten za 650 chociaż jest jeszcze ten za tysiaka.
swoją drogą to ten Soniak będzie lepiej grał od tego Bossa ;) i jest 2 dinowy

do 1 tyś, to już kupisz naprawdę dobre i firmowe radio 2 dinowe
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
WOLA1983
Posty: 114
Rejestracja: 14 paź 2012 17:31
Auto: cg4 01
silnik: f20b7
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio

Post autor: WOLA1983 »

O i to jest konkretna odpowiedz,a powiedz mi czy na tym sony albo tej tańszej alpinie będzie działać nawigacja?Ale to muszę podłączyć swoją czy jak to się odbywa?Czego oczekuje od radia...no musi jakoś grać bo po to jest :D no wyjścia na kamerę,możliwość podłączenia monitora w zagłówku,gps też by się przydał...i jeszcze tv i żeby dobra kawę robiło :lol:
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Radio

Post autor: Prywo »

WOLA1983 pisze:O i to jest konkretna odpowiedz,a powiedz mi czy na tym sony albo tej tańszej alpinie będzie działać nawigacja?Ale to muszę podłączyć swoją czy jak to się odbywa?Czego oczekuje od radia...no musi jakoś grać bo po to jest :D no wyjścia na kamerę,możliwość podłączenia monitora w zagłówku,gps też by się przydał...i jeszcze tv i żeby dobra kawę robiło :lol:
jeśli chodzi o tą tańszą Alpine to by działo NAVI musisz dokupić odpowiednią puszkę chyba minimum NVE-N055 lub wyższy model, jeśli chodzi o resztę kamera cofania dodatkowe monitory to są wyjścia i będzie działać, niestety 105 trzeba szukać przestrojoną z możliwością odtwarzania DIVX-ów bo pierwsze modele nie miały takiej opcji.

Soniak też nie ma wbudowanego modułu GPS więc nawigacja nie będzie działała i w tym przypadku, pozostałe funkcje jak najbardziej tak.

jeżeli chcesz NAVI to musisz szukać takiego radia w którym jest już zainstalowany moduł GPS, opcję doposażenia mają tylko ALPINE i PIONEER reszta raczej nie.

2 Dinowe radyjka mają tą przewagę że do obudowy jest zamontowany troszkę większy wentylator chłodzący procesor i lepiej i płynniej działają, niestety jak to 2 din, zastosowanie w autach jest mocno ograniczone i dlatego są tańsze od 1 din.

niestety markowe radia z wbudowanym modułem GPS (potocznie zwane kombajny) są dosyć drogie i za firmówkę trzeba wydać około 1200-1300 w górę, trafiają się jednak okazje.
Jeśli chcesz mieć to wszystko na raz za rozsądne pieniądze to zobacz PEIYINGa 1 din PY-9905, lub 2 din PY-9907, ta firma bardzo często wzoruje się na markowych producentach produkując swoje radyjka i za około 1000-1200 zł będziesz już miał cały kpl. na gwarancji razem z oryginalną Auto Mapą.

ja osobiście bym wolał dobre radio, w kolejności jak napisałem wcześniej, a nawigację bym wolał zwykłą na przyssawkę do szyby, jednak w markowym radyjku jakość dźwięku i wykonania jest o niebo lepsza niż w najlepszym chinolu.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Radio

Post autor: kbl100 »

Prywo pisze:o sterowaniu z kiery możesz zapomnieć, sam bardzo mocno nad tym kombinowałem i niestety się nie da tego podłączyć pod inne radyjko jak OEM, nie ma nawet adapterów do VI gena, dopiero do VII gena od wielkiego dzwonu trafi się gdzieś adapter sterowania z kiery i jest on tak trudny do zdobycia jak OEM dokładki do VI gen QP. a jak już jest to za kupę kasy.
a tego BOSSA to sobie daruj to jest kaszana, niby wielki wzmacniacz i ect ale to gra słabiej niż jamnik mojej babci,
Nie wiem czego oczekujesz od radia, GPS, 7" monitor, zestaw głośnomówiący ?,
jeżeli szukasz radia pod kamerkę i ma być 1 din to w pierwszej kolejności bym poszukał czegoś firmowego, poniżej moje typy
1 - Alpine IVA D-105 lub D-106
2 - Pioneer AVIC X1
3 - Clarion VZ402E
a jak coś z chińczyków miałoby być to
4 - PEIYING PY9905 Alien

całkiem przyzwoite 1 dinowe radia z monitorem to są jeszcze XBS (za rozsądne pieniądze) oraz ZENEC ale ciężko je dostać, lecz potrafią się trafić i te za rozsądne pieniądze, nowe radyjko ZENEC kosztuje tyle co dobrej klasy ALPINA lub PIONEER.
Radia typu DALCO, NAVIHEVEN itp od razu sobie daruj, mają problem z przegrzewającym się procesorem graficznym co przy dłuższym używaniu skutkuje zacinaniem się całego radia i świrowaniem, przegrzewa się matryca i nie reaguje na dotyk, lub w lecie potrafią się po 30 używania wyłączyć bo się przegrzeją.

WOLA1983 pisze:Tylko te sony...jakoś nigdy nie byłem przekonany do sprzętu od nich.A będzie to w miarę grało?Gdzieś widziałem (tablica albo alledrogo) 1din bossa za coś tam koło 6-7 stówek będzie mi działało sterowanie z kiery?Mam http://tablica.pl/motoryzacja/akcesoria ... ne/?q=boss" onclick="window.open(this.href);return false;
ten za 650 chociaż jest jeszcze ten za tysiaka.
swoją drogą to ten Soniak będzie lepiej grał od tego Bossa ;) i jest 2 dinowy

do 1 tyś, to już kupisz naprawdę dobre i firmowe radio 2 dinowe

Ja mam u siebie oryginalne sterowanie z kierownicy i działa idealnie z radiami pioneer, sony, alpine i clarion. Kwestia przerobienia przełącznika w kierownicy :) Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych :lol:
ODPOWIEDZ