Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Stuki z tyłu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

U mnie tak samo, tam gdzie się dotykaja
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Ja tylko na dolnych założyłem i jest gites.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu

Post autor: krisss111 »

tam gdzie się stykają, czyli na dole, z resztą, ciężko jest naciągnąć na całą sprężynę. ja kupiłem wąż gardeny 13mm, sprężyna ma jakieś 12,7, więc teoretycznie luz jest,a mimo to po wciśnięciu na 1,5 zwoju stanęło i musiałem się zdrowo namęczyć, zeby chociaż na 4 dolne nawinąć.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Mial187
Posty: 323
Rejestracja: 22 maja 2013 21:08
Auto: Accord Coupe
silnik: 3.0 v6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Mial187 »

Na tygodniu zrobiłem operacje i założyłem gumy na tylne dolne sprężyny. Gumy oryginalne, były na starych seryjnych sprężynach, wiec nie bawiłem się w naciąganie węży ogrodowych itp.
Obrazek
Przypuszczam że to dziwne stukanie, wywołuje sprężyna, zwyczajnie krótsza od seryjnej. Bo u mnie np. wyciągam ją luźno, wraz z kielichem bez ściągacza do sprężyn. Ma wtedy jakiś mały luz, który niwelują gumy na sprężynach.

Dziś z rana dużo nie jeździłem ale deszcz do teraz pada i narazie cisza. Zawsze jak koła były trochę mokre, zaczynało stukać. Pojeżdżę jeszcze i mam nadzieje że jak do tej pory, będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: Stuki z tyłu

Post autor: adamus »

u mnie tez występowały stuki z tyłu a co się okazało.. delikatny luz łącznika stabilizatora. Wymiana i cisza ;)
Awatar użytkownika
SoSu
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2013 12:42
Auto: 98-02
silnik: 2.0 147

Re: Stuki z tyłu

Post autor: SoSu »

U mnie podobny problem, stukanie z tyłu z prawej strony. Występuje gdy samochód jest bardzo obciążony (komplet pasażerów albo załadowany bagażnik) oraz gdy jest jakiś duży uskok. łączniki i gumy stabilizatora wymienione. w najbliższym czasie wezmę się za owijanie w węże.
Coupe 2.0 i 16V 147KM
ODPOWIEDZ