Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: figo »

kupowałem u nich http://allegro.pl/filtr-kabinowy-filtry ... 92885.html" onclick="window.open(this.href);return false;
początkowo niektórzy mieli problemy bo przysyłali jeden, prawdopodobnie sprzedawca nie wiedział że potrzebna jest para, teraz chyba się nauczył i pisze na aukcji, że aukcja dotyczy dwóch sztuk.
Mi od razu przesłał dwa :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013 23:51 przez figo, łącznie zmieniany 1 raz.
HR
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: loot »

kupione, dzięki!
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Nirnroot
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2013 13:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Nirnroot »

Mam pytanie - czy są jakieś różnice w kosztach eksploatacji pomiędzy Accordem 2.0 (manual) przed i po lifcie? Czy jest też jakaś różnica w dostępności części/zamienników i warto przez to szukać tylko przed- lub poliftowego?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Trojan »

Nie ma raczej mechanicznych różnic ,jedynie trudniej w razie stłuczki trafić poliftowe zderzaki ,progi.
Awatar użytkownika
LLoki
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013 14:44
Auto: Prelude IV
silnik: H22A2
Lokalizacja: Wrocław

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: LLoki »

Cześć wszystkim,

Ostatnio pisałem zastanawiając się, którą wersję silnikową Accorda wybrać. No więc zmieniłem koncepcję i w ostateczności kupiłem Acurę TL 3.2 :D Można powiedzieć, że taki młodszy, większy brat Accorda - jak na razie jeździ się super :) Pytam w tym temacie, bo widzę, że było już o filtrach, ale końcu nikt nie podał wymiaru.

Obrazek

Podobno wiele części pasuje właśnie z Waszych Accordów. I teraz mam pytanie o filtr kabinowy - oryginalny kosztuje 79 zł/szt, trochę drogo. Wielu sprzedawców na allegro podaje, że filtr z Accorda Coupe pasuje do mojego modelu Acury. Natomiast nie zgadzają mi się wymiary. Na aukcji napisane jest WYSOKOŚĆ 30 MM / DŁUGOŚĆ 290 MM / SZEROKOŚĆ 95 MM, natomiast mój filtr ma odpowiednio 150x280x80 mm. Teraz pytanie do Was, czy ktoś wie lub może jest w stanie sprawdzić jaki faktycznie wymiar ma u siebie? :)

z góry dzięki!
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: figo »

ostatnio mierzyłem filtr i ramkę w którą ten filtr wchodzi:

FILTR: 29,8mm x 95mm x 294mm
RAMKA: 30mm x 96,5mm x 295mm


p.s. ładna acura, jaki tam masz silniczek? to chyba nie jest tl-s?
HR
Awatar użytkownika
LLoki
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013 14:44
Auto: Prelude IV
silnik: H22A2
Lokalizacja: Wrocław

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: LLoki »

Dzięki za info! :) Kurde, chyba jeszcze raz to zmierzę, bo nawet na amerykańskim ebayu, na aukcjach filtrów do Acury są wymiary, które Ty podałeś, czyli Accordowe :P Na razie nakupiłem wszystko oemowe - np filtr skrzyni (acura ma zewnętrzny, wymiana jest banalna) - 205 zł, filtr powietrza 85 zł. Dlatego stwierdziłem, że może chociaż na kabinowym sobie zaoszczędzę :)

Dzięki :) To jest TL z 2003r (generacja II, 99-03r), silnik 3.2 V6 VTEC J32A1 225 KM, automat 5 biegów z tiptronikiem. Nie, to nie type-s, był nawet za psie pieniądze do kupienia (teraz ciągle na aukcji, ale dwa razy tyle kosztuje, bo jakiś handlarz kupił i wypucował), ale nie chciałem, bo po pierwsze 260 KM trochę więcej pali (a mocy i tak jest sporo), po drugie twardsze zawieszenie, a po trzecie mniej mi się podobają te "sportowe" detale :P W każdym razie wielkie cholerstwo - 4,9 m!

Tu jeszcze drugie zdjęcie z tyłu, więcej na razie nie mam, bo kupiłem ją 11.06 :D Chętnie bym się pochwalił na jakimś forum, ale nie bardzo wiem na jakim :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 lip 2013 16:01 przez LLoki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: figo »

chwal się tutaj, tylko nie wiadomo gdzie temat założyć :roll:

tył jest piękny, przód jest ok, mogli się postarać trochę. Ale ogólnie jest świetne auto.
HR
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Trojan »

Temat do HydeParku , nie bałaganić tu.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: marcin »

Słuchajcie - jak często wymieniacie świece?

Ja mam 2.0 z LPG i wymieniam co 15kkm i dotychczas byłem przekonany że to OK, ale jak zobaczyłem w książce obsługi kiedy jest planowana wymiana świec to zdębiałem... Czy nie wymieniam jednak zbyt często? Ostatnio dość dużo jeździłem i te 15kkm to będzie dla mnie ok. 7 miesięcy.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
ODPOWIEDZ