Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Biała

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Biała

Post autor: Tecu »

Z tym uruchamianiem to najlepiej mikrostyk przy przepustnicy i ustawisz przy jakim otwarciu ma się
uruchamiać lub tylko jak pełny gaz. Patent widziałem w starym lancerze i civicu :D
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Tecu pisze:Z tym uruchamianiem to najlepiej mikrostyk przy przepustnicy i ustawisz przy jakim otwarciu ma się
uruchamiać lub tylko jak pełny gaz. Patent widziałem w starym lancerze i civicu :D
Dzięki , to już coś. ;)
Dzisiaj zespawałem dolot ,ale bez króćca do blow-of-a, zwalniam z tematem , bo już mam zaległosci w życiu. :D .
Załączniki
20170517_202706.jpg
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Po przeglądzie wyszło że , tuleje wahacza z lewej do wymiany,i sworzeń górny -rozwaliłem też amortyzator tylny nawet nie wiem jak :?:
Więc zakupiłem parę taili do naprawy- wymienię górne sworznie,tuleje - z przodu, a z tyłu poduszki stabilizatora i , osłony tylnych tarcz OEM.
Projekt m62 ,przesunie się w czasie ,ale się nie śpieszy , może pomyślę nad zmianą koncepcji i wstawię jakąś turbinkę- rozmawiałem z chłopakami z Prelude Poland, i podobno mniej roboty z turbiną, i lepszy efekt.
Załączniki
20170613_103446.jpg
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Ciężko idzie ale coś powoli się dzieje, zrobiłem jeszcze jeden uchwyt dla kompresora-ten jest już docelowy, i pospawałem resztę orurowania. wszystko zostało złożone i rozłożone .Teraz zbieram na wtryskiwacze,przerobienie kompa ,chyba resistor-box,strojenie- i może coś z tego będzie - :? remont zawieszenia mnie wyhamował- chociaż były i chwile rezygnacji :(
Załączniki
20170627_192927.jpg
20170627_192908.jpg
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Biała

Post autor: MuzykGrzes »

Resistorbox mam coś takiego pod F22B jak coś.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

w ciągu Lipca- wymieniłem : tuleje wahaczy na Febesty chociaż OEM były jeszcze ok więc zostawiłem w razie gdyby :?: , górne sworznie 555 lewy faktycznie wybity , dolne sworznie 555. -to już jakaś tradycja w tym aucie :D ,końcówki drążków 555 ,tarcze przód na Blueprinty 28mm,tył to samo( ale jeszcze przede mną ) - i Haparts w końcu ściągnął mi osłony tylnych tarcz po 2 miesiącach :o

- żeby założyć osłonę tarczy trzeba zdjąć piastę?, bo jeśli tak to czekam z tym aż zacznie się sypać łożysko.
Załączniki
20170728_144143.jpg
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

wymieniłem też. gumowe elementy( tuleje stożkowe ,przednie i tylne ) ,drążków reakcyjnych tych z przodu ,znajomy na przeglądzie zauważył że jak hamowałem to koło bardzo się przemieszczało do przodu( nienaturalnie)- zamówiłem Febesty różnica po zmianie znaczna ,koło się tak mocno nie przesuwa, a stare gumy bardzo odkształcone i miękkie.
Załączniki
20170804_195315.jpg
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Biała

Post autor: Edi »

addamah pisze:i Haparts w końcu ściągnął mi osłony tylnych tarcz po 2 miesiącach :o
Tak z ciekawości ....i dla porównania .....
Ile kosztowały ?
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Biała

Post autor: addamah »

Edi pisze:
addamah pisze:i Haparts w końcu ściągnął mi osłony tylnych tarcz po 2 miesiącach :o
Tak z ciekawości ....i dla porównania .....
Ile kosztowały ?
coś koło 290zł - :o za kawałek blaszki, ale to w sumie dzięki tobie Edi ;) ( regularne przeglądanie twojego profilu ,ułatwia zamawianie części)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Biała

Post autor: Edi »

addamah pisze: coś koło 290zł - :o za kawałek blaszki, ale to w sumie dzięki tobie Edi ;) ( regularne przeglądanie twojego profilu ,ułatwia zamawianie części)
:D miło mi, że się moje wpisy przydają.
Co do ceny, to sprawdziłam ile płaciłam 3 lata temu .
165 zł./szt - normalnie wyzysk ;) .
Na pocieszenie szybko wyliczyłam Ci, że zaoszczędziłeś 40 zł. na dwóch sztukach :lol: .
A tak serio.
Dosyć długo Haparts ściągał ..... zupełnie jakby z Japonii zamówienie szło, choć cena bardziej na Belgię wskazuje.
Ja zawsze przy zamówieniach okropnie im marudzę :) i pytam o cenę dla tych "kontenerowych", i tych "na miejscu".
Jeszcze odbierają ode mnie telefony :lol: .
ODPOWIEDZ