Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Falujace obroty na biegu jalowym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: ejec »

Jak pisałem że auto się nie wyłączało to dzisiaj 2 razy. Zauważyłem że jak już zejdzie z ssania i jest ciepły to jak stoje w miejscu i dodaje gazu to obroty spadają do 200 i zaraz ida w górę. Sam nie zgaśnie tylko zapewne jak dostaje większe obciążenie np ze wspomagania to mi wtedy gaśnie. Tylko pytanie bo miałem pare dni temu aku odpięte. Może on się uczy jeszcze bo wcześniej problemu nie było przez bardzo długo albo krokowy wysiada. Generalnie nie mam tego co u Ciebie jak nadepnę na hamulec to obroty się nie zmieniają.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Trojan »

U mnie coś podobnego ostatnio zauważyłem ,po dodaniu gazu jak jest na P albo N to obroty spadają do ok 200(dotknięcie hamulca nic nie zmienia) ,tylko nie ustaliłem jeszcze żadnych zależności bo ostatnio prawie nie jeżdżę samochodem i przypadkowo na to zwróciłem uwagę.W czasie jazdy jest ok. Nie wiem czy to nie jakieś trefne paliwo ,bo u mnie pełno na stacjach jest tego PB95 E-10.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: ejec »

Hmm wczoraj tankowałem ;) Każdy trop jest dobry ;)
fabian
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2011 13:51
Auto: accord VI coupe
silnik: 2

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: fabian »

Witam Wszystkich
Ja w swojej HONDZIE mam poważny problem: mam falujące obroty na zimnym jak i na ciepłym silniku. Od razu powiem co zrobiłem. Diagnostyka w serwisie Honda Lubin wykazała walnięty silniczek krokowy więc go zamówiłem i wymieniłem ( 1000 zł). Nic się nie zmieniło jeżeli nawet nie pogorszyło (wszystko robiłem w autoryzowanym serwisie Hondy) Dlatego pozostawiłem samochód na próby mechaników i elektromechaników na 3 dni które nic nie wykazały pozatym że przy okazji wymieniłem kable, kopółkę, palec, wyregulowali mi zawory. TRoszeczkę za to też zapłaciłem i po 3 dniach i straconej kasie stwierdzili że z elektyką wszystko jest w porządku a silniczek krokowy nie może się ustawić ze względu na instalację gazową a raczej jakieś lewe powietrze. Możecie mówić mi że Hondy nie można gazować ale ceny benzyny przy moich kilometrach min. 4 tys. miesięcznie w porywach do 7 tys. SAMI WIECIE. Teraz jeżdżę na odpiętym krokowcu ponieważ wtenczas mi nie gaśnie i obroty na ciepłym falują w okolicach 1200 chyba że włączę klimę to wówczas mi skacze od 300 do 1200. CZy możecie mi jakoś pomóc? Czy jest możliwe aby powodem było to że około pół roku temu wjechałem w ogrodzenie i przeskoczyłem (wspiąłem się po słupku na luzie) niski murek - nie było widocznych uszkodzeń ani wycieków z silnika
Pomóżcie błagam
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: Trojan »

Robili reset kompa po tych wszystkich zabiegach w Twoim samochodzie?
Przepustnicę czyściłeś ?
Reset zrób wyciągając bezpiecznik.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: ejec »

A egr ? Zrob samodiagnostykę zobacz co pokaże.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: figo »

Zapomniałem, jest dobry prosty patent na sprawdzenie czy łapie lewe powietrze. Zatykacie ręką przepustnice jak nie gaśnie to znaczy że łapie lewe powietrze, jak zgaśnie to coś innego :)
Jeszcze spotkałem się z czymś takim że jak przepustnica była zawalona mułem to przy styku łopatki ze ściankami było ok, ale po wyczyszczeniu były szczeliny (tak była wyrobiona).
HR
grreg74
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2011 19:37
Auto: Accord 98
silnik: 2.0 benzyna
Lokalizacja: Lubin

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: grreg74 »

czesc fabian jdyne na pocieszenie jest ze nie tylko ty masz ten problem bo ja mam identyczny od paru miesiecy i z kolega kbl100 zostalo sprawdzone prawie wszystko i dalej nie wiadomo o co chodzi w nasrepny tygodniu jade sprawdzic cisnienie na cylindrach . ja jestem tez z lubin wiec mozemy sie spotkac i pogadac normalnie podro
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: kbl100 »

oooo to może jakiś spocik w niedziele ? :D
grreg74
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2011 19:37
Auto: Accord 98
silnik: 2.0 benzyna
Lokalizacja: Lubin

Re: Falujace obroty na biegu jalowym

Post autor: grreg74 »

ja proponowalbym w nastepna niedziele bo oprocz szkoly jade po matke do rodzinki a sobota tez raczej odpada ale ogolnie ja jestem jak najbardziej za !!! :D
ODPOWIEDZ