Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Stuki z tyłu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

no właśnie, może to jest kwestia tej podkładki a nie gum na sprężynach? to może być rozwiązanie, ale czy będzie trwałe?

ja bym się tym zajął, skoro zostałem wylosowany, ale trochę ciężko z czasem, no i do tego nie trzeba ściągać sprężyny z amora? pozostaje mechanik, ale aż trochę głupio z takim modem jechać :lol:
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Stuki z tyłu

Post autor: kbl100 »

najpierw daj podkładki. Nie trzeba nic wyciągać wystarczy dostać się pod tylnią półkę i odkręcić śrubę od amorka
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Zerknąłem u mnie i tam gdzie puka nie ma już tej osłony na sprężynie i nawet coś mi się kojarzy ,że mech. mi to zrywał bo troszkę jakby wisiało w którymś miejscu jak wyciągaliśmy amorki ale jakoś wcześniej nie wpadłem na to ,że może to ta pierdoła. :roll:
Z drugiej strony jest cały czas.
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

nic tylko stronami zamienić i spłynie na nas światło wiedzy.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

No niestety nie zabieram się za to na razie ,może w okolicy grudnia będę w PL to na bank owinę tą sprężynę i sprawdzę ten patent.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

No ja mialem eibacha i mialem gumy i je sprzedalem i nawet orginalne dolozylem bo tez byly na orginalach moze bedzie trzeba zalozyc i sprobowac i te gumy z eibacha sie nie zuzywaly szybko ;)
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

to może Ty ejec spróbuj, ja też na razie mogę mieć problem.

dziś spojrzałem i u mnie jest tak, że cztery dolne zwoje sprzężyny leżą na sobie - czy tak powinno być?

nie wiem, czy wicsnałbym między nie rurkę, a jakbym nawet wcisnął to raczej długo ona tam nie wytrzyma, to musiałoby być coś zdecydowanie bardziej wytrzymałego.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

chyba spróbuję jakieś ścierki powciskać między zwoje, tak, żeby oddzielić, poczekam na deszcz i zobaczę czy to to.

jak tak to zainwestuję w zdrowie psychiczne i kupię nowe Eibachy na tył, albo rozkminię jakiś super patent.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Bonio »

ostatnio u mojego kolegi mechaniora stala CRV z 2002 r czy cos takiego i wlasnie koleszka zakladal takie gumy na sprezyny nowe, guma byla montowana w okolice 1 zwoja od dolu do 2 zwoja, tylko na jeden pelny obrot sprezyny, ale w crv podobno te gumy sie rozsypaly i nisko tyl siedzial, jak dorwe tego goscia od crv co nie jest rzecza trudna to zapytam czy jak te gumy byly rozwalone to czy cos trzeszczalo, tak samo zapytam mojego mechanika czy mogloby tak byc u nas w acco ze zwoj trze o zwoj, ale dziwne ze tylko na mokrym a na suchym cisza :/
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stuki z tyłu

Post autor: loot »

u mnie na suchym zaczyna się odzywać na porządnych dołach, np. jak wjeżdżam na parking po płytach.

innym na suchym tłucze.

zapytaj się kolegi jak możesz jak to wygląda, co tam założyli i czy to działa.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
ODPOWIEDZ