Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Pomoc przy liście poprawek

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Nirnroot
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2013 13:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Pomoc przy liście poprawek

Post autor: Nirnroot »

Odkładanie na później wpisu na Usaccord mści się na mnie coraz bardziej... ;)

Samochód spędził w serwisie ostatecznie 12 dni (nie spieszyło mi się jakoś bardzo), a co się okazało...

- Falujące obroty przy wysprzęglaniu to zdaniem mechanika silnik krokowy - nie został wymieniony, ale pewnie będzie
- Spryskiwacze naprawione, ustawione, nie mógł znaleźć właściwego silniczka do spryskiwacza reflektorów, a jest spalony, więc ja muszę ruszyć na poszukiwania.
- W sprawie zbijania na prawo - nic. Geometria została zrobiona, mechanik celuje w opony.
- Olej wymieniony

Sprzęgło okazało się kompletnie zjechane, łożysko kleiło się na szyjce skrzyni biegów i trzeba było wymienić komplet (było do tej pory fabryczne). Został zamontowany zestaw LUK za 700zł i chodzi jak marzenie. Jest lekko, przyjemnie, noga nie boli i nie trzeba kopać pedału, żeby wszedł bieg.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
Załączniki
IMG_3251.JPG
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc przy liście poprawek

Post autor: Edi »

Nirnroot pisze:Odkładanie na później wpisu na Usaccord mści się na mnie coraz bardziej... ;)
No właśnie :)
Ale ważne, że w końcu się pojawił, i że jesteś zadowolony z nowego sprzęgła.
P.S. Nie chciałam Ci tej wymiany "wykrakać" ;) i może napisz co nieco na ten temat u siebie w wątku.
ODPOWIEDZ