Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: figo »

na pewno na śruby przy osłonie filtra, są dwie i korodują strasznie, potrafią się urwać i nie masz osłony. A resztę masz tutaj: http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... a-wymiana/" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: GST »

OK :) Dzięki za info. Na szczęście mam masę oemowych śrub z poprzednich Hond więc niech się ukręcają śmiało :P Będzie trzeba zadziałać zatem.


EDIT:

W końcu zabrałem się za malowanie zacisków. Poszło w sumie gładko i bez większego problemu. Malowane oczywiście Hammerite i pędzelkiem. Tym razem zaciski nabrały srebrnego koloru. Przy okazji wyszło, że kończą się powoli klocki więc będzie trzeba pomyśleć nad jakimś dobrym zestawem. Tarcze również wypadałoby wymienić. Polecę chyba po całości i zrobię przód + tył wraz z regeneracją zacisków (tłoczki, gumki itp). Pytanie, czy poza ASO dostanę tłoczki i uszczelki do zacisków pasujące do naszych Acc?

Ponoć nie ma moda bez foty, a więc:

Obrazek

Obrazek

Jak Wam się podoba? :)

Na fotkach wyszła straszna koza, w rzeczywistości jest dużo niżej. Pewnie dlatego tak wyszło, bo dopiero co z lewarka spuszczona ;)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: figo »

zestawów naprawczych jest sporo, u miska w temacie nawet są chyba podane numery.

Koza straszna, terenowa wersja ;)
HR
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: Trojan »

Ciekawie wygląda , ten srebrny jak biały wygląda :)
Mam gdzieś zapisane nr.zestawu naprawczego na tył bo kupiłem ostatnio,poszukam i wrzucę bo nawet gdzieś tu wrzuciłem na forum ,żeby nie zginęło.

http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t= ... urki#p2255" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: GST »

Dzięki za info. Niedługo okaże się, czy jest potrzeba regenerowania zacisków, bo zanabyłem taki komplecik:

Obrazek

Przy okazji właśnie posprawdzam wszystkie zaciski. :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: figo »

good stuff :)
HR
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: Trojan »

mam z tyłu taki komplet ,wydaje mi się ,że jest ok ale regenerację zacisku tak czy tak zrobię bo podejrzewam ,że od nowości nie ruszane ,oprócz smarowania prowadnic.
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: GST »

No ja właśnie regenerowałem prawy zaraz po zakupie auta, bo mi ciekło. Winny był mały oring od mechanizmu ręcznego. Reszta uszczelek i sam tłoczek w idealnym stanie. Podejrzewam, że reszta zacisków jest ok, ale to się dopiero okaże. W sumie to chyba zaraz pójdę do garażu podziałać z przednimi hamulcami :)
W razie czego kupiłem też taki zestaw na przód:

Obrazek

Niestety w sklepie mieli tylko jeden :/
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: womer »

czarna kupeta, mniam :) ale poki co cif wygladal duzo lepiej :) to jajko zawsze bedzie w moim sercu, moje bylo czarne :) plany na obnizenie?
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Nighthawk Black Pearl Accord CG2 J30A1

Post autor: GST »

Dzięki ;) Za Civic'iem tęsknię trochę. Acc i Cvc to zupełnie inne auta. Białas był twardy, głośny, trzymał się drogi jak głupi no i pomimo D serii całkiem dobrze się odpychał (EG6 dostawało baty ;)). Z drugiej strony Accord jest mega wygodny, cichy i jazda nim to czysta przyjemność bez uważania i ubolewania nad każdą dziurą. Plan na obniżenie jest. Na tą chwilę jednak brak środków na to. Nie jest to jakiś mega priorytet. Wymienię hamulce, rozrząd dla świętego spokoju. Niedługo będę też chciał zamontować chłodnicę oleju do skrzyni (akurat na letnie upały). Po drodze jest też plan na CAI Simoty z filtrem Fujita. Obniżenie jest raczej na samym końcu, bo zawias mam teraz w bdb stanie.
Zablokowany