Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: krisss111 »

figo pisze:
carlos pisze:a mi po Warszawie pali tak 12,5 litra, w trasie 9 litra a jak ostra jazda to pod 10 litrów podchodzi :mrgreen: silnik 2 litry na manualu
no to musisz ją cisnąć strasznie, mi jak jażdże po wawie, jadąc spokojnie, ale równo ze wszystkimi to 9-9.5 l/100km. Trasa radom-wwa prędkość stała ok 120 km/h to ok 8 l/100km (jest tam trochę też świateł od janek do centrum :D )

Na zimowych kapciach nawet pali deko mniej przy gumie 195/65/15 :D Nie to co 17"

a mnie z kolei pali tyle co carlosowi :?
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spalanie

Post autor: figo »

No to dziwne :D pozostaje mi tylko się cieszyć :P
HR
carlos
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2010 17:10
Auto: accord coupe 1999
silnik: 2000
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: carlos »

:mrgreen: no czasami cisnę, zwłaszcza wieczorkiem jak pusto sie robi na ulichach, czasami też jakąś pannę trzeba szybciej przewieść to auto dostaje po garach
kiedyś się ścigałem w nocy z Jarem ale nie da rady, odchodzi mimo że max obroty miałem
zauważyłem że przy dynamicznej jezdzie sporo oleju bierze
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spalanie

Post autor: figo »

to że olej bierze to tak będzie, jak jeździsz sporo na vtec'u :D
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spalanie

Post autor: maxel »

figo pisze:to że olej bierze to tak będzie, jak jeździsz sporo na vtec'u :D
niekoniecznie, wszystko zależy od stanu silnika, u mnie jak robiłem tysiąc kilometrów w pełni dynamicznej jazdy(bez schodzenia poniżej 3,5krpm, z reguły 5-6krpm) to wziął raptem 200ml od wymiany do wymiany, a wymieniam co 10kkm olej, valvoline ml 10w40.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spalanie

Post autor: figo »

maxel pisze:
figo pisze:to że olej bierze to tak będzie, jak jeździsz sporo na vtec'u :D
niekoniecznie, wszystko zależy od stanu silnika, u mnie jak robiłem tysiąc kilometrów w pełni dynamicznej jazdy(bez schodzenia poniżej 3,5krpm, z reguły 5-6krpm) to wziął raptem 200ml od wymiany do wymiany, a wymieniam co 10kkm olej, valvoline ml 10w40.
Nie wiemy o jakim zużyciu pisze carlos może o takim co Ty :D
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spalanie

Post autor: maxel »

Ogólnie tamta to była moja pierwsza zmiana oleju, chciałem właśnie wtedy sprawdzić jaki pobór będzie na vtec'u bo nigdy wcześniej vtec'a nie miałem, i byłem pozytywnie zaskoczony, ale wiem że to dużo własnie zależy od stanu silnika. Natomiast obecnie jak trzymam się zakresu 1800-3200rpm,czasem trochę więcej, to przez 10kkm nie wziął nic oleju, teraz mam zalany trzeci raz valvo ml i zobaczymy jak kolejne 10kkm zrobię, w zasadzie już tylko mi 7 zostało a tyle to wyjeżdżę raz dwa :)
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Spalanie

Post autor: matysziom »

a mi tez duzo pali tzn tyle do Krissowi i carlosowi mniej jak 14l gazu nie moge zejsc chocbym jezdzil do 3 tys obrotow
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spalanie

Post autor: maxel »

To może coś z sondami macie nie tak? Jestem w szoku w ogóle że przy oszczędnej jeździe nie możecie zejść poniżej 14 jak ja maksymalne spalanie jakie kiedykolwiek miałem to było 13,1/100 ale gazu. Ale na trasie mogę spokojnie zejść do 8/100 gazu na 15'tkach w komplet osób i wiem że niektórzy koloryzują ale w moim przypadku tak właśnie jest i sam siebie też bym przecież nie oszukiwał :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Spalanie

Post autor: figo »

matysziom pisze:a mi tez duzo pali tzn tyle do Krissowi i carlosowi mniej jak 14l gazu nie moge zejsc chocbym jezdzil do 3 tys obrotow
Ale oni pisali o benzynce, nie gazie :D
HR
ODPOWIEDZ