Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 WAKA [aktualizacja spalanie]

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
wanakamura
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2013 14:44
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: CG2 WAKA

Post autor: wanakamura »

Z lakierem jest tak: zderzak malowany, prawe przedni błotnik malowany (niestety zarysowałem o pręty stalowe u krzyśka :( ) Prawy tylni ma tzw mała łatę na nadkolu i przez to domalowywany. Klapa ma głównie dużo zadziorów. W sobotę jadę usunąć ostatnie znalezione ognisko rdzy czyli w drzwiach lewych pod górną uszczelką.
Jak lakier doczyściłem wstępnie ze starych wosków, na każdym elemencie widać różnego rodzaju drobiazgi a to mała ryska a to zadra etc. Ale najważniejsze że zdrowa i nie zerdzewiała :). Na zimę zabezpiecze dobrym woskiem syntetycznym (tu mi znajomy poleca NuFinish bo się dłuugo trzyma). Bo podwozie już zabezpieczone :).
Tak więc purysty lakier nie zadowoli, auto jeździło na autostradach i już wiem czemu amerykańskie auta mają ten paskudny sweterek na klapie silnika.
Poprzedni właściciel zrobił jakąś polerkę, ale ani nie za mocną ani super dokładną. Ja na razie eksperymentowałem z pastą Turbo i klapą tylną - efekt niezły.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: CG2 WAKA

Post autor: matysziom »

chcesz dobrego zabezpieczenia na zime to kup cos sprawdzonego np Colli 476 dwie warstwy z przerwa 24h i jesli nie bedziesz jezdzil na myjki proszkowe to przez cala zime mozesz ogladac "kropelkowanie" :)

nie baw sie w polerowanie pastami Tempo, Turbo bo z czasem po tych specyfikach utlenia sie lakier mozna sporo info na ten temat znalezc a sam bylem swiadkiem jak kolega "wypolerowal" swojego Bravo i efekcie po kilku tyg.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: CG2 WAKA

Post autor: audiotone »

O teraz to widać co i jak ,zdjęcia ok.
Ładnie się prezentuje wygląda na dość zadbany egzemplarz :D
pozdr. Wojtas
wanakamura
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2013 14:44
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: CG2 WAKA

Post autor: wanakamura »

Honda przeszła planowaną kuracje oczyszczania wnętrza w KuroDetailing
Galeria z prac
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: CG2 WAKA

Post autor: Trojan »

ładnie zadbałeś 8-)
Całkiem wycyckana jest teraz.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG2 WAKA

Post autor: figo »

zaniedbane auto miałeś ładnie, moje nigdy takie nie było ;)
HR
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: CG2 WAKA

Post autor: matysziom »

ladnie to ogarneli
8-)
skora w dobrej kondycji tak w ogole :)
wanakamura
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2013 14:44
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: CG2 WAKA

Post autor: wanakamura »

Ej nie do końca zaniedbane :) ale ja samodzielnie czyszczenia skóry bym się nie podjął. Teraz jak już jest gotowe i zaimpregnowane mogę samodzielnie ponawiać środkami nawilżanie.
Ważne było dla mnie żeby skórę przed zimną zrobić.
Skóra w rzeczywiście niezłym stanie. Ale ogólnie jasne skóry lepiej wyglądają, nie znać tak na nich zjechanego lakieru. Boczek kierowcy muszę zrobić (200zł).
Ogólnie polecam bo Piotrek lubi to co robi. Zresztą czekałem 2 miechy na termin :)
wanakamura
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2013 14:44
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: CG2 WAKA

Post autor: wanakamura »

update danych, ostatnich 2 miesiącach w trybie praca/sen/ praca, wracam trochę do życia.
Efekt upolowany Nakamichi CD45Z jako jednostka centralna. Fantastycznie gra :)
Pozdrawiam
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CG2 WAKA

Post autor: MaRkO911 »

Temat ogarnęli pięknie ale mam pytanie ile ta przyjemność Cię kosztowała żeby mniej więcej być zorientowanym na ile trza być przygotowanym?
ODPOWIEDZ