Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2007 Honda Accord 2.4 CM5 LX+ - poliftowy sedan Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

buksiu pisze:Jak dla mnie to zmiana na +
Chmura pisze:Generalnie na zdjęciach tego nie widać ale na żywo bardzo fajną strukturę ma ta okleina.
Wszytsko się zgadza w 100%.


A dzisiaj mając chwilę usunąłem pewne żółte ustrojstwo, które siedziało za zderzakiem. Denerwowało mnie, bo było widoczne patrząc od przodu na auto.
Poprzedni właściciel miał fantazję montując to coś. Dodam tylko, że raczej od dawna już było niesprawne. Zdemontowałem to z całą kabelkologią.
A oto sprawca całego zamieszania... a przykręcony był tu ------->
coś.jpg
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: KOko »

Tyle trąbek od razu mi się z jakimś mexican band'em kojarzy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

KOko pisze:Tyle trąbek od razu mi się z jakimś mexican band'em kojarzy :D
A mnie bardziej z tym... " onclick="window.open(this.href);return false;

Dzień bez moda = dzień stracony. Dlatego zmieniłem całe oświetlenie wnętrza na LED.
Mała rzecz, a cieszy :)
LED - wnętrze.jpg
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: JulekCG4 »

Można robić operacje na otwartym sercu :D
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

JulekCG4 pisze:Można robić operacje na otwartym sercu :D
Ciekawe spostrzeżenie, może spróbuję. Hahaha


A teraz coś z mniej przyjemnych rzeczy. Musiałem wykonać pierwszą naprawę. Wróć, drugą. Pierwsza była wymiana jednej z osłon przekładni kierowniczej (była pęknięta), zaraz po kupnie auta.
O ile sama naprawa była dość przyjemna, bo lubię takie majsterkowanie, to okoliczności już mniej.
Spaliła się jedna z żarówek świateł mijania, niby nic nadzwyczajnego, ale jak zobaczyłem wtyczkę przy próbie wymiany to się nieco zaniepokoiłem.
Druga, przy działającej żarówce, była w jeszcze gorszym stanie.
1.jpg
Zakładam jednak, że te uszkodzenia powstały jakiś czas temu, bo wymianę żarówek chciałem zrobić po prawie godzinnej jeździe na włączonych światłach, a obie wtyczki były zimne i nie było czuć od nich żadnego zapachu topionego plastiku. Po za tym nigdy nie poczułem tego specyficznego zapachu nawet po długiej jeździe, a auto parkuje w garażu w domu, więc raczej bym go wyczuł.


Wracając do tematu naprawy, błyskawicznie nabyłem nowe wtyczki HB4, aby dokonać szybkiej wymiany. Wstyd się przyznać, ale są to oryginalne wtyczki od VW AUDI :o Zaznaczam jednak, że są naprawdę solidne, nic lepszego nie było, tylko jakiś chińskie dziadostwo. Zastanawiałem się czy nie wydrapać tych znaczków z wtyczek. :twisted: Oczywiście żart.
2.jpg
Potem 2 godzinki dłubania i wtyczki były na miejscu.
3.jpg
Dla pewności, że ma innych takich niespodzianek, przejrzałem wszystkie wtyczki od lamp. Reszta jest OK. Przypuszczam, że był kiedyś zamontowany jakiś zestaw HID, który przegrzał te wtyczki.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Właśnie pękło pierwsze wspólne 10 tys. km = 6 tys. mil. Z okazji tej okrągłej, bezawaryjnej i przyjemnej rocznicy, Hania dostała nową oliwę. Nastąpiła lekka zmiana w marce i parametrach oleju. Poprzedni właściciel lał Carstrola 5W30, a że ja nie mam jakoś do niego zaufania, zmieniłem na Motula 5W30 Eco-nergy. Byłem przekonany, że to odpowiedni olej. Do momentu, gdy przyjrzałem się korkowi wlewu oleju, gdzie widnieje napis 5W20 . Ponieważ Motul nie ma w ofercie na nasz rynek odpowiedniego 5W20, postanowiłem zmienić olej na LiquiMoly 5W20 AA (coby za dużo nie pił :lol: ) dedykowany m.in. do aut amerykańskich. Przed wymianą zalałem płukankę LiquiMoly 2662, potem nowy olej i standardowo filtr oleju MANN. A niech ma, zasłużyła :D
olej.jpg
olej.jpg (146.88 KiB) Przejrzano 3046 razy
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019 00:29 przez Bartoch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: wysio »

Trzeba też zwracać uwagę na średnie temperatury obowiązujące w danym regionie. Biorąc od uwagę wysokie temperatury, które nawiedziły nasz kraj jestem zdania, że 20 to stanowczo za mało i taki olej będzie szybko tracić swoje właściwości w wysokich temperaturach.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Patrząc na rysunek z instrukcji obsługi, nie powinno się dziać nic złego. Temperatura pracy rozgrzanego silnika jest zawsze taka sama czy zima czy lato. Poza tym przy moich przebiegach zmieniam olej średnio co pół roku.
parametry.jpg
parametry.jpg (168.68 KiB) Przejrzano 3038 razy
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: Bartoch »

Jak pisałem wcześniej zaraz po kupnie auta musiałem wymienić osłonę drążka kierowniczego strony kierowcy. Podczas wymiany oleju zauważyłem, że osłona od strony pasażera też pękła. Zakupiłem więc taka samą jak poprzednio i wziąłem się za wymianę. Teraz zostało tylko pojechać w najbliższym czasie na ustawienie zbieżności.
pęknięta osłona.jpg
pęknięta osłona.jpg (175.49 KiB) Przejrzano 3011 razy
bez osłony.jpg
bez osłony.jpg (178.98 KiB) Przejrzano 3011 razy
nowa osłona.jpg
nowa osłona.jpg (169.4 KiB) Przejrzano 3011 razy
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Honda Accord 2.4 LX - poliftowy sedan Bartocha

Post autor: JulekCG4 »

Fachowa robota, że tak zacytuje klasyka Wazzupa :D
ODPOWIEDZ