Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Zauważyłem ten błąd ,ale już sie nie dało wlepki odkleić więc obie są tak jak są, będę się starał żeby nic się im nie stało.

Czas w końcu opisać przygodę z rozrządem. A więc po tym jak Niemcy zdobyli mistrzostwo świata w piłce nożnej ,przyszedł czas wrócić do domu.

Obrazek

Na autostradzie (20 km od Legnicy) nagle zapaliła się lampka check engine, odcięcie zapłonu przy 3K rpm i max 90 km/h wróciliśmy do domu.
Miałem już podejrzenie ,ale kolejnego dnia poszedłem zrobić samodiagnostykę i wyszedł błąd 4 - CKP (czujnik położenia wału). Znajduje się on przeciwnie do Civic'a za kołem pasowym a nie w aparacie zapłonowym. Cóż trzeba rozebrać rozrząd ponownie.
Kolejnego dnia zabrałem się za robotę i po rozebraniu wszystkiego koło czujnika położenia wału znalazłem śrubkę.

Obrazek

Co robi tam śrubka i skąd się wzięła?

Obrazek

Ano była przykręcona w tym miejscu

Obrazek

Najprawdopodobniej nie została przeze mnie dokręcona przy wymianie rozrządu, i teraz pytanie czy jak śrubka spadła nie narobiła jakichś kłopotów. Bo czujnik jest uszkodzony.

Obrazek

Ale śrubka która uderzyła w czujnik znalazła sie po drugiej stronie ,tylko którędy?
Najwyraźniej przedostała się tam pod paskiem rozrządu co spowodowało jego uszkodzenie.

Obrazek

Niestety pasek trzeba było wymienić a przy okazji ustawiłem wałek równoważący ,który był nieprawidłowo ustawiony przy poprzedniej wymianie rozrządu. Powinien być w takiej pozycji na znaki na bloku ustawiony.

Obrazek

(zdjęcie z bloku F18)
natomiast był ustawiony tak

Obrazek

Zapewne ,ktoś sugerował się tymi wypustkami nad kółkiem wałka a na tym zdjęciu w osłonie kółka jest wycięcie ,którego w moim bloku nie było.

Obrazek

Dziś na założenie czeka poduszka przednia i jeszcze trochę "zabawy" z LPG wymiana reduktora i filtrów.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: Lebow »

Nie ciekawie to wygląda.
Właśnie dlatego mam obawy co do wyminy rozrządu u siebie, łatwo coś sknocić.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Ja na wyjazd do niemiec złożyłem rozrząd tak jak miałem poprzednio, dopiero jak poprawiałem to już miałem więcej czasu i manual dlatego zastanawiało mnie ustawienie drugiego wałka. I jak widać lepiej samemu to zrobić bo jak oddasz do warsztatu to mogą źle ustawić.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: tomiek »

Generalnie miałeś sporo szczęścia, że śruba nie narobiła więcej szkód...
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

tomiek pisze:Generalnie miałeś sporo szczęścia, że śruba nie narobiła więcej szkód...
Więcej szczęścia niż rozumu (a raczej czasu) bo najpierw był czas, pogoda to śruba koła pasowego nie puściła... potem był czas to pogoda nie pozwoliła i tak to jest jak się na ostatnią chwilę składa.

Dziś do kompletu wpadła nowa poduszka z TedGum'a bo stara już nawet nie wyglądała:
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: slepak »

Umyślnie kupiłeś poduszkę od AT? "A" na poduszce\ "M" manual.
00266477 AT
00266478 MT

Nawet na zdjęciach producenta jest różnica właśnie w oznaczeniu A\M. Co ciekawe raz omyłkowo chciałem założyć przednią poduszkę od MT i otwory z góry patrząc na poduszkę się nie pokrywały... Przedni otwór miał przesunięcie względem belki.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Kupiłem od gościa ,który zapewniał że jest do CG4 nie 2 ,ale otwory mam identycznie ustawione i pasuje idealnie.
W ogłoszeniu miał zapisany numer 50840-S84-A00 czyli taki sam jak na japancars.ru .Teraz przeglądam zdjęcia w google i faktycznie jest A i M ,przy czym M ma nieco inny otwór na śrubę poprzeczną (co widać również na moim zdjęciu) choć wewnątrz jest przewężenie identyczne w obu poduszkach.

W ogłoszeniu nie było zdjęcia poduszki od góry gdzie jest numer poduszki z TedGum więc sugerowałem się numerem OEM.

EDIT: Na poduszce jest podany numer 00266478 a nie 77 jak podałeś do CG2.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014 18:59 przez MuzykGrzes, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: slepak »

Ważne że pasuję, po prostu ostrzegam bo ja miałem poduszkę M(oem) i się otwory nie pokrywały.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Teraz patrzę że w/g katalogu numer poduszki z 4AT 50840-S84-305 a 5MT 50840-S84-A00 się różni ,więc może nie do końca tak jest jak piszesz że poduszka ta sama a tylko różnica w A i M.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 Złomek by M-G

Post autor: figo »

gdzie ty tą poduszkę wyrwałeś tedguma, bo szukam i szukam, znaleźć nie mogę :/
HR
ODPOWIEDZ