Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: cisek33 »

zależy jak dużą chłodnicę założysz, mi weszło pół litra może 0,7 :mrgreen:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
YodaH3M
Posty: 36
Rejestracja: 08 lip 2014 20:25
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: YodaH3M »

A czy ma znaczenie (może to głupie pytanie,ale nie znam się na tym a we wszystkich autach które miałem króćce są na dole) czy chłodnica jest króćcami do góry czy na dół?
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: HCS1817 »

w większości tych z alledrogo, np taka jak ciska33 króćce są na górze,są też takie uniwersalne chłodniczki co mają z boku wejścia http://midparts.com.pl/pl/p/Dodatkowa-c ... -1403/1036" onclick="window.open(this.href);return false; a faktycznie w ori chłodnicy wody króćce od skrzyni biegów są na dole i nie są pionowo do góry tylko poziomo.Lecz mając chłodnicę z króćcami pionowo do góry to przepływ oleju i tak musi być bo w skrzyni panuje jakieś tam ciśnienie i olej jest tłoczony i może iść nawet do góry, przynajmniej tak powinno być :)
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Guras »

Odświeżę kotleta
Chcę kupić używaną chłodniczkę z Mazdy RX8
Tylko że są tam dwie chłodnice
Z tego co się orientuję w qp węże z olejem wchodzą do standardowej chłodniczki z lewej strony, a więc podejrzewam że warto by było żeby chłodnica miała wejście z prawej strony
Kolejne pytanie to czy jak wezmę chłodnicę z Mazdy to czy brać ją z wężami, czy może być bez i się coś dopasuje?
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: szprotek91 »

A ja chciałbym się dowiedzieć czy chłodnice lepiej wpiąć w szereg ze stara chłodnica czy może ominąć całkiem ta stara ?? Kupiłem już na Allegro chłodnice od Pajero 3.2 i tak się zastanawiam
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Guras »

Po namyśle zmieniłem zdanie, nie zamówię jakieś zajechanej używanej chłodniczki
Wolę nową
Znalazłem coś takiego, czy podejdzie?
http://allegro.pl/chlodnica-oleju-250x5 ... 71972.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Albo może lepiej ta?
http://allegro.pl/chlodnica-oleju-300x1 ... 84065.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tekalan
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2015 22:07
Auto: ACCORD COUPE 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Tekalan »

szprotek91 pisze:A ja chciałbym się dowiedzieć czy chłodnice lepiej wpiąć w szereg ze stara chłodnica czy może ominąć całkiem ta stara ?? Kupiłem już na Allegro chłodnice od Pajero 3.2 i tak się zastanawiam
Wydaje mi się że lepiej w szereg bo w lato w korku, nie masz chłodzenia. Chyba że założysz wentylator z termo włącznikiem :)
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: farmi »

Najlepiej chyba z wentylatorem albo termostatem. Na youtubie amerykańce montują trytytkami na chłodnicy klimatyzacji. Nie głupi pomysł. Jest wentylator więc w korkach, gdy będzie gorący płyn silnika, wentylator ostudzi także chłodniczkę skrzyni. W trasie opory powietrza. Chłodnica klimy chyba zawsze jest i tak chłodna, więc nie będzie ogrzewać chłodnicy skrzyni. Chyba, że intensywnie używamy klimy. Z kolei by nie zmniejszać sprawności układu klimatyzacji ogrzewaniem ciepłym olejem skrzyni ogrzewając chłodnicę klimy, zaizolowałbym gumowe i aluminiowe węże klimy, które w tym aucie nie są w ogóle izolowane. Dziwne - w civicu Vi gen są. Sam się nad tym zastanawiam. A Jak to zrobić z tym termostatem? Można dać taką chłodniczkę zamiast oryginalnej i wpiąć w obieg termostat? Co gdy termostat jest zamknięty? Jest dozwolone, by olej skrzyni nie był w ciągłym obiegu? No i pytanie czy są takie regulowane termostaty na zadaną temperaturę. Fajnie by było jakby Moondravsky coś więcej o tym powiedział : ) Ostatecznie myślę, że najfajniej jest na chłodnicy klimy + jeszcze pomiar temperatury UKP lub czymś prostszym.

przykład najprostszego montażu:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Co o tym myślicie?
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Tecu »

Mam chłodnice zamontowana już drugi rok bez jakiś kombinacji z termostatami i z obiegiem
przez chłodnice wody i dziwią mnie teorie że podczas upałów w korku olej się może grzać nie jadąc
i na dodatek płyn w chłodnicy ma ok 90° więc może temp oleju obniżyć tylko do tej granicy.
Temp oleju w ASB powinna być niższa stąd gdy ktoś jeździ przez dluzszy odcinek powyżej 150km/h na serii w upalne dni to przegrzewa olej.
Jak wiadomo aluminium samo w sobie dobrze odprowadza ciepło więc nawet stojąc w korku to dodatkowa chłodnica będzie lepsza niż seryjna którą nazwał bym nagrzewnica .
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: farmi »

A w zimie nie wychladza za bardzo? Wydaje mi się że lepiej montować na chłodnicy klimy niż na dole belki?
ODPOWIEDZ