Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: womer »

używam elma na bluetooth od dawna, w cl9 a teraz we BE2, działa super zwłaszcza z Torque PRo, na hakp.pl w temacie mojej byłej cl9 jest parę fotek jak taki Torque sobie radzi
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Obawiam jednak że w F20B5 przedlift jest OBD2 ponieważ OBD (nazywane też OBD 1) czyli pierwszej generacji system diagnostyki samochodowej został wprowadzony w 1989r a OBD II (drugiej generacji) obowiązuje w USA od 1995 roku.
Ilość sond zależy tylko od "chęci" dodatkowego zdiagnozowania sprawności katalizatora a te akurat w PL są obowiązkowe w aucie bodajże od 99r.
A na świecie nie wiem bo na necie są same sprzeczne informacje.
Tak czy owak system drugiej generacji jest w autach po 95 roku czyli od VI generacji Civica i co ciekawe od V gena Accord (od 93r) jest On Board Diagnostic drugiej generacji.

Po raz kolejny nie edytuję posta i piszę jeden pod drugim ,ale wydaje mi się że da się to zrobić nawet w przedliftach z wtyczką 3 pinową. Możliwe że za pomocą modułu TTL ,takiego jak ten http://allegro.pl/bluetooth-rs232-ttl-a ... 68945.html" onclick="window.open(this.href);return false; i wejścia na płytce ECU - o ile takie jest. Nie zdążyłem sprawdzić tego ,ale jeśli jest takie wejście jak w starszych kompach czyli linia z VCC ,RX, DX i Ground to ten moduł powinien zadziałać.

ps: Można by też podpiąć moduł TTL na USB i sprawdzać wtedy na bieżąco w lapku za pomocą FreeLog.


(edytuj posty i nie świruj bo następnym razem będę usuwać bez powiadomień
tu jest napisane jak to zrobić ,żeby post było widać jako nie czytany :!: )
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=24&t=1294" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Piter »

a może ktoś się orientuje czy przedlift F20B7 będzie OBD-I czy -II ?
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: krisss111 »

f20b7 to polift i powinno być II :roll:
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Piter »

Niby tak, z tymże auto jest przedliftowe, z samego końca 2000 roku (pierwsza rejestracja 2001). Prawdopodobnie stąd jest B7, ale buda przedliftowa. Tak wyszło z fabryki - zresztą tak samo zostało zidentyfikowane w ASO po VIN-ie.).

ECU ma part number 37820-PAD-G61, nie mogę jednak ustalić nigdzie jakie to jest OBD.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

23 października 2014:
Na pewno jest dwójka ,pytanie tylko czy II a czy II b. Choć to żadna różnica

A teraz nowości ,otóż komunikacja z ECM z F20B5/7 jest jak najbardziej możliwa ,co zabawne można to zrobić na dwa sposoby czyli moduł TTL-USB korzystający z komunikacji TX-RX i RX-TX + GND gdzie zasilanie modułu jest z gniazda USB (+5V) a podłączenie modułu następuje do złącza CN2 na płycie ECM (dokładne połączenie objaśnię jeśli będzie zainteresowanie tematem) lub też co znacznie prostsze można wykorzystać złącze serwisowe (3 pinowe) i interfejs USB obsługujący K-Line ,nie trzeba wtedy nic lutować w samym ECM (gniazdo CN2) a komunikacja jest dzięki linii K + zasilanie wszystko dostępne w gnieździe serwisowym.
Z racji na posiadany OS Ubuntu nie mogłem dziś sprawdzić komunikacji RX/TX za to K-line działa bez problemu. Na podstawie rosyjskiego programu do obsługi tych modułów http://hondamotor.ru/board/index.php?ac ... t&id=16406" onclick="window.open(this.href);return false; można określić wszelkie parametry.
ps: Dla osób z instalacja LPG jest dodatkowe rozwiązanie bo można nie ingerując w mapy PB pozmieniać - dostroić instalacje LPG tak by ustawienia były optymalne.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: blackdevil »

ja też mam 2001r , mam F20B7 i dwie sondy i środek oraz z zewnątrz jest przed lift i na pewno mam obd2


A taki ktoś ma ;

http://allegro.pl/sprzet-diagnostyczny- ... czne-28413" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Tak ale ELM pozwala tylko na komunikację z urządzeniami BT za pomocą aplikacji a ja piszę o komunikacji kablem czy to z łącza CN2 czy złącza komunikacyjnego serwisowego i daje to możliwość zastosowania większej ilości programów dla obsługi i kontroli ECM.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: blackdevil »

Do większych rzeczy mam Honda Diagnostic System oraz Crome Gold i wsio do programowania u kolegi w garażu :-)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Ale oba programy to nie to o czym ja piszę Crome Gold to program do ustawiania i programowania kości Eeprom do ECU na OBD pierwszej generacji (P06/P28/P72) a tu mamy OBD 2 ,drugi zaś program to czytnik błędów a nie program do odczytywania aktualnych sygnałów które dostaje ECM .
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ