Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycji P

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycji P

Post autor: maciek »

Panowie!

Od rana nie mogę odpalić auta.
Przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci ale nie odpala.
Dodatkowo nie mogę ruszyć dźwigni zmiany biegów z pozycji P. Przy włączonym zapłonie i wciśniętym pedale hamulca nie chce odblokować guzika przy dźwigni.
W związku z tym nie mogę przestawić na Neutral i zaciągnąć do warsztatu :cry:

Czujnik pedału hamulca zdaje się w porządku bo jak wciskam pedał to zapalają się z tyłu światła stop.
Dodam, że po włączeniu zapłonu, kiedy palą się wszystkie lampki kontrolne, prawidłowo pokazuje pozycję dźwigni na P.
Ale nie gaśnie lampka BREAK. Czy ona powinna zgasnąć po chwili od włączenia zapłonu?

Generalnie obiawy z uruchamiania silnika są takie jakbym zostawił go na biegu. Tzn. rozrusznik kręci, ale nie odpala.

Macie jakieś pomysły co sprawdzić? Co może być przyczyną?

Kilka szczegółów odnośnie auta:
Accord LX 4d rocznik 1999
2.3l
automatyczna skrzynia - BAXA
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: maciek »

Udało mi się ręcznie odblokować dźwignię zmiany biegów.
Przy dźwigni jest ramka, którą trzeba zdjąć podważając śrubokrętem z 4 stron.
Po jej zdjęciu po lewej stronie na wysokości P jest slot w który trzeba wcisnąć płaski śrubokręt. Jednocześnie nacisnąć pedał hamulca i dźwignia odblokowana.

Niestety to nie rozwiązało problemu - wciąż nie odpala. Nie ważne czy na P czy N.
Dodatkowo zauważyłem, że przy włączonym zapłonie jak przełączam biegi to na desce rozdzielczej również je przełącza (świeci się lampka aktualnie załączonego biegu) z WYJĄTKIEM D4. Kiedy przełączam na D4 na desce rozdzielczej nic się nie świeci.
Wcześniej z całą pewnością podczas jazdy świeciła się lampka D4.

Pytanie dodatkowe:
czy można holować auto jeśli zaparkowałem na P i wtedy wyłączyłem silnik, a teraz bez włączania silnika przełączę na N?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: misio40 »

A daleko masz do tego warsztatu ? Ogólnie to dopuszczalna jest możliwość holowania (warunkowo) najwyżej kilka kilometrów. Nie pracuje silnik - nie ma ciśnienia oleju potrzebnego do smarowania elementów skrzyni.
Zacznijcie od sprawdzenia pozycjonera, czyli tzw. czujnika wielofunkcyjnego odpowiadającego za położenie dźwigni zmiany biegów. Znajduje się on gdzieś na górze skrzyni i być może został poruszony, lub po prostu na skutek czasu uległ zużyciu. On tez mógł być przyczyną, z powodu której uruchomienie auta jest niemożliwe. Jeśli komputer nie widzi biegu to nie uruchomi zapłonu, a właśnie za ten odczyt odpowiedzialny jest wspomniany element.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2011 22:26 przez misio40, łącznie zmieniany 1 raz.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: maciek »

blisko - 2km.

rano sprawdzę jeszcze wszystkie bezpieczniki i iskrę na świecach.
czy można jakoś domowym sposobem zdiagnozować zepsutą pompę paliwa?
np. czy powinna wydawać jakiś dźwięk przy włączeniu zapłonu itp.?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: misio40 »

Wydaje mi się, że to raczej wina elektroniki. Masz w pobliżu jakiś warsztat specjalizujący się w naprawie ASB ? Warto może zrobić diagnostykę komputerową skrzyni.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: maciek »

Nie mam żadnego namiaru na warsztat ASB w Wawie. Masz coś godnego polecenia?

2 dni temu byłem na przeglądzie instalacji gazowej i wyskoczył błąd P1738 tzn. Problem in 2nd Clutch Pressure Switch Circuit tzn. problem z przełącznik 2-go biegu sprzęgła. Faktycznie ostatnio trochę wyraźniej czułem jak przełączał z 1 na 2 bieg i z 2 na 1.
Na amerykańskim forum znalazłem info, że trzeba wymienić ten przełącznik (nr części 28600-P6H-003) i to rozwiązuje problem.

Wydaje mi się, że ten problem raczej nie ma wpływu na to, że nie odpala.
Chyba, że w międzyczasie wyskoczył inny błąd :?
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: maciek »

No i jest jednak problem z holowaniem.
Właśnie wyczytałem w instrukcji, że można holować z prędkością do 55km/h na odległość do 80km, ale pod WARUNKIEM:
- najpierw trzeba uruchomić silnik, wrzucić D4, później na Neutral i zgasić silnik.
Jeśli nie da się zastosować tej procedury NIE WOLNO holować auta z przednimi kołami na ziemi :(

A skoro zostawiłem na P i od tej pory nie mogę uruchomić, to chyba pozostaje mi tylko laweta z wózkiem pod koła.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: misio40 »

Dobrą opinię mają te warsztaty - http://www.midparts.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i http://www.autojozefow.pl" onclick="window.open(this.href);return false; (holowanie do 50 km bezpłatnie).
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2009 00:27
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3 VTEC 148KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala - zablokowana dźwignia zmiany biegów w pozycj

Post autor: maciek »

Ufff! Udało się! :P

Rano sprawdziłem jeszcze raz wszystkie bezpieczniki i okazało się, że pod maską bezpiecznik ACG (S) był przepalony.
Po wymianie wszystko gra, skrzynia chodzi bez problemu!

Swoją drogą ciekawe co to za obwód, na amerykańskich forach nie mogę znaleźć informacji, a narobił mi strachu.
ODPOWIEDZ