Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spadające obroty

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spadające obroty

Post autor: figo »

Zawory wg, mnie nie mają tutaj znaczenia, jak będą za ciasno auto nie będzie miało mocy i słabo będzie się wkręcać na obroty. Jak będą luzy za duże to będą grały jak orkiestra.
Przerabiałem już temat źle ustawionych luzów i nic z obrotami się nie działo.
HR
zajac84
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2011 22:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2,0 F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadające obroty

Post autor: zajac84 »

@Figo...jak będą za ciasno auto nie będzie miało mocy i słabo będzie się wkręcać na obroty
Figo to mi jeszcze powiedz co to znaczy dobrze wkręcać się na obroty :) kiedy (jakie obroty) włącza Ci się Vtec itd
bo zaraz się okarze, że u mnie jest ta opcja słabo...hehhe

@maxel
usłyszałem to samo co Ty...zawory muszą być dobrze...
no i poszli dalej...egry, przepustnica, krokowiec...
badaj i dawaj znać :)
pzdr
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spadające obroty

Post autor: figo »

w F20B5 vtec masz od 4200obrotów. Wyczujesz to najlepiej na 3, 4 biegu.
Z tym wkręcaniem i brakiem mocy to jest do wyczucia, opisać się nie da. Auto najprościej nie jedzie tylko się męczy. Kręcisz go a jedzie jak by chciało a nie mogło :D
HR
zajac84
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2011 22:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2,0 F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadające obroty

Post autor: zajac84 »

no to chyba mam git jak tak, coś koło tego mi wyrywa do przodu


obadam po 15 dziś po robocie :)
dzięki za info
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spadające obroty

Post autor: maxel »

figo, to musi być coś z zaworami, skoro trzem osobom po tym zabiegu identyczne objawy wyszły.
U mnie również na dynamice auto nic nie utraciło.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spadające obroty

Post autor: maxel »

Dostałem też info od speców od hond że wiele razy już poprawiali rozrząd i luzy zaworowe, więc dobrze by było od tego zacząć. Bywało też tak że pokrzywili jacyś partacze kółka rozrządu bo nie wiedzieli jak napiąć pasek.
Jeszcze opcja jest taka u mnie że może nie używał przy wymianie rozrządu blokatorów wałków wyrównażających. Albo może to być słaba masa silnika. Ostatecznie może wyregulował zawory w jednym punkcie.
Ogólnie, jak się oprzesz o kierownicę to czujesz tak jakby silnik Ci pracował jak diesel? W sensie że telepie tak jakby. Mówię o tym momencie jak już silnik nie szaleje z obrotami, tylko jest już trochę nagrzany. Bo ja wcześniej nie miałem żadnych takich rzeczy a dziś stoję na światłach, trzymam kierę a ona cała drży jak w dieslu.
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Spadające obroty

Post autor: loot »

ja bym sam rozkręcił i zawory sprawdził. jak jest OK to kicha...
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spadające obroty

Post autor: maxel »

W tym tygodniu jeszcze to sprawdzę, zrobiłbym to choćby i teraz ale nie mam miejsca gdzie bym mógł się za to zabrać przy obecnych warunkach pogodowych :)
zajac84
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2011 22:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2,0 F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadające obroty

Post autor: zajac84 »

nie wiem czy mam to teraz-musze sprawdzić, ale miałem coś takiego właśnie zaraz po odebraniu od nich fury, dziwnie mi pod dupą drgało... jest w poście falujące obroty (3 strona, mój pierwszy wpis)...
jak tak dalej będzie to chyba się wybiorę do Ciebie na wycieczkę do Bydgoszczy hehe
i będziemy porównywać

czekam na kolejny znak sygnał
pzdr
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spadające obroty

Post autor: maxel »

Wczoraj accord zgasł mi kilka razy, wkurzyłem się i odstawiłem do tego samego mechanika. Powiedziałem mu, że przepustnicę, krokowca i egr przeczyściłem i nadal to samo(po prostu po to żeby mi się za to nie zabierał bo wiem że to nie w tym rzecz była).
I mówię mu że ma sprawdzić te zawory-powiedział że poluźni je trochę, choć nie wie jaki to będzie miało wpływ na obroty.
No i odebrałem auto. Dziś odpalam i? Jak ręką odjął! Zero problemów z przygasaniem, trzęsącym autem, obroty równiutko trzymają. Nie chcę jeszcze zapeszać bo jeden dzień to za mało żeby coś powiedzieć ale jestem dobrej myśli! :)
ODPOWIEDZ