Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Civic V gen- problemy i nie tylko

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Civic V gen- problemy

Post autor: Bonio »

to jak sie poprawilo to niech smiga, bedziesz sie martwil jak sie spierdzieli
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Civic V gen- problemy

Post autor: Prywo »

chłodniej się robi to się problem kurczy :lol: :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: Trojan »

Słuchajcie może ma ktoś oprawkę kierunkowskazu(żarówki) przedniego na zbyciu? Wczoraj 'lecąc' w trasie :lol: wypadł mi kierunek przedni prawy :lol: :lol: .Nie pytajcie jak to się stało bo nie wiem.

A druga sprawa jest taka ,że ostatnio szyba od kierowcy ma problemy z zamykaniem się ,wygląda to tak jakby od strony lusterka coś ją dociskało/blokowało trochę i wtedy przy słupku wychodzi z uszczelki i nie da się jej zamknąć. Trzeba mocno ręką jej pomagać i dopychać w stronę słupka żeby szła w uszczelce. Jak się napsika w te uszczelki jakiegoś poślizgu to przez chwilę jest ok , jest tam może jakaś regulacja czy coś ? Rozbierałem jakiś czas temu ,przesmarowałem ale dalej nie bardzo wiem jak to ugryźć.
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: tomiek »

Z oprawką Ci nie pomogę niestety.

Odnośnie regulacji szyby. Prowadnice sa regulowane przy pomocy śrub. zdejmij boczek i zobacz, czy się nie odkręciły śruby.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: kbl100 »

Trojan pisze:Słuchajcie może ma ktoś oprawkę kierunkowskazu(żarówki) przedniego na zbyciu? Wczoraj 'lecąc' w trasie :lol: wypadł mi kierunek przedni prawy :lol: :lol: .Nie pytajcie jak to się stało bo nie wiem.

A druga sprawa jest taka ,że ostatnio szyba od kierowcy ma problemy z zamykaniem się ,wygląda to tak jakby od strony lusterka coś ją dociskało/blokowało trochę i wtedy przy słupku wychodzi z uszczelki i nie da się jej zamknąć. Trzeba mocno ręką jej pomagać i dopychać w stronę słupka żeby szła w uszczelce. Jak się napsika w te uszczelki jakiegoś poślizgu to przez chwilę jest ok , jest tam może jakaś regulacja czy coś ? Rozbierałem jakiś czas temu ,przesmarowałem ale dalej nie bardzo wiem jak to ugryźć.
Oprawke na 85% mam, a co do szyby to zdejmij boczek, poluzuj mocowanie i ustaw szybe. Musisz zjechać szybą w dół. W karoserii drzwi są dwie dziury w których będziesz widział śruby od szyby. Tak samo jak w acco
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: Trojan »

ok, dzięki, będę coś kombinował z tą regulacją.
Kierunek na szczęście mam kompletny jest I kostka i żarówka. Także nie szukajcie.

Problem słabo zamykającej szyby chyba teraz trochę naszkodził ,mianowicie zmarła kompletnie szyba kierowcy ,najgorsze jest to,że została na dole i nie jestem w stanie jej zamknąć :evil:
Czy jeżeli byłby to przekaźnik to nie otwierała by się żadna szyba ? Szyba pasażera działa bez problemu sterowanie z drzwi kierowcy i pasażera.
Druga kwestia jest taka czy da się to jakoś na krótko spiąć żeby zamknąć szybę ?
I jeżeli to nie przekaźnik ,nie bezpiecznik(sprawdzone) to silnik w całości rozumiem ?
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: tomiek »

Na szybko:
Zdejmij boczek i folię z drzwi
Podnieś szybę ręcznie - przy okazji zobaczysz czy coś przypadkiem jej nie blokuje. Robota na godzinę, dwie.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: Trojan »

Boczek już zdjęty :) ale nie bardzo wiem jak ręcznie podnieść szybę (są w prądzie u mnie) :oops: :?:
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Civic V gen- problemy i nie tylko

Post autor: tomiek »

Ja odkręcałem mechanizm i ustawiałem wszystko od nowa. Pomacaj tam - może się coś przyblokowało...
ODPOWIEDZ