Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.

Accord do oceny

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2001
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord do oceny

Post autor: MuzykGrzes »

Jak dla mnie to o 10 tyś za dużo.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord do oceny

Post autor: farmi »

Za coupete VI gen 5 tys euro tak - ale tylko z przebiegiem mocno poniżej 150 tys km i absolutnie idealnym stanem technicznym.
Gość to autko kupił na pewno max za 3 tys euro + transport. Jeśli zrobił to stosunkowo niedawno, do 3 lat powiedzmy, możliwe że taniej. Nawet jeśli wszystko (technicznie i wizualnie) jest jak nowe, to cenę dyskwalifikuje przebieg.
Żaden bogaty serwis nie pomoże, a cena śmieszna tym bardziej, że gościowi nie chciało się wydać paru stówek na żaden gadżet, chociażby dokładkę, czy sprężyny H&R ;)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord do oceny

Post autor: Piter »

Cena za tamto V6 moim zdaniem zdecydowanie przesadzona, nawet jeśli auto jest faktycznie w idealnym stanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wiek auta, a nie o przebieg. Niestety, nasze Acc nie są autami młodymi, nie są klasykami i nie są unikatowe. Taka cena za totalną serię to gruba przesada.

Przebieg - przebiegiem, niekoniecznie to, że auto ma najechane 200 tysięcy jest jakimś minusem (poza wyobraźnią niektórych rodaków, którzy kupują 15-letnie Passerati TDI i musi mieć <200 tysięcy). Bardziej istotny jest stan techniczny, a na ten wpływa wiek. O ile przebieg można skręcić, to czasu się nie oszuka i to widać po aucie. Tak w środku jak i od spodu... bo z zewnątrz można przepolerować, pod maską natrzeć plastiki plakiem, ale zużycia i starości elementów się nie oszuka. Jak kupiłem Prelude, która miała 20 lat i prawdziwe 120 tys. km - to miałem wszystkie gumy zawieszenia z montażu fabrycznego, ale od razu mechanik mi powiedział, że choć luzów nie ma absolutnie żadnych, to dość szybko na naszych drogach się to wytłucze. I miał rację.

Co więcej. Jeśli auto ma niski przebieg przy takim wieku, to najprawdopodobniej miało dłuższy postój i/lub było eksploatowane sporadycznie. To może z kolei prowadzić do pewnych niespodzianek. Skrzynie automatyczne niekoniecznie lubią długie przestoje - paradoksalnie dla nich lepiej jest, kiedy regularnie jeżdżą. Tak wynikało z rozmowy z gościem, u którego robiłem swoją skrzynię. Przytoczył mi przykład starego Mercedesa GLK, w którym rozpadły się tarczki cierne przy przebiegu 27 tys. km. Samochód miał kilkanaście lat, a przebieg był w 100% prawdziwy, bo właściciel wykorzystywał go wyłącznie na dojazdy do jakiegoś domku letniskowego. Także cóż... jak widać niski przebieg i stare auto niekoniecznie oznacza gwarancję bezawaryjności - czasem wręcz przeciwnie :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord do oceny

Post autor: rexio »

Piter i tak i nie. Nie - zapraszam kiedys do siebie, pokaze Ci jak moze wygladac i jezdzic auto z 2002 roku z przebiegiem 70.000 km ;)
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

Czy poniższe auto jest komuś znane? Trochę mnie zastanawia że 2 lata w Polsce i ciągle te blachy no i brak informacji o skrzyni i LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-acc ... zjyYJ.html
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord do oceny

Post autor: QuicksilveR »

sztopro pisze:Czy poniższe auto jest komuś znane? Trochę mnie zastanawia że 2 lata w Polsce i ciągle te blachy no i brak informacji o skrzyni i LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-acc ... zjyYJ.html
Ja je czasami widuję i rzeczywiście, jest w Polsce ze 2 lata i to na szwajcarskich blachach.
Tu spy foto sprzed 2 lat http://usaccord.pl/viewtopic.php?p=39407#p39407" onclick="window.open(this.href);return false;
Co tu pisać o LPG, czy skrzyni. To się da sprawdzić tylko organoleptycznie :mrgreen:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord do oceny

Post autor: melo1993 »

Ale paskudne z zewnatrz :D
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

https://www.olx.pl/oferta/honda-accord- ... bb08cb9091" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co widziałem tapicerka trochę brudna i fotele przód mogą być do lekkiej naprawy, nadkola lekko bierze ruda i jest jej odrobina przy klamce kierowcy, tyle wiem narazie o aucie, mechanicznie ponoc sprawna. Warto się w to pchać? Aha i pójdzie za 6500 na pewno jak coś

edit

Forum umiera?
Proszę nie dubluj postów - używaj edycji.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord do oceny

Post autor: krisss111 »

sztopro pisze:Forum umiera?

??
ale, że co ??
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

No że czekałem długo na realną odpowiedź w ważnej dla mnie sprawie, ot co...
ODPOWIEDZ