Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

oznaczenie AT

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
ViolaiGreg
Posty: 168
Rejestracja: 17 paź 2013 19:55
Auto: Accord VI 1999
silnik: 3.0
Lokalizacja: SG

oznaczenie AT

Post autor: ViolaiGreg »

Witam, czy może ktoś się orientuje, czym różni się B7XA od BAXA ? Poszukuję na ebay usa podwójnego elektrozaworu i nie mogę tego ogarnąć - ten, który wydaje mi się, że pasuje, ma przynależność do BAXA, a z tego co wiem, to w moim acco jest B7XA - czy to obojętne?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: oznaczenie AT

Post autor: slepak »

Jak pamiętam są zamienne, ostatnio Szyszon ściągał ten elektorozawór bo miał nadzieje że to wyeliminuję "szarpanie" skrzyni, ale tak jak pisałem niejednokrotnie i ostrzegałem kolegę w 90% są to uszkodzenia mechaniczne wewnątrz skrzyni a nie wadliwe elektrozawory.
Także zakup oem zaworku nic nie poprawił.

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 742#p30742" onclick="window.open(this.href);return false;
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Szyszon
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2014 19:44
Auto: Accord 6 gen 98 rok
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Gdynia/ Norwegia

Re: oznaczenie AT

Post autor: Szyszon »

slepak, ale ja jednej rzeczy nie rozumiem były przymrozki skrzynia przy zmianie z 1 na 2 lekkie szarpnięcie było teraz jest ciepło problemu nie ma skrzynia chodzi płynnie :D
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: oznaczenie AT

Post autor: Piter »

Wydaje mi się, że problem polega na tym, że te skrzynie na zimnym oleju chodzą gorzej. Moja (CG4, BAXA) na zimno zmienia biegi wyczuwalnie, a po przejechaniu kilku kilometrów jak się rozgrzeje nie czuć nic. Może być też tak, że na zimno są bardziej odczuwalne niedomagania.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: oznaczenie AT

Post autor: slepak »

Generalnie jak olej ATF zimny(gęsty) to nie będzie idealnie, podobnie z olejem w silniku, nikt nie odpala i od razu nie jeździ po czerwone pole bo wiadomo jak to się skończy.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: oznaczenie AT

Post autor: qba11 »

U mnie to samo w 3.0 V6 na zimnym oleju skrzynia chodzi tak jak by mniej płynnie. Po rozgrzaniu oleju jest wszystko OK. Zalany mam teraz Valvoline ATF Max Life.
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: oznaczenie AT

Post autor: szprotek91 »

Tak samo w moim cg4, jak zimna to poszarpuje a jak rozgrzana to jest ok, olej Kraft Automotive UniVehicle ATF ze specyfikacją Z-1.
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: oznaczenie AT

Post autor: Tecu »

Jak na ciepłym szarpie i podczas wrzucania D lub R to pewnie tarczki pospiekane. Przerabiałem temat :-\
nawet po czyszczeniu elektrozaworów żadnej zmiany choć liczyłem ze na tych siteczkach coś zapchane będzie.
Awatar użytkownika
ViolaiGreg
Posty: 168
Rejestracja: 17 paź 2013 19:55
Auto: Accord VI 1999
silnik: 3.0
Lokalizacja: SG

Re: oznaczenie AT

Post autor: ViolaiGreg »

lekko szarpie na zimnym, na ciepłym minimalnie przeciąga między 1 a 2 biegiem, ale już się przyzwyczaiłem :roll:
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: oznaczenie AT

Post autor: misio40 »

Skrzynia B7XA to V6, BAXA dedykowana jest do motoru 2,3 na rynek USA, w Europie montowana do CG4
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ