Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 by Boogie

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013 13:42
Auto: 2001 [VI gen coupe]
silnik: 3.0i

CG2 by Boogie

Post autor: Boogie »

siemka! oto moja niunia, którą nabyłem w ostatnią sobotę:

ROK: 2001, przebieg prawdopodobnie rzeczywisty: 123k
MODEL: coupe
SILNIK: 3.0 V6
MOC: 200 KM
KOLOR NADWOZIA: Dark Emerald Pearl
ŚRODEK: beż
UKŁAD WYDECHOWY: stock
UKŁAD DOLOTOWY: stock
UKŁAD HAMULCOWY: nie wiem, klocki nowe jakieś wymieniane
ZAWIESZENIE: yyyy, normalnie stock
KOŁA: oryginały 16" / 205
CAR AUDIO: Bose stock na kasete
PLANY: chętnie zmienię pozycje amerykańskie z odblaskami te pomarańczowe, może jakiś dolot np AEM V2 CAI, wydech magnaflow catback mówią, że zbyt głośny ale w 6 sek " onclick="window.open(this.href);return false; ten dźwięk mnie powala na bęcki i nie wiem, czy jednak go nie wezmę. Radio fajnie gra i wygląda wg mnie i nie wiem czy będę zmieniał, chcę tylko poprowadzić kabelek na telefon. Za rok w następne wakacje chciałbym zrobić lakier
taki 2kolorowy, nie wiem jak się to nazywa, ale chodzi mi, żeby była czarna ale połysk na fioletowy, to jakieś 2składnikowe lakierowanie jest, dość drogie ale piękne:) ale to muszę odłożyć, jak na razię ten też jest bomba.

PROBLEMY:
skrzynia szarpie przy redukcji. Gdy jadę spokojnie, biegi włączają się gładko i pięknie ale przy redukcji na 2 i 1 stuka mocno odczuwalnie, inny koleś określił to "ślizganiem?". z biegu 4 na 3 gładko redukuje. Gdy stoję na hamulcu np i wrzucam R, to czekam ze 2 sekundy i czuję takie "prr" taką małą wibrację, ale to chyba ok, tylko te 2 sekundy to chyba opóźnienie zdeka... no i na d4 jak wrzucam to to samo. Byłem u mechanika, pod komputerem skrzynia biegów 0 błędów! silnik jak nowy, także 0 błędów, ale mówił, że z tą skrzynią mimo to, coś jest nietak. Olej oczywiście brudny, nie wymieniany od 2011 i na korku szmelc. Ogólnie poza skrzynią wszyscy pod wrażeniem, że sztuka wyjątkowo zdbana. Silnik jak nowy. Brakuje tylko jednego spryskiwacza prawego reflektora z rurką. Zlewałem olej u mechanika i wskaźnik ciągle pokazywał 3 cm ponad normę;] dopiero jak napełnialiśmy skrzynię z powrotem nim to okazało się, że było ok 0.5 litra za dużo. We wtorek prawdopodobnie całkowita/dynamiczna wymiana oleju, obaczymy co dalej... ewentualnie jak ktoś coś wie, zna sytuację z tą skrzynią please o help....

oczywiście nie znałem się na automatach do tej pory, miałem manual Seata Toledo '96 1.6 i nie wyczuwałem tego stukania... gdy testowałem wydawało się w porządku... dopiero po czasie jak już wracałem to coś mi zaczęło nie pasować...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: CG2 by Boogie

Post autor: fotografiks »

Ładna europejka ;)

Boogie pisze: przebieg prawdopodobnie rzeczywisty: 123k
Rzeczywiście jest to tylko prawdopodobne ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013 13:42
Auto: 2001 [VI gen coupe]
silnik: 3.0i

Re: CG2 by Boogie

Post autor: Boogie »

no mechanik na pierwszy rzut oka mówił, że jak będzie 250k to dobrze...:) ale jak sprawdził na warsztacie, to co chwile "ło qurvva!" :D i potem powiedział, że nie zdziwiłby się jeżeli nie jest przekłamany, wszytko wskazuje na prawdziwe :) tylko ta skrzynia dokopana:( i nie mogę się doczekać kiedy się dowiem... może jutro, jakiś mega dobry mechanik ponad 30 lat robi i podobno przez tel z opisu już wie co się dzieje;]
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: CG2 by Boogie

Post autor: Trojan »

Zawieszenie mi się wydaje ,że nie jest seria ,możliwe ,że Eibachy tam siedzą.
Generalnie ładne auto, quicksilver miał identyczną.
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: CG2 by Boogie

Post autor: JakubS83 »

Ładna :)

Co do skrzyni to myślę, że jesteś przewrażliwiony ;) Opóźnienie będzie i tego nie zmienisz (właśnie z D na R najbardziej odczuwalne) - pamiętaj o tym przy wyprzedzaniu bo też występuje ;)
Sprawdź jeszcze czy właśnie w czasie przełączania z D na R i odwrotnie występuje jakiś stuk - być może to nie skrzynia a przegub się odzywa.
Jak zrobisz całą transfuzję oleju i przejeździsz 1000km to może się okazać, że objawy się zminimalizują (niektóre nie do przeskoczenia bo to uroki automatu). Jeżeli przebieg autentyczny to być może nikt oleju nie wymieniał w skrzyni stąd takie objawy.
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG2 by Boogie

Post autor: krisss111 »

dobrze wygląda, polift, ładny jasny środek. zawias, fakt, to nie seria, zdecydowanie
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG2 by Boogie

Post autor: figo »

ładny polift
fotografiks pisze:Ładna europejka ;)

Boogie pisze: przebieg prawdopodobnie rzeczywisty: 123k
Rzeczywiście jest to tylko prawdopodobne ;)
w to bym nie wierzył i zapewnienia mechanika też, kiera i siedzenie kierowcy wygląda tak samo jak u mnie albo i gorzej, a mam prawie 250k km ;)
HR
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: CG2 by Boogie

Post autor: audiotone »

ładniutka i kolorek znajomy ;) Polifcik fajny :)
co do przebiegu to nie wydaje mi się on prawdziwy sądząc po kierownicy, moja jest i identycznym stanie (tak samo wytarta) a nabite już jest 151 tys mil ...(241 tys km...)

Ale mogę się mylić co do Twojej hani ;)
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: CG2 by Boogie

Post autor: jerek »

ładna sztuka , zielony z jasnym środkiem jest najlepszy:)
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: CG2 by Boogie

Post autor: Trojan »

Boogie z tego co czytałem na shoucie i widzę w temacie nie poniża fury mówiąc zielony ,on jedzie grubo Dark Emerald Pearl :lol:
Tylko zapomina o tym ,że jak komuś sypnie tym zaklęciem z kolorem emerald tralala to rozczarowanie jest jeszcze większe jak ten ktoś zobaczy ,że to zwykły zielony :mrgreen:
ODPOWIEDZ