Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 by tomson1991

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Pierwszy weekend z accordem :)

Z weekendowych nowości :
pozbierałem trochę części

Obrazek

-kompletny rozrząd
-olej z filtrem
-komplet uszczelek pod pokrywę zaworów
we wtorek lecę do ASO po odbiór zamówionej uszczelki między silnik, a skrzynię biegów i uszczelki walków

Co do części serwisowej, razem z autem dostałem klamkę kierowcy, bo ta na aucie się połamała, więc trzeba było wymienić. Nie spodziewałem się że accord jest tak bardzo podobny do mojego byłego civica, demontaż boczku drzwi zajął mi moment, tak samo jak cięgien i innych dupereli. Zatrzymał mnie natomiast demontaż wkładki zamka, nie (można wyciągnąć z drzwi klamki jeżeli nie zdemontujemy wkładki). Długo się głowiłem jak to rozebrać i szperając po youtube natrafiłem na film. Okazało się że wkładkę zamka blokuje zawleczka, którą trzeba zdemontować, jedyny sposób to pod wkładkę zamka wąskim płaskim śrubokrętem pociągnąć zawleczkę w dół i potem już z górki. Wrzucę kilka fotek dla potomnych żeby wiedzieć jak sobie z tym poradzić :)

Tak wygląda wkładka jeszcze w klamce w drzwiach, wyciągamy zawleczkę i dopiero możemy kontynuować demontaż
Obrazek
Tutaj widać jak ta zawleczka jest włożona i miejsce z dołu, aby wcisnąć tam śrubokręt i ją zdemontować
Obrazek

Obrazek

Zawleczka :)
Obrazek


Niestety klamka którą dostałem okazała się nie pasująca, jest na rogu trochę za krótka i okropnie by wyglądała założona, postanowiłem więc skleić starą i wyszło bardzo ok i działa jak trzeba. Swoją drogą zastanawiam się czy klamka, która nie pasowała jest do innego modelu czy może kiepskiej jakości dlatego ma zły wymiar.

Tyle jeżeli chodzi o sobotę :)
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Guras »

Pracowity weekend przy aucie, to lubię :D
Klamka mogła być od sedana i dlatego nie pasowała
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Zaybatsu »

Jeśli mogę Tobie podpowiedzieć to proponuję wymianę termostatu razem z rozrządem. Jest to zalecana czynność przy silnikach w układzie V. Nie wymieniasz od razu pasków wspomagania i klimy? Tak z ciekawości z tego co widzę na zdjęciu: pudełko Koyo to rolka prowadząca, Ina rolka napinająca a Asina? Klocki?
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Aisin to byl napinacz hydrauliczny ale okazal sie zly i zamowilem w aso wlasciwy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: wysio »

Jaki koszt tego napinacza jeśli można wiedzieć? Poza tym wiesz, że wymienia się go co drugą zmianę rozrządu?

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

W aso po znizkach wyszedl mnie niecale 700zl moze ktos by znalazl taniej ale nie mialem czasu na szperanie, wiem ze co druga wymiane ale chce to zrobic i miec spokoj na lata bo poprzedni wlasciciel robil rozrzad ale bez napinacza.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: MuzykGrzes »

Z tego co pamiętam to ściągają zamienniki z USA nieco taniej.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: wysio »

No właśnie artiszeg taki zamiennik zamontował i mu padł. Także lepiej dopłacić do oryginału, jeśli ma się zamiar trochę jeszcze pojeździć. Poza tym poprzez Ebay można sobie kupić taniej.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Nowości z warsztatu :P

-do wymiany poduszka silnika od strony rozrządu
-gwint ISC tak zapieczony że nie ruszy się go na aucie trza demontować i kombinować jak to ruszyć
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: maxel »

apropo gwintu isc, to że na aucie się nie da ruszyć to jeszcze lajt...ale ja jednego nie mogę ruszyć wyjętego i wkręconego w imadle, nawet przez rurę 2 metrową stosując dźwignię... :mrgreen: ale tył mi w sumie siedzi tak jak powinien to i tak go nie ruszam, ważne że przód chodzi ok :mrgreen:
Zablokowany