Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: escone »

Tylko 5W i to najlepiej 5W-30 ... W naszych warunkach klimatycznych nie powinno sie lać do Hondy 10W40. To precyzyjnie skonstruowane silniki z systemem zmiennych skoków zaworów co wymaga do prawidłowego działania dobrego oleju...
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Yogi248 »

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6722566233" onclick="window.open(this.href);return false;
Będzie ok?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: slepak »


Castrol jest jednym z najczęściej podrabianym producentem olejów.
Proponował bym: liqui moly//motul//valvoline//shell (ten ostatni będzie najtańszy)
Rozumiem że temat wycieków oliwy przed wymianą został rozwiązany ?
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Yogi248 »

slepak pisze:

Castrol jest jednym z najczęściej podrabianym producentem olejów.
Proponował bym: liqui moly//motul//valvoline//shell (ten ostatni będzie najtańszy)
Rozumiem że temat wycieków oliwy przed wymianą został rozwiązany ?
Za tydzień jestem umówiony z mechanikiem na robotę, do tego czasu chciałbym już mieć olej żeby mi to ogarnął
Myślałem o polsyntetyk 10w40 liquid Molly, obecnie zalany jest 10w40, jakieś gówno lotos ze stacji. A to prawda, że przed przejściem z pół na pełny syntetyk trzeba zrobić płukanie?
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: regret »

markus pisze:Rzadszy? Gęstszy? Mówimy o domowych konfiturach z malin, które jedna gospodyni zrobi rzadsze, a druga gęstsze?
Marek pewnie komus jest dalekie pojecie lepkosci w olejach samochodowych - stad i gestosc wyszla :lol:
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: slepak »

regret pisze:
markus pisze:Rzadszy? Gęstszy? Mówimy o domowych konfiturach z malin, które jedna gospodyni zrobi rzadsze, a druga gęstsze?
Marek pewnie komus jest dalekie pojecie lepkosci w olejach samochodowych - stad i gestosc wyszla :lol:

Dobrze że Tobie pojęcie to jest znane skoro tyle oliwy do h22 dolewasz, jak i inne pojęcia które ostatnio pokazałeś :lol: :lol: :lol: :lol:
Widzę że już się znudziło milczenie co??? A nie mówili Ci że głupszym się ustępuje?:> Ja to właśnie robię i sobie pisz co tylko chcesz :lol:
Nie będę zniżał się do twojego poziomu, a po raz enty piszę Ci że jak masz problem to zapraszam na PW bo jesteś więcej niż żałosny.Drukowanymi może Ci napisać?? bo że z ortografią słabo to wiem, ale może i z czytaniem także.
Szukasz zaczepki to szukaj gdzie indziej.

Yogi co do płukanki to zdania są podzielone, jakoś nigdy nie stosowałem, także zdania jakiegoś nie mam.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Edi »

slepak pisze:
regret pisze:
markus pisze:Rzadszy? Gęstszy? Mówimy o domowych konfiturach z malin, które jedna gospodyni zrobi rzadsze, a druga gęstsze?
Marek pewnie komus jest dalekie pojecie lepkosci w olejach samochodowych - stad i gestosc wyszla :lol:

Dobrze że Tobie pojęcie to jest znane skoro tyle oliwy do h22 dolewasz, jak i inne pojęcia które ostatnio pokazałeś :lol: :lol: :lol: :lol:
Widzę że już się znudziło milczenie co??? A nie mówili Ci że głupszym się ustępuje?:> Ja to właśnie robię i sobie pisz co tylko chcesz :lol:
Nie będę zniżał się do twojego poziomu, a po raz enty piszę Ci że jak masz problem to zapraszam na PW bo jesteś więcej niż żałosny.Drukowanymi może Ci napisać?? bo że z ortografią słabo to wiem, ale może i z czytaniem także.
Szukasz zaczepki to szukaj gdzie indziej.

Yogi co do płukanki to zdania są podzielone, jakoś nigdy nie stosowałem, także zdania jakiegoś nie mam.
Dlaczego obrażasz kolegę ? Pkt 3 regulaminu został naruszony
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Yogi248 »

Edi, Ty tak na poważnie z tym naruszeniem regukaminu?
Dajcie spokój ;)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Edi »

Yogi248 pisze:Edi, Ty tak na poważnie z tym naruszeniem regukaminu?
Dajcie spokój ;)
Poważnie.
Dostałam PW i od razu piszę, że nie od regreta, żeby nie było wątpliwości - więc interweniuję.
Jest mi bardzo przykro, że dochodzi do takich sytuacji.
Forum jest dyskusyjne, czyli dyskutujemy , nawet jak mamy odmienne zdania.
I to by było na tyle.
Zażalenia na PW.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Krzysiek15255 »

Troll karmiony staje się bardziej aktywny. Więc zamiast się zajmować głupotami odpowiadamy z sensem :)

Ja jak nie wiedziałem jaki olej w B18C4 w civicu mam i ogólnie cały motor czyściłem i malowałem to założyłem nowy filtr jakiś tańszy i zalałem 10w40 mobila. Przejeździłem jakieś 150km i zlałem olej. Założyłem docelowy filtr OEM Honda i zalałem docelowym 10w40 Motul 6100 Synergie. Olej był jasny i czysty przez długi czas :)

Typowych płukanek dolewanych do oleju nie stosowałem :/
ODPOWIEDZ