Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: Edi »

To była całkiem niezła "ścieżka zdrowia" i ćwiczenie cierpliwości, o ogromnym nakładzie pracy nie wspomnę.
Cieszę się, że Ci się udało to ogarnąć :) .
Bardzo ładne te zdjęcia 8-).
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: Guras »

:shock:
To się chłopie uszczęśliwiłeś
Robota za parę złociszy, a poszedł remont skrzyni :P
Ale przynajmniej wiesz że nie będziesz się nią martwił już na dłuższy czas :mrgreen:
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: KOko »

Noo gratki :) przynajmniej dobrze ze w koncu spokój :D
tutorial dokładny, tak jak Twoje wszystkie
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Pomimo sezonu zimowego auto nie ma spokoju. I tak w sobotę w bagażniku wylądowała nowa butla gazowa 52 l Bormech ,niestety poprzednią (32 l) były właściciel założył w 2011 roku ale data produkcji była 2004 r. Nie bardzo rozumiem czy miał taką małą i chciał oszczędzić ? Za to jest już nowa wyprodukowana w 2015 r więc na 10 lat spokój.
Dodatkowo szukałem zestawu głośnomówiącego na stałe takiego jak Parrot ,ale mini kit używany to 150 zł 3110 kompletny to około 200 zł a ja trafiłem na pewne radio - Clarion CZ309E - też używane od kolegi z HCW
http://www.clarion.com/pl/pl/newstopics ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Radio ma BT i w pełni zastępuje zestawy głośnomówiące, poza tym jak w przypadku 3110 nie trzeba ingerować w instalację auta lub jak w mini kit doładowywać baterii i włączać po wejściu do auta.

No i najlepsze na koniec - szykuje się żeby jeszcze w tym roku poprawić amortyzację z przodu ,jak tylko zdobędę amory i odpowiednio je skrócę to zakładam w całość z nowymi osłonami ,bo ze starych nie ma już co wykorzystać.
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: Edi »

Jak się sprawuje QP po tych dużych naprawach ?
No co tam słychać w temacie "poprawy amortyzacji" z przodu :) ?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Na razie poprawy amortyzacji nie ma i nie będzie póki Majorek nie ogarnie amorów dla mnie. Najgorsze jest to że pasmo problemów z tym CG4 się nie kończy. O ile układ napędowy w końcu przestał hałasować to przed świętami pojawił się inny problem. A mianowicie podczas powrotu do domu z pracy (jakieś) 120 km w deszczu z włączoną klimą dla odparowywania przedniej szyby pod koniec drogi coś zaczęło znowu hałasować.
Okazało się że dźwięk dobiega od strony koła klimatyzacji. Co prawda w czasie drogi strasznie słabo odparowywało szybę choć zawsze działało dobrze.
Dziś miałem czas na rozebranie koła i sprawdzenie co się stało i tak od razu zauważyłem wytopiony czarny plastik na obrzeżach koła.
Obrazek
Rozbierając dalej okazało się że wytopiony plastik jest też w środku kółka.
Obrazek
I pochodzi z osłony łożyska, plastik był dosłownie na każdym elemencie w kole klimatyzacji.
Obrazek

Podejrzewam że w trakcie jazdy z włączoną klimą z nieznanych mi przyczyn zatarła się sprężarka klimatyzacji i zaczęła blokować silnik, ten wymusił na unieruchomionym elektromagnesem łożysku koła pracę co zapewne spowodowało ogromne tarcie i wysoką temperaturę, na co wskazuje wytopienie plastiku i popękane elementy koła.
Obrazek

Na szczęście koło dziś wymieniłem na inne (z drugiej sprężarki) ,ale już elektromagnesu klimatyzatora nie podpinałem. Obawiam się że czeka mnie kosztowna wymiana sprężarki klimy i czyszczenie układu oraz ponowne nabicie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: Edi »

MuzykGrzes pisze: Najgorsze jest to że pasmo problemów z tym CG4 się nie kończy.
Obawiam się że czeka mnie kosztowna wymiana sprężarki klimy i czyszczenie układu oraz ponowne nabicie.
Mam nadzieję, że to "pasmo problemów" jednak się skończy.
Pewnie czytałeś u mnie wątku, że sprężarka mojej hanki jest po regeneracji. Kosztowało mnie to 380 zł., czyli w sumie zmieściłam się w połowie przedziału cenowego takiej imprezy. Tyle, że nie było takiej sytuacji jak u Ciebie. Zastanawia mnie czy da się tą Twoją sprężarkę zreanimować ?

Grześ, gdzie ten zaginiony wpis z niedzieli :) ? Miał być we wtorek, a dziś już czwartek ;).
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: MuzykGrzes »

Już mi się nie chce ,trzeci raz podchodzę do napisania tego tematu :shock: jak pech to pech.
Dobra do rzeczy operacja wymiana sworzni górnych wahaczy oraz poprawa amortyzacji.
O ile pierwsze jest łatwe to drugie ....a z resztą.

Dobra rozbieranie sobie odpuszczę ,więc do meritum wahacz na stole
Obrazek

Puk puk młotkiem i w miejsce starego ląduje nowy

Obrazek

Trochę smaru i można założyć gumę

Obrazek


Resztę opisze dokładniej przy drugiej stronie, a teraz zabieramy się za amortyzatory. Dlaczego? ,ano zakładając niższe sprężyny i odcinając pół martwego zwoju auto obniżyło się o prawie 5 cm a to już dla seryjnych amorów trochę za dużo.

Obrazek

Jak widać tutaj uszkodzeniu uległa osłona (a dokładnie odbój) na lewym amortyzatorze.
Prawy amortyzator ,mimo że nie wygląda podobnie to seryjny amor (Mieszko jeszcze raz dzięki za pomoc) został jedynie obniżony a dokładniej tłoczysko zostało przetoczone o 3 cm niżej. Jako że dotychczas komplet (sprężyna z amortyzatorem) można było rozkręcić bez używania ściągacza to teraz na obniżonym trzeba już było ścisków użyć. Ale że dalej już nie chciałem bardziej ingerować w tłoczysko ,dlatego gwint pozostał tej samej długości zamiast tego doszła tuleja dystansowa.

Obrazek

Żeby nie powtarzać opisów to tylko wstawię zdjęcia z drugiej strony auta.

Obrazek

Tu również uszkodzone odboje na osłonie :( Ja kupiłem nowe ,które miałem założyć ,ale w komplecie od Mieszka dostałem w dobrym stanie osłony więc zostawiłem używane OEM

Obrazek

Całość ze sprężyną ,skręcone i gotowe do założenia.

Obrazek

Wspomniana tuleja dystansowa. A tu już na aucie założone

Obrazek

Dobra a teraz obiecana druga strona jeśli chodzi o sworzeń, czyli jak wygląda Max Gear po 1,5 roku :)

Obrazek

Ściągamy osłonę gumową i co ?

Obrazek

Osłona uszkodzona a sam sworzeń wygląda tak.

Obrazek

Bez smarowania uszkodził się i strasznie wytarł. Jak wcześniej ściągamy pierścień Segera ,potem młotek i wybijamy stary sworzeń. kolejne puk puk i nowy jest już na miejscu ,zabezpieczamy pierścieniem.

Obrazek

Potem smar, bo kto nie smaruje ten nie jedzie.

Obrazek

Na to zakładamy gumową osłonę

Obrazek

I zabezpieczamy kolejnym pierścieniem

Obrazek

Finito

Uff udało się ......
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: QuicksilveR »

Jak to mówią... Bez smarowania to i ch... się zatrze. ;-)
Dobra robota

wysłane z klapka za pomocą Tapka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Flamenco Black Pri ClearCoat CG4 by M-G

Post autor: Edi »

Do trzech razy sztuka ;).
Żeś się napracował :geek:, również przy tworzeniu opisu dla potomnych 8-).
ODPOWIEDZ