Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Koxov
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2013 22:30
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Kielce

Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: Koxov »

Witam forumowiczów!
Kilka dni temu stałem się właścicielem tytułowego Accorda Coupe z roku 99. Parametry poniżej a jeszcze niżej coś ode mnie.

Honda Accord Coupe 3.0 V6
ROK: 1999
MODEL: Accord Coupe
SILNIK: 3.0 V6
MOC: 200KM
KOLOR NADWOZIA: Fiolet Perła (jak dla mnie to czarny :D, ale mnie lepiej o kolory nie pytać).
ŚRODEK: Jasna skóra
UKŁAD WYDECHOWY: 2 dubeltówki (nie wiem co to ale się dowiem)

PLANY: Obecnie auto testuję i wymieniam to co wymienia się po kupnie auta - rozrząd, hamulce tył, oleje, filtry itp.
Rozrząd czeka - będzie robiony na dniach. Hamulce wymienione wczoraj - tarcze + klocki. Oleje wszystkie oprócz skrzyni - też na dniach.
Kilka h temu wyczyściłem filtr powietrza zestawem do czyszczenia K&N (bo taki filtr). Czekam aż wyschnie aby go namaścić.

Jestem zwykłym użytkownikiem, nie zapaleńcem :) O Hondę mam zamiar dbać i liczę na to, że mi się odwdzięczy.
Auto sprawia mi dużo przyjemności z jazdy a nawet z samego siedzenia w nim.

Zdjęcia wrzucę jak zrobię. Silnik niegazowany choć patrząc na spalanie gaz po głowie chodzi :)
Ciężko wszystko na raz opisać. Z chęcią odpowiem na pytania - tak będzie łatwiej.

Mam od razu jedno pytanie. Jakim cudem mój automat ma 5 biegów ? Liczone, potwierdzone. W końcu wszystkie mają 4 tak?

Pozdrawiam,
Daniel
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: misio40 »

Koxov pisze:Zdjęcia wrzucę jak zrobię. Silnik niegazowany choć patrząc na spalanie gaz po głowie chodzi
No to czekamy na fotki aby komentować wygląd autka 8-)
na forum jest sporo użytkowników którzy mają założoną instalkę gazową - w razie czego doradzą. Klocki i tarcze jakiej firmy założyłeś ?
Koxov pisze: Jakim cudem mój automat ma 5 biegów ? Liczone, potwierdzone.
Hmm, ciekawe... a jak to było liczone/potwierdzone ?
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: Trojan »

Co do 5 biegów też miałem takie wrażenie jak kupiłem auto ale wyprowadzony zostałem z błędu ,na ostatnim biegu (4) następuje podobno jakieś 'rozprężenie' w skrzyni (nie wiem czy to tak fachowo się nazywa) tak jakby nadbieg, wyczuwalne to jest w niektórych samochodach jak zmiana biegu ,nie wiem od czego to zależy ,że w jednych czuć w innych nie ... może od zmęczenia skrzyni .W każdym razie u mnie jest to ewidentnie odczuwalne jakby zmiana na kolejny wyższy bieg. ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: maxel »

Owszem, acc ma nadbieg, spotkałem się również z tym :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: Bonio »

To jest 4biegi i elektro nadbieg zauwazalny miedzy 90-100km/h zbija o ok 200-300obr
Awatar użytkownika
Koxov
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2013 22:30
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: Koxov »

Hmm, ciekawe... a jak to było liczone/potwierdzone ?
Patrząc na obrotomierz i na wyczucie, ale wydaje mi się, że koledzy trafnie rozwiązali tę zagadkę.

Odnośnie części - klocki BOSCH a tarcze muszę dopytać brata, bo on jest mechanikiem i się tym zajmuje :)

Wrócę do tematu auta jak zrobię zdjęcia. Temat gazu na chwilę odstawiam na bok. Najpierw sprawdzę jak sobie radzi w obecnym stanie.

Odczucia mam pozytywne :)
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: misio40 »

Działanie tego "nadbiegu" było już opisywane - http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=10" onclick="window.open(this.href);return false;
post nr 9 -
misio40 pisze:W Accordach VI gen. występuje 4-biegowa ASB z blokadą przekładni hydrokinetycznej. Blokada ta jest zastosowana w celu obniżenia zużycia paliwa i może być odczuwalna jako kolejna zmiana biegów lub włączenie tzw. nadbiegu. Chodzi o to, że na D4 przy prędkości powyżej 100 km/h i odpuszczeniu gazu obroty nieznacznie spadną do około 2.5 tys. W tym momencie właśnie obroty silnika i skrzyni biegów zrównają się (oszczędna jazda). Podczas przyśpieszania sprzęgło w automacie pracuje w stałym poślizgu i obroty silnika zawsze są wyższe niż w skrzyni, stąd też większe spalanie w porównaniu do aut z manualem.
W tej generacji ASB zmiana biegów nie jest zbyt szybka, nawet na forach w USA fanboye Accordów nazywają ją "slowmatic" :lol:

pozdro.
panowie, staramy się jak najwięcej zapamiętać z przeczytanych postów :lol: :lol:
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: loot »

Trojan czegoś nie wie o Coupecie, nie wierzę! :lol:

Ten piąty bieg to tak jak Misio pisze, załącza się lock-up w sprzęgle.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: Trojan »

Proszzz Cie loot ,daj pokój :lol:
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Accor Coupe 3.0 V6 99r.

Post autor: STomasz »

I gdzie fotki? :) I jak dużo jeździsz to nie bój się gazu, bo dobra instalacja pozwoli śmigać za pół ceny :)
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ