Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 - przygotowania do slubu str. 19 ;-)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: MuzykGrzes »

Odpryski od kamyczków to raczej wina tego na czym malował a nie jak ,no i pewnie położył ze dwie warstwy żeby szybciej było.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: jerek »

trochę cisza w temacie ,wiec może coś napisze , pomału trzeba zmieniać felgi na letnie ale że stare opony już były kiepskie wiec zakupiłem 2x michelin Pilot sport 3 225/40/18 7,5 mm 2014 rok i 2x continental contisportcontact 5 7.5mm 2014 rok, i wyprostowałem 2 felgi tak żeby wszystko było na cacy . W środku wymieniłem przepalone żaróweczki i takim sposobem wpadło całe podświetlanie zegarów i climatronica na diodach zielonych tak jak oem z tym ze kolor bardziej wyrazisty :) w najbliższych dniach accord trafi do lakiernika w celu zlikwidowania jednego małego ogniska korozji przy tylnym zderzaku plus wszelkie obtarcia odpryski itp zostaną zlikwidowane:) na koniec jak już wszystko będzie lakierniczo ok napewno wpadnie glinkowanie plus jakieś wyciągniecie głębi lakieru i oczywiście wosk:)
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: MuzykGrzes »

Micheliny Pilot sam na takich jeżdżę ,ale rdza na tylnym zderzaku jak jest plastikowy? :lol:
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: fotografiks »

MuzykGrzes pisze:Micheliny Pilot sam na takich jeżdżę ,ale rdza na tylnym zderzaku jak jest plastikowy? :lol:
Jak blacha się nie dała to ruda w plastik poszła... coś zeżreć musi ;)

A tak serio to doczytaj dokładnie;)
jerek pisze: ogniska korozji przy tylnym zderzaku
słowo "przy" jest tutaj kluczowe;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: matysziom »

jerek pisze:wiec tak najpierw przykleiłem taśma ale po paru dniach zaczęło odłazić, wiec nie polecam. Chyba ze ktoś ma super wypas turbo taśmę:)
Mój jest przykręcony do dokładki małymi wkrętami , tylko tak , jeśli przykręcisz samymi wkrętami to patrząc potem od przodu będzie widać gdzie jest przykręcane bo w tym miejscu będzie bardziej guma dolegać do dokładki przez co całość będzie robiła wrażenie fali . Ja wykombinowałem takie kawałki plastiku prostokątne mniej więcej 2cm x 20cm i dopiero wtedy od spodu spliter plastik wkręt :) jak coś nie jasne to pytaj:)

hey musze w koncu zalozyc ten splitter lezy od 2 lat :lol:
dupa wydaje mi sie ze wyzej stoi bo sam splitter powiekszyl roznice przod-tyl, moze taka gume na tylni zderzak tez ?
wiec mówisz ze do dokladki jakies plasticzki dolozyles miedzy dokladke a ta gume ??
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: jerek »

nie miedzy , poprostu przykręcając splitter samymi wkrętami robi się fala ,wiec dobrze jest coś podłożyć pod wkręty coś na zasadzie podkładki tylko ja zastosowałem kawałki plastiku 20cm x 2cm

Obrazek
Obrazek

u góry pożegnanie lata a tak wygląda setup zimowy (wiem nie domyty ale urok pogody i myjki bezdotykowej:) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: KOko »

A Ty pieszczoch jesteś, zimą się szczegółów czepiać będziesz :P ważne, że czysty. A te fele zimowe to co to za model, e?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: MuzykGrzes »

Ciekawe jak by to wyglądało z dokładką tylną, ale bez progów?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe CG4 -przygotowania do wesela str. 19 ;-)

Post autor: jerek »

dawno mnie nie było ale teraz dużo będzie sie działo :) jako ze autem pojadę do ślubu wiec postanowiłem doprowadzić je do stanu perfekt :)
bede chciał zrobic :

- malowanie zderzaków przód , tył
- wymiana plastidipa na elementach ala drewnianych na folie 3M szczotkowane aluminium
- wypranie całego wnętrza od wykładziny po podsufitkę
- wyczyszczenie, zabezpieczenie i gdzie to konieczne malowanie skór
- nowe beżowe dywaniki
- pełna korekta lakieru
- polerka lamp
- powłoka kwarcowa na lakier gyeon Q2 Prime
- i ogólne wyczyszczenie i zabezpieczanie wszelkich plastików wewnętrznych i zewnętrznych

jak cos uda mi sie zrobić będę wrzucał zdjecia:

stan na dzis:)

Obrazek
Obrazek

i zaczynamy : najpierw ściągamy zderzak tył który idzie do malowania, ja zajmuje sie zabezpieczaniem belki

Obrazek

następnie lakiernik zajmie się tym: ktoś postanowił kiedyś przykręcić zderzak dodatkowym wkrętem co spowodowało uszkodzenie zabezpieczenia i stopniowe rdzewienie

Obrazek

w miedzy czasie ściągamy tapicerkę drzwi i zaczynamy oklejać :)

Obrazek

ale najpierw trzeba się pozbyć plastidipa , podobno miał schodzić całymi płatami , zapewniam - nie schodzi .


Obrazek

Masakra ale w końcu udało sie wszystko oczyścić i wyszło tak

Obrazek

CDN.....
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe CG4 new image 2014

Post autor: QuicksilveR »

Zaje... i z przytupem :D
Szacun, było dobrze, a będzie chyba... idealnie (?)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Zablokowany