Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

Niestety, nie wiem. Kupiłem auto na tych sprężynach, a w dokumentach nie znalazłem o nich żadnych informacji.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: addamah »

Bartoch pisze:Wymieniłem tuleje wahacza górnego w swojej Hance i znów zawieszenie pracuje jak należny, bez nieprzyjemnych stuków. Poniżej kilka fotek już z założonymi tulejami na wahaczu. A dla dociekliwych, pozwoliłem sobie rozebrać jedna stara tuleje by sprawdzić jak jest zbudowana. Nie ma tam wewnątrz żadnego łożyska jak to niektórzy dumali. Bardziej to wygląda, jak na zasadzie budowy sworznia, dlatego można je przekręcać.
To jakie wziąłeś tuleje ,nr i firma i skąd- :?: dziś miałem przegląd i lewa strona do zmiany, ale zrobiłbym i prawą.
Zrobiłbym też górne sworznie.
Fajnie zadziałałeś 8-) , sam robiłeś :?:
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

Tuleje to FEBEST HAB-151Z, które kupiłem w haparts.pl
Wymieniałem sam, nie jest to zbyt skomplikwane.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

Tuleje FEBEST niestety nie przetrwały próby czasu (nawet krótkiej). Kupując je czytałem sprzeczne opinie. Większość jednak była pozytywna, że kilka lat nic się nie dzieje, ale było też kilka takich, że rozsypały się w bardzo szybkim czasie. Niestety u mnie wydarzyła się ta druga, gorsza opcja. Niestety jak pewnie wiecie do naszych copue VI gen nie ma innej alternatywy, jeżeli chodzi o tuleje górnego przedniego wahacza. Albo FEBEST, albo nowy wahacz (oryginał lub zamiennik). Moje tuleje nie wytrzymały nawet roku i 20000km, dlatego postanowiłem je zareklamować. Muszę tutaj pochwalić haparts.pl, bo stanęli na wysokości zadania i reklamacja została uznana bez najmniejszych problemów. Dostałem nowe tuleje i będę próbował jeszcze raz. Skądś te pozytywne opinie musiały się wziąć, możliwe, że była jakaś gorsza partia tych tulei i stąd tych kilka złych opinii (zaznaczam, że przy większości pozytywnych). Zobaczymy co czas pokaże.

Ostatnio też olej zaczął kapać z pod aparatu zapłonowego, dlatego wpadł nowy oryginalny oring (haparts.pl) i już sucho :)
Załączniki
oring aparatu.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: QuicksilveR »

Dobrze, że załatwiłeś szybko sprawę z Haparts, bo ostatnio jest z nimi jakiś dym na grupie Accord Fun Club na Fb. Że niby coś ściemniali z wymianą sworznia, itp. Ja nigdy nie miałem z nimi problemów.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Krzysiek15255 »

Dobrze, że dostałeś oring oryginalnie zapakowany chociaż. Ja dostałem w woreczku strunowym i musiałem się zastanawiać czy to oem czy może taki za 30gr. :D
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: QuicksilveR »

Krzysiek15255 pisze:Dobrze, że dostałeś oring oryginalnie zapakowany chociaż. Ja dostałem w woreczku strunowym i musiałem się zastanawiać czy to oem czy może taki za 30gr. :D
To fakt, czasami przycinają z tymi opakowaniami. Chociaż ja zazwyczaj odbieram u nich osobiście i sam byłem świadkiem, że po prostu przekładają z oryginalnych opakowań (najczęściej sfatygowanych) do zastępczych.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: figo »

w aso kupowałem ten oring za 9 albo 11 zł, na niektóre części aso ma sensowne ceny :)
HR
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

figo pisze:w aso kupowałem ten oring za 9 albo 11 zł, na niektóre części aso ma sensowne ceny :)
Zgadza się. Ja zazwyczaj jakieś oringi i uszczelki kupuje w ASO, także gumy stabilizatora, choć cena nie aż tak atrakcyjna. Lecz trwałość dużo większa, dlatego warto.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: figo »

co do gum stabilizatora to można kupić już poliuretany, olkusz ma na przód i tył do naszych acco https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tule ... ./23110665" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Zablokowany