Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

czarny Accord Coupe V6

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: Edi »

Wyjątkowo przykre zdarzenie :cry:
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: Guras »

A mnie do pasji parę rysek świątecznych doprowadzało
Naprawdę współczuję :(
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: farmi »

Przejrzałem cały temat. Moim zdaniem przyczyną mogły być te xenony... Cienkie kable - po dłuższym okresie użytkowania już się przepaliły, za cienki przewód, za duże natężenie prądu, zgrzały się, przetopiły osłonki izolujące i doszło do spięcia, zwarcia i .. pożar.. Może rzuć okiem czy pożar zaczął się od lamp.. No chyba że te hamulce.. :(
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: KOko »

Strasznie przykra sprawa.. ale głowa do góry! Powoli się odkujesz i jeszcze lepszą furkę sobie sprawisz ;)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: escone »

farmi pisze:za duże natężenie prądu, zgrzały się, przetopiły osłonki izolujące i doszło do spięcia, zwarcia i .. pożar
Jak rośnie natężenie prądu to przepalają sie bezpieczniki
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: MuzykGrzes »

Po zdjęciach widać że pożar jest głównie pod maską także moje pierwsze podejrzenia co do zapłonu płynu hamulcowego raczej sie tu nie sprawdzą.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: cisek33 »

lampy prawie nie ucierpiały także odpada ;)
Auto wleci na warsztat na rozbiórkę to się dowiem co było prawdopodobną przyczyną. Takie gdybanie nie ma teraz już sensu. Auto spłonęło i tyle.
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: farmi »

Jak rośnie natężenie prądu to przepalają sie bezpieczniki


wiem wiem, ale może w jakiejś samoróbce nie było bezpiecznika? nie wiem : ) albo przegrzały się ledy, xenony itp, a grzeją się.. lub po prostu zwarcie kabelków..

skoro nie lampy, czekamy na diagnozę, posprawdzaj wszystkie przewody, nie chcemy by nasze autka spłonęły : (
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: slepak »

MuzykGrzes pisze:Po zdjęciach widać że pożar jest głównie pod maską także moje pierwsze podejrzenia co do zapłonu płynu hamulcowego raczej sie tu nie sprawdzą.

A pompa hamulcowa i podłączone do niej przewody gdzie są? :mrgreen: Oczywiście piszę o przewodach hamulcowych w stalowym oplocie.
Także teoria jak najbardziej prawdziwa, tym bardziej że po grodzi też przewody są poukładane z racji umiejscawiania samej pompy.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: HCS1817 »

Szkoda autka oraz bólu właściciela, którego miałem okazję poznać osobiście, i dla mnie jest to bardzo w porządku forumowicz. Hmmm na części, będzie więcej do odzyskania, choć wiadomo, że i tak niestety cała ta sytuacja na minus:(
Zablokowany