Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Tekalan
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2015 22:07
Auto: ACCORD COUPE 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Tekalan »

Tecu pisze:Mam chłodnice zamontowana już drugi rok bez jakiś kombinacji z termostatami i z obiegiem
przez chłodnice wody i dziwią mnie teorie że podczas upałów w korku olej się może grzać nie jadąc
i na dodatek płyn w chłodnicy ma ok 90° więc może temp oleju obniżyć tylko do tej granicy.
Temp oleju w ASB powinna być niższa stąd gdy ktoś jeździ przez dluzszy odcinek powyżej 150km/h na serii w upalne dni to przegrzewa olej.
Jak wiadomo aluminium samo w sobie dobrze odprowadza ciepło więc nawet stojąc w korku to dodatkowa chłodnica będzie lepsza niż seryjna którą nazwał bym nagrzewnica .
To dlaczego te skrzynie tak często padają?
Temeratura pracy szkrzyni automatycznej to od 80 do ok 105 *C
A temperatura chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)ok 60*C w czasie pracy.
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: majorekk5 »

Po rozmowie z czlowiekiem, ktory specjalizuje sie w naprawach AT powiedzial mi, ze skrzynia w cg4 a cg2 rozni sie rozrusznikiem etc. Skrzynia z 3.0 ma problem z zacieraniem sie tarczek sprzegla miedzy drugim a trzecim biegiem ze wzgledu na duzy moment obrotowy przekazywany na skrzynie biegow w silniku 3.0.
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Tecu »

majorekk5 pisze:Po rozmowie z czlowiekiem, ktory specjalizuje sie w naprawach AT powiedzial mi, ze skrzynia w cg4 a cg2 rozni sie rozrusznikiem etc. Skrzynia z 3.0 ma problem z zacieraniem sie tarczek sprzegla miedzy drugim a trzecim biegiem ze wzgledu na duzy moment obrotowy przekazywany na skrzynie biegow w silniku 3.0.
Do tego dochodzi najczęściej kiedy olej się często przegrzewa a znam to z własnego doświadczenia
kiedy jadąc ok 150km/h n odcinku a4 z Katowic do Krakowa pod bramkami zero biegów .
Podczas próby ruszenia biegi wchodziły i od razu luz i tak w kółko
wiec została do wyboru zblokowana 2 . Auto postalo ok 5 godz. pod lotniskiem już kombinowalem
lawete ale postanowiłem sprawdzić czy da radę jechać i o dziwo olej wystygl i normalnie wracałem
lecz od tego zdarzenia praca skrzyni już przypominała najczęstsze problemy które pojawiają
się na forach. Ta sytuacja udowadnia jakie te skrzynie są pancerne bo mało bywa przypadków
w których nie jest możliwa dalsza jazda.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Jaki przebieg i historia auta? Historia zmian oliwy znana?
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Tecu pisze: Auto postalo ok 5 godz. pod lotniskiem już kombinowalem
lawete ale postanowiłem sprawdzić czy da radę jechać i o dziwo olej wystygl
ciekawe czy montaż chłodnicy oleju by pozwolił uniknąć tej sytuacji.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: slepak »

Pisałem już nie raz, że oem "chłodniczki" bym się całkiem pozbył, żeby niepotrzebnie nie ograniczała przepływu płynu.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

tak, tylko uważa, że temperatura oleju w skrzyni podobnie jak w silniku nie może być ani za niska ani za wysoka, więc chłodnicę trzeba dobrać tak by też nie za mocno chłodzić olej, najlepiej było by by zamontować chłodnicę z termostatem.
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Krawik »

czy ktoś juz zastosował u siebie chłodniczkę z termostatem? wydaje się to być najrozsądniejsze rozwiązanie.

Oczywiscie wyłączanie oryginalnej chłodnicy wydaje się być całkowicie zasadne.

Aha i do tego dochodzi dobranie odpowiedniej pojemnosci (wielkości?) chłodnicy.

Ktoś chciałby się podzielić wiedzą? :P
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Dzisiaj po katowaniu auta skrzynia zaczęła pracować tak:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Więc chyba się jej poprawiło i to bardzo. Wcześniej wręcz nie dało się jechać bez odpuszczania gazu przy zmianie biegów. Teraz efekt jak na filmie - bez ruszania prawa noga podczas zmiany biegu.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Co to za wzrost obrotow przy predkosci okolo 80? Wrzucala 4 bieg?
ODPOWIEDZ