Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Falujace obroty na biegu jalowym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2011 20:35
Auto: Accord 98-02
silnik: 1997

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Jaro »

Chciałem się dołączyć do tematu ponieważ mam problem z falującymi obrotami, mianowicie dwa razy juz czyściłem silnik krokowy i po zabiegu mam spokój około 3 tygodni, a potem falowanie obrotów powraca już sam nie wiem co z tym robić, może kupić inny silnik krokowy lub może ktoś ma inne sugestie.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: PeJot »

Falowanie jest albo z powodu zbyt ciasnych luzów zaworowych, albo uszkodzenia/zabrudzenia krokowca albo silnik dostaje lewe powietrze w obrębie kolektora ssącego i ECU nie jest w stanie obniżyć wolnych obrotów do wartości ustawionej w ECU (uszczelka kolektora ssącego lub uszczelka przepustnicy - warto kupić od razu komplet ).
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2011 20:35
Auto: Accord 98-02
silnik: 1997

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Jaro »

Ale po czyszczeniu krokowca przez ok 3 tygodnie obroty nie falują, więc raczej odpada lewe powietrze czy za ciasne zawory.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: matysziom »

ja sie chcialem zapytac czy obroty na 1200 zaraz po odpaleniu to za wysokie czy ok i czasem faluje miedzy 1100-1200 ?
po nagrzaniu sie normuje na 800
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: PeJot »

Jaro pisze:Ale po czyszczeniu krokowca przez ok 3 tygodnie obroty nie falują, więc raczej odpada lewe powietrze czy za ciasne zawory.
Ewidentnie krokowiec nie wyrabia albo jest uszkodzony i ma mniejszy zakres pracy, możesz go spróbować wymienić ale może być też przetarty jakiś wężyk do podciśnienia o ile nie jest to uszczelka ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2011 20:35
Auto: Accord 98-02
silnik: 1997

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Jaro »

Obroty po odpalenie są na stałym poziomie ok.1400 obrotów i stopniowo opadają wraz z rozgrzaniem silnika do 800 czyli na zimnym jest ok, ale jak silnik jest już gorący po przejechaniu ok 7km obroty zaczynają falować od 600 do 1200, raczej nie jest to lewe powietrze ponieważ tak jak pisałem po czyszczeniu krokowca wszystko jest ok około 3 tygodnie również myślę że jak by to były za ciasne zawory to czyszczenie krokowca nie pomagało by tak jak u mnie na te 3 tygodnie, a poza tym zawory miałem regulowane 25tys.km temu.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: PeJot »

Jaro a masz LPG ?

A bujanie obrotów jest najczęściej na w pełni rozgrzanym silniku bo wtedy krokowiec musi się prawie zamknąć a jak jest brudny lub uszkodzony to jest problem, zawsze możesz spróbować podmienić go na inny ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: PeJot »

matysziom pisze:ja sie chcialem zapytac czy obroty na 1200 zaraz po odpaleniu to za wysokie czy ok i czasem faluje miedzy 1100-1200 ?
po nagrzaniu sie normuje na 800
1200 jest spoko przy temperaturze na zewnątrz ponad 15 stopni ale jak lubi zabujać to krokowiec może wymagać czyszczenia.

Przy okazji warto wyczyścić też przepustnicę to da trochę więcej powietrza (motyl przepustnicy nie zamyka się 100% szczelnie bo by się zacinał ;) i auto będzie lepiej odpalać ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2011 20:35
Auto: Accord 98-02
silnik: 1997

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Jaro »

LPG mam, ale to nie ma nic do tego, myślę że muszę podmienić silnik krokowy, a co do przepustnicy była czyszczona.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: PeJot »

Jaro pisze:LPG mam, ale to nie ma nic do tego, myślę że muszę podmienić silnik krokowy, a co do przepustnicy była czyszczona.
Przy LPG należy częściej regulować zawory i 25kkm to już sporo, opłaca się bo po regulacji silnik pracuje równo i lepiej się zbiera ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
ODPOWIEDZ