Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: Smolar »

Witam.Mam do ogarnięcia soczewki h1 lub h7 nowe za dobrą kase,chciałem sobie wstawić w lampe jako ,,krótkie"...stąd moje pytanie.Czy przerabiał któś kiedyś wiązke na H1 bądż H7? Każda z tych żarówek łącznie z HB4 mają dwa piny ,czyli teorytycznie uciąć kostke,dać nową pod h1/h7 i powinno świecić,zgadza sie??

Podejrzewam że soczewka pod żarówke H7 np zmieści żarówke HB4 która byłaby porządnie zamontowana tak w fabrycznej obudowie lampy,tylko czy HB4 bedzie jako tako kompatybilna z soczewka h1/h7? Ma to prawo sensownie świecić?
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: JakubS83 »

Smolar pisze:Witam.Mam do ogarnięcia soczewki h1 lub h7 nowe za dobrą kase,chciałem sobie wstawić w lampe jako ,,krótkie"...stąd moje pytanie.Czy przerabiał któś kiedyś wiązke na H1 bądż H7? Każda z tych żarówek łącznie z HB4 mają dwa piny ,czyli teorytycznie uciąć kostke,dać nową pod h1/h7 i powinno świecić,zgadza sie??
Tak, choć lepszym rozwiązaniem jest wstawienie drugiej wtyczki równolegle do tej co jest a fabryczną zostawić w razie, gdy będziesz chciał wrócić do poprzedniego rozwiązania.
Smolar pisze: Podejrzewam że soczewka pod żarówke H7 np zmieści żarówke HB4 która byłaby porządnie zamontowana tak w fabrycznej obudowie lampy,tylko czy HB4 bedzie jako tako kompatybilna z soczewka h1/h7? Ma to prawo sensownie świecić?
Do soczewki h1 nie zmieścisz hb4. Do soczewki H7 wejdzie bańka ale mocowania są inne więc nie zamontujesz tego porządnie. Będzie świeciło jak będzie chciało - dla mnie druciarstwo jakich mało. Wsadzasz soczewkę h1 to do niej żarówkę h1 - wsadzasz soczewkę h7 to do niej tylko żarówka h7. :!:
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: Smolar »

Owszem,wiem ze h1 to h1 a h7 to h7,tylko chodzi o sposób zamocowania żarówki/żarnika,bo jak wiadomo nasze HB4 mają 3 wypustki wsadzane w obudowe tylną lampy i tam sie porządnie i stabilnie trzymaja,rozchodzi się głównie o to jak zamocować zarówke h1 bądż h7??
No chyba że każda soczewka ma sama w sobie ma mocowanie pod daną żarówke??
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: JakubS83 »

Smolar pisze:Owszem,wiem ze h1 to h1 a h7 to h7,tylko chodzi o sposób zamocowania żarówki/żarnika,bo jak wiadomo nasze HB4 mają 3 wypustki wsadzane w obudowe tylną lampy i tam sie porządnie i stabilnie trzymaja,rozchodzi się głównie o to jak zamocować zarówke h1 bądż h7??
No chyba że każda soczewka ma sama w sobie ma mocowanie pod daną żarówke??
Wiesz ale nie przeczytałeś tego co Ci napisałem ze zrozumieniem ;)

Każda soczewka ma mocowanie pod określoną żarówkę:
soczewka z mocowaniem d2s - wsadzasz d2s
soczewka z mocowaniem h7 - montujesz h7
soczewka z mocowaniem h1 - montujesz h1
itd.

Nie wsadzisz innej żarówki niż mocowanie bo nawet jak będzie Ci się wydawało, że jest umocowana to jej ogniskowa będzie pod niewłaściwym kątem i będzie świeciła gdzie będzie chciała.
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: Smolar »

no to teraz mi rozjaśniłeś;)
Ja myślałem że będe musiał sztukować jakieś mocowanie w obudowie lampy:P,ale skoro soczewka ma mocowanie sama w sobie pod dana zarówke to spoko;)

Problem rozwikłany:)
Awatar użytkownika
JakubS83
Posty: 75
Rejestracja: 30 mar 2013 01:15
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0 F20B7
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Soczewki,zmiana hb4 na jakie zarówki???

Post autor: JakubS83 »

Smolar pisze:no to teraz mi rozjaśniłeś;)
Ja myślałem że będe musiał sztukować jakieś mocowanie w obudowie lampy:P,ale skoro soczewka ma mocowanie sama w sobie pod dana zarówke to spoko;)
Tylko pamiętaj, żeby sobie odpowiednio wypuścić na zewnątrz soczewkę tak abyś miał do niej dostęp i mógł wpiąć żarówkę.
Smolar pisze: Problem rozwikłany:)
No to się cieszę ;)

Możesz też pomyśleć o soczewkach jakich używałem do retrofitu reflektorów H1. Soczewkę montujesz na mocowaniu HB4 (trzeba dorobić) i wtedy nie masz problemu z jej "wypoziomowaniem" i łatwy dostęp do żarówki ;)
Honda Accord Coupe CG4 2.0I ES 2000r.
ODPOWIEDZ