Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Stuki z tyłu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Bonio »

ja tego nie potwierdzam ze bak, ale bak z jednej i z drugiej strony w okolicach nadkoli by robil taki halas?
u mnie dzisiaj pada... przy predkosciach do ok 40km/h slychac jakies stuki/tarcie/trzeszczenie, generalnie im wolniej tym bardziej slychac, przy predkosci 70km/h+ nic nie slychac na trasie z koleinami i innymi nierownosciami jest cisza, w miescie przy spokojnej normalnej osiedlowej jezdzie slychac te dziwne metaliczne dzwieki
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

ejec bak po prawej stronie jest? szalałeś z tym palnikiem?

Trojanowi puka od kiedy wymienił przyczepy amorów, więc to chyba nie bak. poza tym bak by nie ucichł przy obciążeniu.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

Działałem ale problem jest taki ze u mnie stuka jak blacha jest zimna tzn auto nie stalo chwile na sloncu ;) Musze miec gdzies jakis luz i obstawiam ze to nie na amorze :/ tyl jest lekki ja mam twardo no to musi cos stuknac. Jak rozebrałem wszystko i naginałem całym zawieszeniem to było 0 odgłosów. Na szarpakach tez cisza także dalej obstawiam bak. Rychu94 niech się wypowie bo jego zdaniem to też bak i to sprawdzał. ;)
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Stuki z tyłu

Post autor: kbl100 »

jak coś trzeszczy, piszczy itp to sprawdzcie czy to nie podsufitówka (szczególnie w miejscu nad tylną szybą i w rogach) :) Mi też się wydawało, że to coś w zawieszeniu. U mojego kolegi w qpe było to samo :)
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

ejec to może Tobie co innego stuka niż mi i Trojanowi, bo bak to chyba z lewej strony jest? zresztą ja słyszę z mocowania i nie tak pisałem wcześniej nie widzę szans na coś innego.

kbl100 podsufita swoją drogą :lol: ale to raczej łatwe to namierzenia i skutecznego uciszenia.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Stuki z tyłu

Post autor: rychu94 »

jak stuka trzeba wejść pod auto wziąć klucz od kół i próbować przesuwać bak w prawi i lewo jak jakieś podobne dźwięki wystąpią to diagnoza jest :shock:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Może jakieś rozwiązanie w końcu :roll:
Info z HAKP:

U mnie problem hałasu z okolic mocowania amora rozwiązany!!!!!
Prawy tył jeździł z patentem tydzień i było cicho. Przedwczoraj dorzuciłem lewy tył i....... bloga cisza :) :) :) :)

Materiały wykorzystane:
http://imageshack.us/photo/my-images/13 ... 34616.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
wężyk 8mm - 12 m - 20-30 PLN
uszczelki - jakieś tam - 2 szt. - 5-6 PLN
czas - pierwsza strona - dluuuugo, druga strona - 2h

Operacje można wykonać na aucie. Wężyk rozcinamy wzdłuż.

Winowajca - obijające się zwoje sprężyny. Pacjent po leczeniu:
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 51852.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


A jako że typy były dwa, więc na wszelki przypadek poszła gumowa podkładka. Pacjent po leczeniu:
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 34821.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Efekty uboczne: auto się ciut podniosło.

loot zostałeś wylosowany przez komputer losujący żeby sprawdzić tą metodę :D
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

naciągnąć plastikowe rurki na sprężyny? eee to chyba za długo nie pojeździ? poza tym w którym to miejscu miałoby pukać?

na początku się zajarałem, ale teraz jakoś nie jestem przekonany...

w każdym razie mod ciekawy, nie ma co, chociaż nie lubię gum na sprężynie :D

nie no dobra, bez żartów, muszę się nad tym zastanowić...
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

W oryginale na sprężynach ,na tych dolnych zwojach chyba jest jakaś taka warstwa ochronna nie wiem z czego,może już ma dość i pod naciskiem coś tam sobie postukuje.Koszt nie wielki to może warto zarysykować :roll:
Ja spróbuję ale qrna nie wiem kiedy niestety :?
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Stuki z tyłu

Post autor: kbl100 »

Trojan pisze:W oryginale na sprężynach ,na tych dolnych zwojach chyba jest jakaś taka warstwa ochronna nie wiem z czego,może już ma dość i pod naciskiem coś tam sobie postukuje.Koszt nie wielki to może warto zarysykować :roll:
Ja spróbuję ale qrna nie wiem kiedy niestety :?
Eibach ma taką otuline gumową na zwojach które są blisko siebie, a z tego co wiem to masz eibachy u siebie :)

Spróbujcie odkręcić śrube od amora i dać podkładke troszkę wiekszą jak tulejka
ODPOWIEDZ