Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012 22:15
Auto: Civic
silnik: coś tam wyrczy
Lokalizacja: Kraków

Re: Wysokie spalanie

Post autor: Joker »

Wiem ze niemam Acco itd i nie powinienem sie wtracac.. ale nie moge :)

nie uzalezniaj spalania od ceny paliwa :) bo za rok za 50zl zrobisz 25km pewnie :)
Pytasz o gaz? czy benzyne? Mysle ze jezeli chodzi o benzyne, to przy sredniej jezdzie powinienes sie zamknac w 11l/100km.... Gazu niby powinno brac wiecej, ale znam przypadki ze po miescie bierze porownywalnie do paliwa (prawie ;) ) Tak czy owak 50zł na 50km przy dziejszej cenie paliwa to duzo, za duzo.. :)

No offence ;) pozdro :)
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Spalanie

Post autor: matysziom »

tez mi 12 PB spala w miescie
na gazie ok 14l schodzi
ale ostatnio poszalalem to wyszlo 17,3
ciezka noge moze masz ;)
wyczysc EGR moze zasyfiony, moze katalizator przytkany (tracil by moc wtedy), swiece i przewody kiedy wymieniales, a najwazniejsze sonda ! Jak widac duzo moze byc przyczyn jedz pierwsze co na diagnostyke zobacz jak pracuje sonda
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Wysokie spalanie

Post autor: Edi »

esca01 pisze:Witam Panowie
Mam pytanie moim accordem zrobie po miescie srednio dynamiczna jazda z lekka przewaga dynamicznej np. za 50zl 50 kilometrow za 70zl 70km itd...
wedlog was to normalne?ile pala wasze maszyny?
O jakim paliwie mowa ?
Jeśli chodzi o LPG to mój acco pali po mieście od 12 l/100 km (co daje ok. 33 zł ) do 13,8/100km (w ekstremalnych warunkach, czyli kory gigant + klima), a to wszystko przy niezbyt ekonomicznej jeździe :)
Oczywiście można sobie zafundować jeszcze większe spalanie :lol:
O benzynie się nie wypowiadam, bo za mało na niej jeździłam.
Spalanie gazu jest do 20 % większe od benzyny.
esca01
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2012 17:21
Auto: accord coupe 98-02
silnik: 2.0i.es vtec

Re: Spalanie

Post autor: esca01 »

chodzi o pb95.instalacji gazowej nie mam.
diagnostyka kompletnie nic nie wykryla,wedlog fachowca obydwie sondy pracuja jak powinny......
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Wysokie spalanie

Post autor: Edi »

esca01 pisze:Witam Panowie
Mam pytanie moim accordem zrobie po miescie srednio dynamiczna jazda z lekka przewaga dynamicznej np. za 50zl 50 kilometrow za 70zl 70km itd...
wedlog was to normalne?ile pala wasze maszyny?
esca01 pisze:chodzi o pb95.instalacji gazowej nie mam.
diagnostyka kompletnie nic nie wykryla,wedlog fachowca obydwie sondy pracuja jak powinny......
krisss111 pisze:Oooo Panie to Ci średnio wychodzi 17l / 100km
no powiem, że mój nie jest oszczędny, ale tyle nia pali. jakieś 12/100 w mieście, w trasie udało mi się zejść ostatnio do 8,2 , ale klimy nie włączałem. taki wynik jak twój nawet dla 3,0 będzie spory wedłóg mnie, a może się mylę. to niech mnie ktoś poprawi.
Na moje oko to naprawdę sporawe spalanie.....
Moja nawet tyle gazu nie pali, nawet w ekstremalnych przypadkach...
chickenik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2010 22:34
Auto: Accord VI 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Oborniki - pod Poznaniem
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: chickenik »

To ja też podzielę się moimi zapiskami.

Auto mam już ponad 4 lata, 3.0 V6

Spalania trzeba się "nauczyć", tj. ekonomicznej jazdy. Początkowo miałem problem z zejściem poniżej 15l, a przekraczałem nieraz 16l.
Zapisuję spalanie prawie od początku zakupu (w specjalnie założonym zeszycie).
I tak:
- MAX: 16,5 l/100km - w zimie krótkie trasy, głównie po mieście, chociaż mało w korkach
- MIN: 11,4 l/100km - kwiecień/maj 2012, cykl mieszany.
Nie potrafię podać ile w trasie, a ile w mieście, ponieważ zawsze tankuję pełen bak i jeżdę gdzie akurat potrzeba, czyli trasa, miasto, szybko, wolno.
Pisząc, że ekonomicznej jazdy tym autem trzeba się nauczyć, mogę podsumować tak: początkowo autem jeździłem jak wariat stąd duże spalanie, teraz jeżdżę ogólnie spokojnie, szczególnie w mieście (jak znaki wskazują), poza miastem ogólnie do 120 km/h, przy czym wyprzedzam jak leci i w takich momentach sobie szaleję. Jak droga wolna to po prostu nie przyspieszam jak wariat, co początkowo robiłem.
chickenik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2010 22:34
Auto: Accord VI 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Oborniki - pod Poznaniem
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: chickenik »

Jeszcze dodam do poprzedniego wpisu, że głównie jeżdżę na 95 i właściwie wyłącznie z Shella.

Czasami tankuję 98, gdy akurat trafi się promocja (cena ta sama lub prawie 95) oraz kilka razy próbowałem V-Powera 100oktanów.

W ilości połykanych litrów nie zauważyłem, żadnej równicy między 95 / 98 / 100oktanów, a niby powinna być ... hmmm

Mogę podzielić się ostatnimi moimi obserwacjami z notesu. Kilka miesięcy temu Shell 95 nazwał FuelSave i co bardzo ciekawe spala mi ok 0,5l/100km mniej, tak wynika z moich zapisów, które umieszczam we wspomnianym notesie.
Nie chcę tu robić reklamy Shella, ale taki są moje obserwacje z tego roku.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Spalanie

Post autor: Trojan »

mi tylko pali mniej na niemieckim paliwie. PB98 i więcej mija się z celem w silnikach J30A1 :arrow: http://www.v6performance.net/forums/6g- ... post299295" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Spalanie

Post autor: tomiek »

Dokładnie, amerykańce lataja na niskooktanowej i wszystko jest ok.

Z moich obserwacji wywnioskowałem, zę moje H22A spala podobnie jak 3.0 :D
- miasto około 12 - 12,5 l/100 km przy dynamicznej jeździe
- w trasie wyszło mi ostatnio 11 l/100 km ale grzalem dość szybko, właczając do tego sporo redukcji i działania na czerwonym polu obrotomierza ;)

Ciekaw jestem czy zejdę w trasie do 10 l/100km...
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Spalanie

Post autor: matysziom »

to mi 2.0 pali 12 w miescie
dobre spalanie jak na 200kunia u Ciebie :)
ODPOWIEDZ