Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: Cegua »

Cześć,

Jestem na etapie szukania felg do mojego coupe... Szukam na szybko, to co się trafi w mazowieckim do 800 zł i będzie fajnie wyglądało. Okazało się, że pęknięty Drag po spawaniu do niczego się już nie nadaje, a zimówki zakończyły swój żywot, tzn rozlazł się bieznik.

Wybór 4x114,3 jest bardzo mały. Znalazłem coś takiego: http://olx.pl/oferta/felgi-borbet-bardz ... ee01eddb37" onclick="window.open(this.href);return false; - wydaje mi się fajne, bo felga niby tylko 16', ale bardzo szeroka i może to dobrze wyglądać... Ale czy wejdą do CG4? I czy będą wyglądały ok? Bo nie umiem sobie tego wyobrazić, a może ktoś mial do czynienia z takim setupem :)

Michał
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: krisss111 »

felga nie jest zła, ale.... do jakiegoś małego "niemca", do acco nie będą zbyt dobrze wyglądały, bo są po prostu za małe i za szerokie.
nie jest podane jakie et mają, ale ja u siebie mam właśnie 9 cali na tyle i 7,5 na przodzie, dokładnie jak tutaj, ale na 18 calach, i jest ok, z tym że przy gumie 225 na tyle trzeba było wyciąć rant, żeby nie darło, tutaj jest 250, więc laczek będzie na równo z budą i przy każdym dobiciu guma spotka się z rantem, i nie ma szans żeby nie. żeby dało radę tak jeździć, trzeba byłoby tył podnieść i to dość znacznie/zrobić off road.

jeśli 9 cali to z dużą felgą i robimy spasy/stensy itd. jeśli 16 cali, to niech to będzie 8 cali max
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: MuzykGrzes »

Dwie 7 i dwie 9" toż to German Style odpowiedni dla VW.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: Cegua »

Dlatego pytałem :)

Ostatecznie padło na te:

http://olx.pl/oferta/ats-dtm-competitio ... 42d8ee5805" onclick="window.open(this.href);return false;

Rant do poprawki, felgi się pomaluje i będzie gitara :)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: Trojan »

Dobry wybór.
ET chyba niskie :roll:
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: MuzykGrzes »

A takie Borbety (zakładane seryjnie do Volvo) http://olx.pl/oferta/felgi-aluminiowe-b ... 7917a2c0e3" onclick="window.open(this.href);return false; ładniejsze niż te co wstawiłeś - jak dla mnie lepiej sie do Coupe prezentują.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: Cegua »

1100 zł - ja chcę póki co kupić felgi jak najmniejszym kosztem...

Problem jest taki, że miałem bardzo ładne Dragi DR55, wpakowałem jedną z nich w srogą dziurę i pękła rok temu. Pospawałem, spaw zrobili mi bardzo dobrze, ale okazało się, że ramiona są krzywe i nic z tej felgi nie będzie, nie da się wyrpostować, a jest jak jajo. Zostałem z zajechanymi zimówkami na 15" i bardzo ograniczonym budżetem... Zwłaszcza, że dopiero co wymieniałem silnik po zatarciu...
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: MuzykGrzes »

Chyba że tak ,ja się osobiście na takie nastawiam jak nie na ten to może przyszły sezon.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: krisss111 »

a nie da rady tej jednej felgi DR dokupić? przecież je na sztuki sprzedają :roll:
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Felgi 16' 9j - czy wejdą do 6 gen?

Post autor: cisek33 »

krisss111 pisze:a nie da rady tej jednej felgi DR dokupić? przecież je na sztuki sprzedają :roll:
też się dziwię ;) ja bym od razu o tym pomyślał :lol:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
ODPOWIEDZ