Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: figo »

chyba normalnie co 40k km, a na gazie 20k km :?
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: maxel »

Ja już przekulałem 30 tysia i wszystko bangla, ale pewnie tak czy siak niebawem wymiana.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

Marcin a po ile świece kupujesz?? po 8\15 zł sztuka? Ja zawsze wychodziłem że jak jest gazownia to trzeba dbać o gaz i w każdym aucie jakim miałem to świece wymieniałem co 10 tyś i zawsze raz w roku przewody, palec i kopułkę i nigdy żadnych problemów nie miałem. A do Ciebie przewody seiwa a zapłon YECa to nie jest mega koszt. Także to co piszą w książce to do samej benzyny owszem, ale na gazie z racji większego zapotrzebowania na "prąd" polecam częściej wymieniać.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: marcin »

Tak, nie jest to duży koszt jakieś 40zł. Chodzi mi o co innego. W książce do US Accorda - pierwsza wymiana jest po 168 kkm i/lub 7 lat! Przy użytkowaniu w ciężkich warunkach - to samo ...

Teraz o co mi chodzi - pytanie czy skoro tak ogromny przebieg przewidują serwisowo to czy wymiana co 15kkm to już nie sztuka dla sztuki. Biorąc pod uwagę coraz to gorszą jakość części może jest ryzyko przedobrzenia i to co robię to jest bzdura niczym wymiana oleju co 3kkm? Przy jednej wymianie w sumie na nowych świecach było gorzej niż na tych co miałem dotychczas. Może jest jakiś podany konkretnie interwał czy każdy zakłada jak uważa? Jakby w książce przewidzieli 30-40kkm to by nawet nie było tutaj tematu.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

Marcin podany przebieg jest do świec platynowych\irydowych bo po prostu innej możliwości nie ma. I moga być różnice w świecach miedzy wersjach na rynek europejski a usa. Bo nikt mi nie wmówi że zwykła świeca, czyli takie jakie wymieniasz wytrzymają taki przebieg. Jest kilka modeli hond gdzie po katalogach zawsze mi wychodziły te "konkretne" świece. Więc nawet i już te 15 tyś co wymieniasz uważam za słuszne bo używasz "standardowych" świec ze zwykła ceramiką, a jak nie chce Ci się w kółko świeć wymieniać to zastanów się nad platyna i wtedy te 100 tyś wytrzymają bo te dane podane w książce na 168 tyś to trochę zawyżone:P :D


p.s: ciekawi mnie jakie wyciągałeś pierwsze świece z samochodu jak go zaraz kupiłeś.... bo mogło się okazać że miałeś platynę i wymiana była zbędna bo jak pamiętam auto kupowałeś z przebiegiem sporo poniżej 100 tyś
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: marcin »

No widzisz ... w serwisówce jest podane że 4 cylindry na zwykłych (kupuje dokładnie takie jak w manualu), a 6 cylindrów na platynowych :) Oczywiście mówie o serwisówce do konkretnie tego Accorda

Tak, kupiłem z przebieg 65kkm ale już nie pamiętam jakie były, choć na pewno NGK. Dobra, teraz widzę że pomyliłem manuale z naszej strony i dla coupe 4 cylindrówki przewidują platyny, a dla sedana już zwykłe :| co za bzdura. Dobra, to wymieniam jak wymieniałem, albo przy następnej okazji kupię platyny.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: loot »

nie ma co przesadzać, przy dobrej sekwencji wymieniać tak samo jak przy PB, zawory też.

ja to ostatnio doszedłem do wniosku, że silnik to ostatnia rzecz jaka się może wyłożyć w takim Accordzie. trzeba dbać o budę, wnętrze, a silnik będzie chodził jeszcze 30 lat, co innego boczki w fotelach, maglownica, hamulce.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

raczej nie do końca.... jak walnie coś na gazie poprzez zaniedbanie zapłonu to wątpię że silnik polata 30 lat... albo cokolwiek innego będzie przyczyną jak rozrząd itd itd... zawsze z racji przebiegów bardziej dbałem o stan techniczny całego auta niż o wizualny bo to że będę miał fajne fele i inne duperele które pójdą na złom jak sworzeń na wahaczu sie posypie itp sytuacje.

Wiec reasumując Marcin powinny być platyny i wtedy sobie możesz je wymieniać co 100 tyś a jak kupujesz takie jak teraz to co 15 tyś bedzie spoko i tak jak pisałem przyglądać się przewodom zapłonowym, kopułce i palcowi :P
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: loot »

ja zmieniłem palec, kopułkę, świece, kable itd - nie o to mi chodzi. chodzi mi o to, że nie będę tego wymieniał co 10 czy 15 tys km NA WSZELKI WYPADEK. to auto ma kilkanaście lat a wydałem na wszelkie wymiany w sumie wszystkie prawie eksploatacyjne ponad 10k w rok.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: marcin »

Wychodzę z tego samego założenia - serwisować prawidłowo - jak najbardziej, ale też nie można przeginać by wszystko wymieniać bo tak ;)

Fakt, że jak kiedyś miałem instalację II gen w Lanosie to była masakra, czasami nawet 5kkm potrafiły świece wytrzymać.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
ODPOWIEDZ