Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CG4 Cegua

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Bonio »

im opona szersza tym profil powinien być niższy, im opona węższa to można sobie pozwolić na wyższy profil :)
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Wiem, ale chodzi mi o to czy nie będzie trzeć o nadkole na dziurach :)

Bo ciężko mi to sobie zwizualizować, mam wrażenie, że przy 18" i 215/45 zostanie malutko miejsca między gumą, a nadkolem...

edit
Panowie, co sądzicie (wpadło mi to właśnie do głowy) o zrobieniu grilla na chrom tak jak to ma miejsce w nowszych generacjach?

Obecnie waham się pomiędzy wariantem chrom, a taki tuningowy grill bez żeberek, tylko siatka :)

A póki co w przyszłym tygodniu Honda dostanie opony i felgi zimowe, nowy rozrząd i płyny :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nie dubluj postów
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Trojan »

Wyczuwam jakiś dramat z tym chromem :?
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Mówisz? Nie wiem, tak się zastanawiam.

Bo ciężko mi to sobie wyobrazić.

Sugeruję się tym jak wygląda grill w nowym Accordzie i jest to ok...

Dlatego właśnie pytam bo np. może ktoś już tutaj wpadł na podobny pomysł i go zrealizował :)

Btw. ok, nie będzie więcej dublowania postów, moje niedopatrzenie.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Trojan »

Może być tak jak z lampami ,gdzie pisałeś ,że do nowszych tak a do tych naszych to już tak nie bardzo bo za nowocześnie ...
Ja chromowanego grilla zupełnie nie widzę w tej generacji ,poprzeglądaj tematy na forum, co niektórzy mają aftermarketowe grille ale zdecydowanie czarne.
Nirnroot
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2013 13:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Nirnroot »

Gratuluję zakupu - znam to auto bo oglądałem je jakoś na początku maja. :) Nie kupiłem, bo odstraszył mnie fantasmagoryczny poziom modyfikacji dokonanych przez poprzedniego właściciela (głównie kompletnie przerobiona deska z tym wyświetlaczem), ale jak ktoś lubi szperać to pewnie już część rzeczy ma z głowy. Jak ogarniesz kwestię spryskiwacza reflektorów, który miał tam guzik, podobnie jak regulacja pochylenia wiązki?
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Ta deska była zrobiona totalnie bez sensu, to fakt :)

W schowku siedziało DVD, a ekran w desce był po prostu matrycą LCD wymontowaną z obudowy tego DVD (takiego turystycznego) i wklejoną w ramkę. Więc nie wiem jaką funkcję to DVD miało pełnić :D

Od razu po zakupie to wywaliłem, tutaj okazało się miłe zaskoczenie - deska w żaden sposób nie była przerabiana, ramka była lekko podklejona na klej na gorąco. Wrzuciłem w to miejsce radio 2 din z dedykowaną ramką i mocowaniami i jest super :)

Muszę dokupić jeszcze popielniczkę i zapalniczkę (na allegro 30 zł ) bo jej nie ma i przez to nieładnie wygląda zakończenie konsoli środkowej nad tunelem (widać otwory na śruby i blaszki).

Wysokość wiązki póki co olałem, ale kabel od tego panelu jest więc wystarczy dokupić panel :) I pewnie dokupię. Albo sam przycisk gdyż jest na Allegro, tzn regulator.

Co do spryskiwaczy reflektorów, wszyscy na forum tutaj je odradzają, bez xenona i tak się ich nie używa... Więc póki nie wrzucę jakichś soczewek czy coś w tym stylu to pewnie temat będzie w zawieszeniu.

Co ciekawe ta instalacja audio jest zrobiona bardzo profesjonalnie (chociaż z przodu w drzwiach są chyba lipne głośniki), rozprowadzenie kabli, zabudowa bagażnika itd... Teraz jestem na etapie ogarniania tego, muszę zmienić m.in podłogę zabudowy w bagażniku bo są na niej powycinane jakieś wzorki co mi nie pasuje.

Mechanicznie autko wydaje się być bardzo fajne i naprawdę ok tylko wymaga pewnego zaangażowania i ogarnięcia tych spraw które opisywałem :)

BTW gdy Ty go oglądałeś to chyba cena była jeszcze z kosmosu?
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: jerek »

Spryskiwacze nie potrzebne ? Zobaczysz jak sie zrobi bloto i chlapa co znaczy moc prysnac w swiatla
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Nie miałem wcześniej auta ze spryskiwaczami więc nie wiem :)

Jeśli tak to też dopnę przycisk od spryskiwaczy i już :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: fotografiks »

Cegua pisze: Co do spryskiwaczy reflektorów, wszyscy na forum tutaj je odradzają, bez xenona i tak się ich nie używa... Więc póki nie wrzucę jakichś soczewek czy coś w tym stylu to pewnie temat będzie w zawieszeniu.
Nie to że odradzają, ale wskazali pewne fakty związane z ich uzytkowaniem...

Natomiast czysto od strony technicznego zastosowania jak Jerek napisal maja one same plusy.
Nie trzeba latać ze szmatą co jakiś czas:)

Jeśli masz je na wyposażeniu to powinny działać, tym bardziej na przeglądzie, bo czasem i to lubią sprawdzać :)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ