Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaka marka radia do naszego BOOSE

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: przemek »

tak myślałem o tych audio system m165 i natrafiłem na model wyżej, a mianowicie radion 165 http://www.sklep.axel2.pl/index.php?pro ... rod_id=440" onclick="window.open(this.href);return false; mam ofertę za ok 570 zł i chyba się skuszę w przyszłym miesiącu :) teraz pytanie czy wypadałoby "pociągnąć" jakiś lepszy przewód, czy zostawić ten na którym acco wyszło z fabryki ?
Obrazek
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 283
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: seba2213 »

Przemek - jak chcesz zmieniać cały system i masz Bose to tam są fabryczne zwrotnice więc pociągnięcie nowej instalacji do głośników ze zwrotnic i do wzmacniacza. Więc nowa chyba będzie szybciej niż wypinanie w seryjną.
Jest tylko jedna rzecz seryjne Bose jest na 2-Ohm
Ja zmieniłem Radio na porządna jednostkę sterującą i wzmacniacz na 6 kanałowy ale nawet na seryjnym Bose wykorzystując seryjną instalacje było bardzo dobrze :P
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: Piter »

W moim coupe ktoś wymienił seryjne radio BOSE na radio Becker Traffic Pro High Speed. Muszę przyznać, że gra to więcej niż przyzwoicie - jak na moje wymagania zdecydowanie mnie zadowala. Dużym plusem tego radia jest prosta nawigacja, która może nie jest najwyższych lotów, a mapy są z 2009 roku, ale za to obejmuje całą Europę. Minusem jest brak obsługi MP3 - z tym poradziłem sobie dokupując dedykowaną cyfrową zmieniarkę. Mankamentem jest też brak sterowania radiem z kierownicy, ale z tym można żyć :)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2001
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: MuzykGrzes »

Może trochę nie bardzo na ten temat ,ale zawsze mnie zastanawiało gdzie zakłada się ten woofer ,bo mniemam że nie jest z CG a z CF/CL?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 779
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Odp: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: wysio »

Będę chciał wymienić u siebie głośniki. Niby tragedii nie ma, ale też nie jest tak dobrze. Z tyłu siedzą jakieś z napisem Mexico, które wysokich tonów nie dają w ogóle. Nie chcę na to wydać za dużo kasy. Upatrzyłem sobie coś takiego:
na tył - http://www.oleole.pl/glosniki-samochodo ... 99.00&cr=0
na przód - http://m.kurtmedia.pl/product-pol-29768 ... 130-3.html
Pytanie do zorientowanych w temacie - czy te głośniki będą pasować na wielkość - szczególnie z tyłu, gdzie głębokość jestograniczona przez druty. Może coś lepszego w podobnej cenie...
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: przemek »

pamiętaj, że z przodu masz głośniki o średnicy 160mm
u siebie na tyle mam JBL GTO938 gdzie osadzenie według katalogu producenta to 74 mm, więc te Hertza też powinny bezproblemowo się zmieścić.
co do samych głośników to pewnie więcej dowiesz się na forum car audio, każdy ma inne odniesienie cena/jakość ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 779
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: wysio »

Dzięki, faktycznie nie wiem skąd mi się wzięło to 130 mm. Generalnie głośniki mają być markowe i tyle. Nie będę aż tak szukać informacji o konkretnych modelach, gdyż nie mam zamiaru budować niewiadomo jakiego car audio, a poza tym radio musiał bym też wtedy zmienić - a to już dla mnie są trochę niepotrzebne koszta...

edit
Odświerzę temat. Jak dostać się do głośników wysokotonowych na podszybiu? Da radę jakoś od góry?


edytuj posty
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: Lebow »

wysio pisze:Odświerzę temat. Jak dostać się do głośników wysokotonowych na podszybiu? Da radę jakoś od góry?
Palcami, ja nimi przynajmniej daję radę, podważasz od dowolnej z trzech stron tylko od strony szyby raczej sie nie da, chyba od przeciwnej strony słupka jest najłatwiej i wyskakują bo są na zatrzaski, małe akrobacje z kabelkami i ukarze sie wtyczka.
Piszę akrobacje bo ta wtyczka gdzieś się tam haczy ale musi wyjść, kabelków jest na tyle dużo że spokojnie można rozłączyć wtyczkę.
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Jaka marka radia do naszego BOOSE

Post autor: blackdevil »

Ja mam radio JVC i bose i gra miło ale widać że wcześnie tylko radio grało bo głośniki igła stan wiec narazie nie zmieniam ale jakby co to na przód jeśli chodzi o hertz tylko model HSK bo DSK są słabe.
ODPOWIEDZ