Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Coupe CG4 by JakubS83

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: STomasz »

Podoba mi się pod maska :) Czysto i schludnie, tylko te niebieskie wstawki mi nie podchodzą.
W lampy wsadziłeś gotowe zestawy soczewek czy z jakiś konkretnych lamp dopasowałeś?
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: JakubS83 »

STomasz pisze:Podoba mi się pod maska :) Czysto i schludnie, tylko te niebieskie wstawki mi nie podchodzą.
Czystość pod maską to podstawa a jaki kolor dodatków - no cóż, wypadło na taki. ;)
STomasz pisze:W lampy wsadziłeś gotowe zestawy soczewek czy z jakiś konkretnych lamp dopasowałeś?
Do lamp wsadziłem taki komplet projektorów : http://www.retrofitlab.com/xenon-projec ... -50-1.html Zbierają dobre opinie no i faktycznie są dobrze wykonane i odcięcie posiadają takie jakie być powinno.
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: krisss111 »

JakubS83 pisze:Czystość pod maską to podstawa
hiehie, już loobię Twoje podejście :-D
JakubS83 pisze:a jaki kolor dodatków - no cóż, wypadło na taki. ;)
no ja się teraz pozbywam tegoż właśnie koloru :-D
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: JakubS83 »

krisss111 pisze:
JakubS83 pisze:Czystość pod maską to podstawa
hiehie, już loobię Twoje podejście :-D
To się wzięło jak za dziecka szwendałem się Ojcu po warsztacie i pamiętam jak przyjeżdżał klient, który miał w samochodzie tak czysto pod maską, że można było "jeść" z tego silnika. Jak Ojciec zwrócił Mu uwagę, że jest jedną z nielicznych osób, które dbają tak o samochód to odpowiedział, że inaczej sobie tego nie wyobraża - jakby to było, gdyby On się nie mył i poszedł do lekarza. :lol:
krisss111 pisze:
JakubS83 pisze:a jaki kolor dodatków - no cóż, wypadło na taki. ;)
no ja się teraz pozbywam tegoż właśnie koloru :-D
Właśnie czytałem w Twoim temacie i widzę, że również używasz farby VHT. Super strukturę dostaje się przy użyciu opalarki - mniejsze zużycie farby. Co do VHT Anodized (czyli mój niebieski) daje super efekt ale to na zdjęciu nie wyjdzie no i trzeba mieć "błysk" pod maską a u mnie takiego nie było w chwili robienia zdjęć.
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: Trojan »

Jak dla mnie ten pomarańczowy pasek pozycji z przodu słabo wygląda ,czerwone znaczki też ,bardziej wiedziałbym OEM złote znaczki. :)
Podobają mi się te dzienne lampy,co tam świeci?
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: JakubS83 »

Trojan pisze:Podobają mi się te dzienne lampy,co tam świeci?
Hella 2PT 980 680-821 ;) czyli takie coś: http://www.eautosklep.pl/partscatalogue ... 80680~6821
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: Trojan »

Weszło to 'bez problemu' w tamto miejsce w lampie ? (zdaję sobie sprawę ,że nie jest to montaż p&p :mrgreen: )
Świeci faktycznie tak jak na zdjęciu taką żółtawą barwą jak zwykłe żarówki czy bardziej niebieskawo jak jakiś ksenon ?
320 PLN za szt czy komplet :roll:
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: JakubS83 »

Trojan pisze:Weszło to 'bez problemu' w tamto miejsce w lampie ? (zdaję sobie sprawę ,że nie jest to montaż p&p :mrgreen: )
Niemalże p&p - wszystko zależy od efektu jaki chcesz uzyskać ale i tak jest nieźle.

Wyciągasz odblask pozycji. Na środku masz taki wypust, w który wkłada się klosz pozycji - jego wykorzystujesz jako punkt oparcia DRL, aby skierowane bardziej w przód auta (inaczej będą świecić mocno na boki a w ten sposób to zniwelujesz). Z góry i dołu uzupełniasz paskiem silikonu i po bokach możesz uzupełnić kawałkami obciętego odbłyśnika pozycji, który wcześniej wyciągnąłeś. Lampy mieszczą się bez problemu więc obudowy nie trzeba ciąć. Jak wkleisz je z brzegu to pewnie pozycję dałoby się zmieścić.
Można też kupić Helle skośną ale wymiary są inne no i cena wyższa.
Trojan pisze:Świeci faktycznie tak jak na zdjęciu taką żółtawą barwą jak zwykłe żarówki czy bardziej niebieskawo jak jakiś ksenon ?
Barwa powiedziałbym, że biała lub niskiej wartości xenon 3500-4300K - ale żółtym bym tego nie nazwał ;)
Trojan pisze:320 PLN za szt czy komplet :roll:
Ja kupowałem w podobnej cenie na Alledrogo - cena dotyczyła kompletu :) Ale bym uważał bo Hella robi również komponenty do kupienia osobno i ktoś, kto będzie chciał naciągnąć kupujących może to zrobić.
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: Trojan »

Ok, dzięki za objaśnienie. :)
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Coupe CG4 by JakubS83

Post autor: STomasz »

Te soczewki kupiłeś gdzieś u nas w PL czy ściągałeś je skądś?
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany