Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Amortyzatory

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Amortyzatory

Post autor: figo »

Majk pisze:No i się stało Kyb Exel-g padły po niecałych 6 tys km :lol:
Ta firma schodzi na psy, dużo mówi się ze te amory do niczego się nie nadają.
HR
Majk
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013 22:24
Auto: VI CG4
silnik: 2.0

Re: Amortyzatory

Post autor: Majk »

A gdzie , śmiech , dobrze ze gwarancja jest to może coś uznają , ciekawie jakie teraz kupić żeby nie gorsze.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Amortyzatory

Post autor: figo »

to bilsteiny, ale cena jak za złoto :?
HR
Majk
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013 22:24
Auto: VI CG4
silnik: 2.0

Re: Amortyzatory

Post autor: Majk »

http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator, ... produktowe" onclick="window.open(this.href);return false; te nie pasują ?
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Amortyzatory

Post autor: qba11 »

Ja muszę teraz wymienić amorki przednie. Na tyle mam nowe Exel-g. Założyłem springi Vogtland, siadł bardzo dobrze ale kosztem amortyzatorów, choć przednie jak sprawdzałem to ledwo co odbijały.

Zastanawiam się nad KYB na przód, ale jak mają paść po 6 tys km to lipa trochę.
Orientujecie się czy coś jest w Niemczech sensownego z amortyzatorów do naszych Coupe? Brat wraca na święta to by mi dostarczył.
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: Amortyzatory

Post autor: eMeN »

Ciekawe ile u mnie KYB wytrzymają, wymieniłem tydzień temu :mrgreen:
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Amortyzatory

Post autor: slepak »

Z kyb bardzo różnie jest,miałem w V6 przód i tył i 60 tyś lekko zrobiły i dalej sprawne, generalnie TOKICO super amorki, ale z dostępnością coraz trudniej. To co dobre to zaraz nie ma.
I niech komuś do głowy nie przyjdzie zakładać amorków TRW czy Monroe :mrgreen:

Może dwa razy w życiu miałem KYB nową w reku MADE IN JAPAN i z krzakami na liście przewozowym, kupę lat gdzieś przeleżały na magazynie, jak pamiętam były do Starleta z 91 roku.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Amortyzatory

Post autor: qba11 »

Na tyle moje KYB które kupiłem w iparts mają napisane jeśli dobrze pamiętam Made in Thailand. Szukam, czegoś u szwabów ale nic cenowo lepszego raczej nie będzie więc chyba jedyna słuszna opcja to KYB :/

A gdzie kupowaliście amorki? Jest gdzies jakaś super oferta może? :D

W iparts są za 522,5zł z 5% rabatem. (przód).
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Amortyzatory

Post autor: Lebow »

Trwałość amora to jedno a zawiecha?
Miałem jedno auto co miało sprężyny obniżające że plomby gubiłem i akurat do tego auta kupiem amory Alko (chyba tylko do europejczyków) zimą gdyby nie miękki fotel to nie miałbym żadnego komfortu, kilometry tłukłem średnio ponad 30tys rocznie a przez cztery lata sprawność amorów nie spadła poniżej 80 %.
Diagnosta zawsze zakładał się ze mną że jak będzie powyżej 70 to mi przegląd gratis zrobi....strasznie mu po badaniu szczęka opadała i ...
...tak musiałem zapłacić.
Kiedyś się mówiło że Monroe przereklamowany ale ja złego słowa na nie nie mogłem powiedzieć, szkoda tylko ze na przód Monroe też są gazówki, ale sprawność potrafią przez lata, i tys. kilometrów, utrzymywać na poziomie 90%, sam byłem w szoku.
KYB to chyba tylko na tył się nadają, jeszcze ja to jest lekki tył i bez haka.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Amortyzatory

Post autor: slepak »

Przy eibachu i obniżeniu -30 to obojętne jakie amorki się założy. Jest to obniżenie które mieści się w zakresie pracy amortyzatora.
Pamiętam jak dziś, swoje pierwsze auto i zakup sprężyn R^H -60, wszyscy ostrzegali że za długo nie pojeżdżę na takim obniżeniu i OEM amorkach i w sumie mieli rację(ja tam jak najszybciej chciałem jeździć na glebie to miałem gdzieś ich gadanie :lol: :mrgreen: ), po 30 km na nie wielkiej studzience amortyzator przedni prawy dosłownie wybuchł :twisted: Amortyzacji żadnej, a całe koło w oleju :lol:

Także robota była podwójna, a do tego byłem lżejszy o koszt 4 sztuk amorków sachs performance które właśnie są przystosowane do pracy na obniżonym zawieszeniu. Ale szansa na dostanie Sachsa do QP raczej marna.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ