Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Srebrne CG2

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG2

Post autor: escone »

Wracając do tematu, tak działają odpalone lampy wiosennym wieczorem

Obrazek
Obrazek
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Srebrne CG2

Post autor: Lebow »

Problem w tym że jednak soczewka lepiej odcina linię światła niż odbłyśnik tradycyjny...
Co za tym idzie nie razi/oślepia. Wstawienie soczewki przeznaczonej do żarników ma jednak sens. To jakiej faktycznej mocy ludzie używają jest dla mnie problemem. Przepisy na "szybko" mówią że światła mają być barwy białej...i na to zwracają uwagę mundurowi.
Żadnych osobistych wycieczek nie robię, jednak uważam że tradycyjny odbłyśnik nie do końca radzi sobie z xenonami.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG2

Post autor: escone »

lebow pisze: Żadnych osobistych wycieczek nie robię, jednak uważam że tradycyjny odbłyśnik nie do końca radzi sobie z xenonami.
Każdy inny odbłyśnik w samochodzie z seryjnym Xenonem D2R czyli bez soczewki z odbłyśnikem (Legend, Forester, Laguna2, i cała masa innych aut) nie skupia światła nic lepiej.... Wstawiłem zdjęcie rzutnika, gdzie wyraźnie widać że u mnie 95% światła jest tam gdzie być powinno. Żarnik świeci światłością 2000 lumenów czyli z taką jak w autach gdzie nie musi być poziomowania i spryskiwania...Więc o jakim oślepianiu tu mowa..
50 % aut na drpgach mają źle ustawione światła albo źle zamontowane żarówki w gnieździe i to dopiero oślepia
W autach z ksenonami seryjnymi dużo użytkowiników wyłącza bezpiecznikiem spryskiwacze bo za dużo płynu im idzie, a samopoziomowanie często gęsto nie działa wogóle...
Ciekawe kto z Was, którzy mają problem do moich, świetnie świecących świateł pamięta o tym że jadąc załadowanym autem powinien obniżyć światła bo ośłepia


Aaa... i co to jest "tradycyjny odbłyśnik" ? Bo takiego pojęcia w literaturze nie spotkałem....To takie lampy ze szklanym kloszem ?
O takie https://spplthumb.blob.core.windows.net ... 660692.jpg ?
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Srebrne CG2

Post autor: rexio »

Na tych fotach wyglada bajka!!! Mi sie podoba bardzo bo jest zrobione z glowa a nie na maxa hiper xenon miliard lumenow, barwa z odpustu i wzywanie kosmitow :)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG2

Post autor: escone »

Na żywo wygląda dużo lepiej i barwa światła odświeża front auta.
Zestaw jest tak dobrany i ustawiony aby nie robił nikomu krzywdy na drodze, bo i ja dobrze widze i mnie dobrze widzą..
No i nikogo też nie oślepiam...jechałem kilka razy w nocy za moją żoną w drugim aucie, siedziałem jej na ogonie i mówiła że nie męczyłem jej wzroku w lusterku wstecznym... Tak naprawde to tylko w momencie odpalania widać że to xenon (charakterystyczny rozbłysk żarnika) Jak już sie pali to można pomyśleć że to Halogen z fitrem typu Philips Bluevision itp
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Srebrne CG2

Post autor: Krzysiek15255 »

Pierwsza fota wygląda za.....cie :D Co nie zmienia faktu że przy kontroli jak się uprze to dowód zabierze :) jak cena i wytrzymałość tych hidów?
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG2

Post autor: escone »

Krzysiek15255 pisze:Pierwsza fota wygląda za.....cie :D Co nie zmienia faktu że przy kontroli jak się uprze to dowód zabierze :) jak cena i wytrzymałość tych hidów?
Wytrzymałość trudno określić, narazie od października zrobiłem ok 5000km i świecą
Nie pamiętam ile za to płaciłem...coś koło 150-200 PLN

Policja zabiera dowody jak naprawde musi bo dla nich to dużo niepotrzebnej roboty, pisanie, pokwitowanie, wysyłanie dowodu do Starostwa itd... najzwyczjaniej im sie nie chce
A po 2 czy słyszałeś o takim epizodzie żeby policjant zabrał dowód diagnoście :) ?
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Srebrne CG2

Post autor: Krzysiek15255 »

No dobrze rozumiem może w Twoim przypadku będzie to inaczej wyglądało :)
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Srebrne CG2

Post autor: majorekk5 »

Żeby się nie skończyło na zabranych uprawnieniach :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG2

Post autor: escone »

Obrazek
Accord w miniony weekend walnął trase Trójmiasto-Berlin-Trójmiasto
Spalanie z całej trasy zmierzone z aptekarską dokładnością bo za każdym razem tankowane pod korek....wyszło 8,7L/100km !
Drogi krajowe 100-120 (przy wyprzedzaniu do 160)
Autostrada 150-170 na tempomacie i chwile jechałem 230- i dalej się żwawo rozpędzał ale już żona krzyczała ;).
Rewelacyjne jest to V6
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ