Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Radio

Post autor: matysziom »

tez sie podpinam. u mnie smiga sterowanie z kiery przy sony wystarczy ze radio ma opcje z pilotem
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Radio

Post autor: fotografiks »

Prywo pisze: a jak coś z chińczyków miałoby być to
4 - PEIYING PY9905 Alien
Jako człowiek otwarty na współprace pomiędzy kontynentami "zaopatrzyłem" się w tego Chiniola...

Nie chciałem 2DIN bo szkoda mi schoweczka z klapka pod radiem który aktualnie posiadam - na dragi i inne w sam raz ;)
Poza tym jak ekran się wysunie wyżej to jest to wygodniejsze do navi - bo nie trzeba tak bardzo głowa jeździć góra dól... I tyle teorii zobaczymy czy się to sprawdzi w życiu ;)

Na razie czekam na zamówienie - bo zamówiłem w pewnym sklepie z darmowymi ratami i okres realizacji maja do 30 dni... no i cenę mieli przy okazji najniższą...

Jak to "gro i trąbi" dam znać jak przyjdzie... Pewnie będzie tektura w stosunku do tego co aktualnie mam... Ale bajery w postaci wbudowanej Navi, zestawu głośno mówiącego, wejścia na kam cofania, a takze TV i odtwarzacz po kątem korków przemówiły do mnie najbardziej ;)

Jeśli będzie totalna kaplica to pokuszę się o odkurzenie wzmaka, który mam w garażu i do tego jakiś maleńki korektor i myślę (modlę się) że będzie odpowiednia głębia;) lecz w sumie to chce tego uniknąć.

No nic trzymać kciuki;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Radio

Post autor: matysziom »

krisss ma cos poza kontynentalnego u siebie rowniez wysuwany ekran i chyba nie narzeka :)
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Radio

Post autor: krisss111 »

owszem mam, kombajn od prywo. on to miał w swojej coupecie. firma XBS, nie narzekam, ale jednak widać nawet w użytkowaniu, że nie jest to jakiś markowy sprzęt.kamery cofania jeszcze nie podpinałem, ale chodzi mi to po głowie, z navi korzystałem, automapa chodzi elegancko, szybo łapie sygnał. odtwarzacz dvd, niby odtwarza divx'y ale jakoś nieudolnie potrafi się zawiesić, za to oryginalne płyty dvd łyka bez zgrzytów, ma też czytnik kart sd. zdjęcia też otworzy, jako zestaw głośnomówiący z nokiami różnej maści sparowuje się też dobrze. jedno czego nie kumam, to to że przy tak wielkim wyświetlaczu radio nie ma RDS :roll:

ale teraz raczej już bym nie kupił z wysuwanym ekranem..... czemu, bo ekran po wysunięciu całkowicie zasłania panel klimatyzacji. według mnie lepszym patentem jest dłubnięcie i wsadzenie 2DIN, przycisk od sprysków i regulację świateł zawsze można gdzieś przenieść
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Radio

Post autor: fotografiks »

W sumie to kamerę cofania jako gadżet sobie wrzucę... zapewne zanim ekran wyjedzie to już pewnie skończę parkować;)
W zderzaku mam dużo miejsca obok lampki oświetlającej blachę wiec spokojnie ją tam jakoś upchnę...

W opisach Pejdżinga pojawia się zapis o RDS... nawet przy schowanym ekranie... wiec mam nadzieje, że ekipa z bloku daleko-wschodniego rozumie RDS podobnie to jak ja;)... Jest też opcja aby słuchać radia, lub muzyki z odtwarzacza przy jednocześnie odpalonej nawigacji...wiec zobaczymy...

Na razie czekam jak Reksio na szynke... jak się pojawi i zamontuje to zdam jakąś relacje... ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Radio

Post autor: krisss111 »

z tym słuchaniem muzyki i uruchomieniem navi, to jest różnie. w tym moim niby też, ale przedstawia się to tak, że owszem navi chodzi, ale tak jakby w tle, jak słuchasz radia to i na ekranie jest radio, ale w każdej chwili możesz sobie ekran przerzucić na navi a ona cały czas z tobą jedzie. innej opcji nie rozszyfrowałem. także niby działa ale nie do końca :-D
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Radio

Post autor: fotografiks »

Tak to bywa z takimi "hi tech" sprzętami Made In PRC... niby działa, ale nie do końca;) heheh zobaczymy co te Pejdżingi wymyśliły ;)


EDIT 10.09.2013:

No to wynalazek na pokładzie ;)
Pozytywnie się zaskoczyłem bo jest nawet spora głębia dźwięku...(chociaż pewnie to zasługa Hondowskiego naglosnienia)... suma sumarum nie ma tektury, wiadomo, że nie gniecie jak Alpine, ale jest nad wyraz dobrze:)

Po pierwszych chwilach w garażu, można powiedzieć, że:
- uruchamia się i gra heheh
- ekran wyjeżdza i świeci;)

W czwartek wyjeżdżam w dłuższą podróż wiec po testuje w drodze...

EDIT 19.09.2013

No to już wiem coś więcej...

+ pierwszy i najważniejszy plus to możliwość wybrania w menu logo Hondy :) dobrze to pasuje do całości:)
+ jako zestaw głośnomówiący odziwo idealnie się spisuje... dobrze słychać mnie oraz rozmówce... wiec tutaj super sprawa
+ GPS (automapa) ładnie śmiga (jeśli chodzi o menu to demon prędkości to nie jest, ale mapa idzie płynnie) można wpuścić radio, mp3 lub inne zródło dźwięku w tle i odpalić mape... Podczas słuchania radia w tle - RDS smiga na tym dolnym wyświetlaczu.
+ Sygnał z GPSa łapie w momencie.
+ RDS jest i smiga na jednym i na drugim wyświetlaczu (tutaj miałem obawy, ale uff działa)
+ Xvid i DivX przyjemnie chodzą...(głównie testowane na teledyskach - 640x360, 25 fps, 256 Kbps stereo)...
+ Można kolorystykę dostroić pod siebie - cała paleta barw
+ Radio ma przyciski funkcyjne z przodu - jak zwykłe radia - co jest ważne żeby za bardzo się nie dekoncentrować na macaniu po wyświetlaczu żeby zmienić stacje lub odebrać telefon bez odrywania wzroku.

+/- W nocy wali trochę za bardzo po oczach - muszę wyczaić gdzie jest lub czy wogóle czy jest dimmer, który można kontrolować z poziomu radia...(chyba trzeba będzie odpakować i zajrzeć do instrukcji ). Na szczecie można wyłączyć ekran lub wsunąć wyświetlacz do środka.
+/- DVB-T w korku przed Rzeszowem złapał wszystkie MUX`y na tej lipnej antence - podczas jazdy już trochę rwało... więc ten mały kikut to taka prowizorka i dobrze się spisuje na postoju w otwartym terenie;) poza tym polskie DVB-T nie ma chyba tak mocnych nadajników zeby mobilne odbiorniki obsługiwać, ale do korków się nadaje...

- Podczas oglądania TV i przy odtwarzaniu słychać delikatnie obroty silnika przy obrotach powyżej 2800 - przy ciszy pomiędzy teledyskami, podczas odsłuchu na szczęście prawie niesłyszalne, ale i tak denerwuje sama myśl :D wiec z tym będę walczył...

Kobieta standartowo stwierdziła, że to nie potrzebny gadżet no ale oglądała z zadowoleniem ;)

Na razie tyle spostrzeżeń po prawie 900 km w trasie

EDIT:

Ciągła praca z chinczykiem układa się po myśli i zgodnie z przeznaczeniem.

Dimmer jest wiec nie ma rażenia po oczach...
W trasie nie jest nudno...
Jako zestaw głośno mówiący działa świetnie...

Jak już wspominałem nie jest demonem prędkości jeśli chodzi o działanie - trzeba np przy odpalaniu GPSa poczekac kilkanascie sekund, aż się wszystko załaduje. Natomiast sam sygnał GPS łapie momentalnie.


Jak wyjdzie jakiś nowy Alien 1DIN na androidzie z modemem 3G to pewnie się przesiądę... ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ