Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Żarówki

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Żarówki

Post autor: stars »

Najpierw miałem zestaw o barwie 6000 z xenonowe.pl - padł mi po ok 1,5 roku - padła mi przetwornica i spalila żarnik (a może odwrotnie - nie dojdę). Teraz kupiłem sobie tutaj http://interlook.info/a1000/gdynia.jpg zestaw 5000 za jakieś 150 pln - i jest o niebo lepszy - to z powodu koloru - 6000 to jest lekko wiejska barwa. 5000 świeci białym światłem - wygląda jak fabryczne.

Montaż banalny w teorii w praktyce trzeba sie nieźle naszarpać bo prawy reflektor ma zaraz koło wejścia na żarówkę zbiornik płynu - ja musiałem wyjąc cały reflektor (czyli też zderzak). Z lewym było lepiej ale ja mam filtr stożkowy więc mam tam dużo miejsca - jak ktoś ma puszkę z filtrem to też może być rozbiórka.

Ale efekt mi się podoba, trzeba tylko od razu żarówkę led w5w wrzucić w listwę postojówek. Marcin jak chcesz to ci pokaże i pomogę z instalacją.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Żarówki

Post autor: marcin »

stars pisze:Marcin jak chcesz to ci pokaże i pomogę z instalacją.
Dzięki za propozycję :) Temat już nieaktualny podobnie jak z felgami.

Tak się składa, że dokładnie tam, na Pustkach Cisowskich, zakupiłem zestaw 5000k. Faktycznie trochę się namęczyłem z montażem ale obyło się bez demontażu zderzaka. Być może w R4 jest łatwiej z miejscem. Problem miałem z umieszczeniem przetwornic. Czy mógłbyś zrobić fotki jak u Ciebie są zamontowane? Ja z wybranego sposobu i miejsca nie jestem w 100% zadowolony.

Równocześnie też zamontowałem diody LED w postojówkach :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Żarówki

Post autor: stars »

No widzisz, tak jak mówiłeś się spóźniłem ze wszystkim ale bylem 3 tygodnie poza obiegiem :mrgreen: W tym tyg ogarnę samochód i porobię ci fotki, nie ma za dużo opcji do montażu - ja ma do przedniej belki je przymocowane zaraz kolo świateł.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Żarówki

Post autor: figo »

wczoraj przy wymianie filtru kabinowego odkryłem że popielniczka jest podświetlana, ale jak to ustrojstwo się uruchamia nie mam pojęcia ?? Żarówka z tym niebieskim czymś żeby świeciła na zielono :)
HR
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: Żarówki

Post autor: adamus »

mi się udało zamontowac zestaw xsenonów w 30 minut,bez sciągania zderzaka i wyciagania lamp.A i dobrze przy okazji ukryłem przetwornice hehe
electro
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2009 22:40
Auto: Accord CG2 99
silnik: J30A1

Re: Żarówki

Post autor: electro »

@figo
żarówka od popielniczki powinna świecić razem z podświetleniem deski, może uszkodzona ?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Żarówki

Post autor: audiotone »

odnośnie ksenonów terz sie kiedyś przymierzałem i jakoś umarło śmiercią naturalna , ale jak ktoś może coś wiecej powiedzieć czy warto i jakie są wady i zalety


wklejam pogladowe rodzaje :

HB3 drogowych świateł
HB4 świateł mijania
rodzaje HB3 drogowe.jpg
rodzaje HB3 drogowe.jpg (84.24 KiB) Przejrzano 5524 razy
rodzaje HB4 mijania.jpg
rodzaje HB4 mijania.jpg (80.36 KiB) Przejrzano 5524 razy

może się komuś przyda :)
pzd. Wojtas
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: Żarówki

Post autor: MacB »

Co do wad i zalet, moją Hanię kupiłem z ksenonami 6000K, oczywiście nie były oryginalne, wytrzymały ok. roku od montażu- można powiedzieć cena za jakość. Zaletą jest niewątpliwie poprawa widoczności oraz mniejszy pobór prądu, ok. 35W za szt. Wadą brak homologacji, czyli trzeba się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego podczas kontroli policyjnej i mandatem. Potem zmiana żarników na zwykłe żarówki, przegląd i grzecznie idziemy do wydziału kom. po nasz dowodzik- trochę zachodu, ale chyba warte ryzyka. Obecnie mam założone zwykłe żarówki i przyznam, że widoczność również jest dobra, powód zmiany oczywiście finansowy. Rozważam powrót do ksenonów lepszej jakości i o barwie 5000K, bardziej zbliżona do zwykłych żarówek, choć mój znajomy twierdzi że ksenon to ksenon- musi być widoczny :P pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Żarówki

Post autor: stars »

Za dużo jeździ wsiowych niebieskich 6k, załóż sobie 5k - barwa jest bardzo ładna, widać, że xenon ale nie wygląda sztucznie. Zalety to lepsze świecenie, mniejszy pobór prądu |(ok 35W), dobry look. Wady - żarniki starczają na ok 1-2 lata, ale po roku spada już ich wydajność, trzeba często pryskać reflektory bo jak brudne to trochę oślepia. Co do policaji to nie ingerujemy w instalacje oświetleniową - pozostaje niezmieniona, zmienia się jedynie żarówka, na moich mam znak CE, nie powinni się przypieprzyć - zresztą tam jest tak mało miejsca, że przy kontroli nie da rady na poboczu nawet odkręcić. żarnika.
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: Żarówki

Post autor: adamus »

ja u siebie przyciemniłem całe lampy specjalna folią do lamp(całe czarne ;) ),więc xsenon 6K świeci wyśmienicie;).Przetwornice mam już 4 lata razem z żarnikami i nadal o dziwo świecą hehe
ODPOWIEDZ