Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

PASQDA AUDIOTONE

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: xdeadly »

No to mamy teraz taką samą misję by lekko zglebić nasze qpetki bo teraz można by nimi śmiało wyjechać w teren , ;) Autko na 18 wygląda pięknie ale jest też twardo, przynajmniej u mnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

oponki doszły niedawno tak jak już pisałem Pirelli P-zero Rosso 225/40 R18 już założone na przód :)
teraz widać ze ta nieszczęsna gleba jest musowa ..... :? bo wygląda to nijako... na razie pomalowałem tylko tylne części widoczne w świetle felgi zaciski na srebrno obudowę tarczy srebrny i resztę układu zawieszenia na czarny, teraz tylko przód..... :)
pasqda front.jpg
pasqda bok.jpg
pirelli p-zero rosso.jpg


:D na razie wyprztykałem się z kasy....hehehe ....ale ciągłe zmiany będą dokumentowane :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: figo »

przy 18" to strasznie poszedł w górę, gleba konieczna. Ja u siebie poczekam na nowy sezon :) w tym sobie już daruję.
HR
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

już zbieram pandy (funty) na sprężynki :)
chyba będą te....
http://www.ebay.co.uk/itm/400167771303? ... 1423.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
co sądzicie ? cena jest w miarę atrakcyjna ;)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

Miałem ostatnio bardzo nieprzyjemne doznania z jazdy na nowych kółkach ,
po zrobieniu jakiś 40 mil coś zaczęło jakby obcierać dźwięk dochodził do mnie z przednich kół po zatrzymaniu i obejrzeniu całości doszedłem do wniosku ze jest wszystko ok... :? opuściłem szyby i nasłuchiwałem dalej coś obcierało zatrzymałem się i sprawdziłem śruby i to dopiero mnie przeraziło wszystkie śruby w każdym kole były luźne.... :shock:
po dokręcałem je na maxa z powrotem, ujechałem znów kilkanaście mil i znów to samo.... :(
Po dojechaniu do pracy zacząłem się zastanawiać co jest przyczyna tego stanu....
i oglądałem śruby i stare felgi i nowe felgi.... i nareszcie dostałem olśnienia :
gniazda na śruby w oryginalnych felgach mają zakończenie jakby półkoliste i takie też zakończenie jest na śrubach , w nowych felgach jest to zakończone skosem :?
więc śruby wod oryginalnych felg nie trzymały dobrze po przykręceniu bo nie miały dobrego styku na całości powierzchni...
obrazek poglądowy:
rodzaje nakretek.jpg
rodzaje nakretek.jpg (1.87 KiB) Przejrzano 6024 razy
w środku nakrętka oryginalna od hondy , po prawej takie muszę kupić nakrętki.


Poszukałem troszku w necie i to znalazłem.. :

......Śruba powinna mieć takie samo podsadzenie jakie jest gniazdo w feldze (gniazdo kuliste - śruba z podsadzeniem kulistym, gniazdo stożkowe - śruba z podsadzeniem stożkowym). Trudno jest ocenić gołym okiem jakiego typu gniazdo jest w feldze. Istnieje jednak bardzo łatwy sposób, aby to sprawdzić. Wystarczy wziąć do ręki jakiś prosty, sztywny przedmiot (np. drucik, ołówek, wykałaczka...) i przyłożyć go gniazda jak na rysunku powyżej. Jeżeli przedmiot będzie przylegał do felgi na całej długości - mamy do czynienia z gniazdem stożkowym. W przeciwnym wypadku będzie prześwit i wtedy mamy do czynienia z gniazdem kulistym.

Jeżeli będziemy chcieli przykręcić felgę śrubą z nieodpowiednim podsadzeniem, będzie ona mocowała felgę jedynie punktowo i zniszczy gniazdo felgi. Co gorsze jednak może doprowadzić to do odkręcania się koła................


śrubki już kupione tylko czekam jak dojdą do mnie pokaże jak to się ma :) link do aukcji kupiłem właśnie niebieskie bo tylko takie były...
http://www.ebay.co.uk/itm/180717637478? ... 1439.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: figo »

miałem podobny problem, ale śruby były ok, czyli stożkowe i wcięcie w felgach takie samo. Po ok 100km nakrętki były luźne, po dokręceniu już ok. Wynikało to z tego że felga się układała :)
HR
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: adamus »

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JIC-Magi ... 4cf68abe2c" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

donośnie tych regulowanych amorków to będą pasować do CG4 ? od CF ?
U mnie pewne zmiany, wymiany doczekały się sfatygowane dość oponki 225/40/18 tylne które dostałem od fraglesów (moich mechaników ) zaminiłem je na prawie nowe Yokohama Parada SPEC-2 245/40ZR18 :) także od wyżej wymienionych mechaników (właściciel opon doszedł do wniosku że mu się nie podobają i oddał je za przysłowiowa flaszkę ... a że fraglesy wiedzą że ja szukam czegoś na 18 cali to była krótka piłka :) zobaczymy jak wzrośnie spalanie...heheheh :?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

Dziś doszły do mnie śrubki do felg czekałem na nie prawie 3 tygodnie. Na początku problemy z paczką gdzieś się zapodziała potem po 2 tygodniach gość wysłał jeszcze raz . Doszły dziś; otwieram paczkę i jakie było moje zdziwienie jak ujrzałem napis na śrubkach (gwint-1.25) a nie jak zamawiałem 1.5 :evil: , pomyślałem że może coś błędnie napisane ,ale sprawdziłem i nie pasują :(
Już napisałem do gościa maila. Po prostu brak mi słów , już nie mam nerwów z debilami... :( felgi leżą w firmie a autko na razie znów jest na starych felgach , bo zmieniłem by nie popsuć sobie felg przez nie odpowiednie nakrętki.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: PASQDA AUDIOTONE

Post autor: audiotone »

nareszcie doszły inne śrubki o takim skoku gwintu jaki zamówiłem :)
http://www.ebay.co.uk/itm/260864623542? ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
już zamontowane i sprawują się dobrze :) jak będę miał czas to postaram się wkleić jakieś aktualne zdjęcia.
W pracy mam już ostry zapierdziel i mniej czasu na razie dla swojej ukochanej pasqudy :(
ODPOWIEDZ