Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 3.0L V6 manual (CM8)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: ramzes »

Środek nie jest jeszcze fotogeniczny - czeka na gruntowne pranie i czyszczenie.

Są za to niewielkie zakupy na początek:

Obrazek
bono
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2016 00:17
Auto: cm2
silnik: k24

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: bono »

Gdzie kupiles mtfa? I co jest w tym OYODO?
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: ramzes »

MTF niestety dałem zarobić w ASO.
OYODO (nie znam firmy, ale nic innego nie było od ręki na miejscu) - filtr kabinowy.
Pod spodem filtr powietrza (jakiś no-name), na razie póki nie zdecyduję co dalej z dolotem.
bono
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2016 00:17
Auto: cm2
silnik: k24

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: bono »

O panie zakupy na własną rękę :-) Trzeba było pytać, to by się ogarnęło coś lepszego ;-) kiedy wywalamy rezonator? :-)
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: hemicuda »

gratulacje ;) wreszcie robi się tu `zamieszanie w 7 gen ;)

miałem też kupić czarną bo wszystkie moje H były czarne ale miałem dość juz `zrycia na punkcie lakieru` ;)

V6 plus manual jest piekny w połączeniu,gdyby honda zdecydowała się puścic te silniki na europe nieżałowała by.
- jedynka troche krótka się wydaje ;) lepszy czas jest bez kontroli trakcji ale oponka plus przód w dół ;)
- lampy tylne tylko seryje bo są `na czasie`ładne diodowe
- targaj dokładke na przód bo duzo to auto traci, są w zasadzie 2 opcje: poliftowa jest wieksza i nachodzi na wlociki/halogeny, i podobna do przedliftowej, przyczym kupuj 2006-2007 bo niezupełnie pasuja i trzeba ciąć ;)

to chyba ta co stała na SK tablicach gdzies tam na pomorzu do sprzedania ;)

też masz wrażenie ,że V6 a nie brzmi jak V6? na zewnątrz

szkoda,że jestesmy tak `rozrzuceni po polsce ;/

czekamy na mody ;) ja już czekam na paczke od Jarka jak ze .... :D

BONO co to znaczy coś lepszego? :D lepsze to ino lex i nysa ;p ale honda łatwiejsza w utrzymaniu..ma jedna wade..napęd na przód..
bono
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2016 00:17
Auto: cm2
silnik: k24

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: bono »

Chodziło o części ;-)
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: ramzes »

Czarny lakier jest paskudny w utrzymaniu, to prawda. Dlatego za jakiś czas, jak wszystko dobrze pójdzie planuję go okleić folią.

Masz rację, zupełnie nie rozumiem dlaczego nie było ich w Europie... Maniaków Hondy tutaj przecież nie brakuje. Widać zdecydowali, że grubasy zza wielkiej wody są lepszymi klientami...

Jedynka krótka, ale.. to dobrze, jest lepsze odejście ;)
Dokładka to tylko z USA jak rozumiem i lepsze są z rocznika 2006/07, tak?

V6 brzmi dobrze, ale wydech i tak zmienię, właśnie jestem w trakcie szukania gratów. Jak dobrze widzę w instrukcji, to.. w tym silniku są 3 katalizatory, 2 tłumiki środkowe i 2 końcowe - zdecydowanie za dużo tego badziewia i pewnie przez to dźwięk nie jest taki jak powinien.

Mody już niedługo, na razie mechanika!
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: ramzes »

Dzisiaj przy jakiś 30st. C zupełnie przypadkiem wpadłem na pomysł, że przydałoby się sprawdzić/nabić/ogrzybić klimatyzację ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Accord Coupe 7.5gen -3.0 V6 manual

Post autor: hemicuda »

btw k24 ssie ;p

dokładka - 06-07 a przedlift wbrew pozorom sie rozni rozmiarem i tył i przód na youtub jest filmik jak hopek ją przycina.
a jesli chodzi o wzory:

tu jest ta której ja niewziałem i jak widac `okala` jakby te wloty

http://www.v6performance.net/forums/cla ... t-lip.html" onclick="window.open(this.href);return false;

oklejenie? dipy? poczytaj sobie różne fora itd..zobacz na żywo..samemu? może i tak..jak firma..to wole dac te 5k czy ile(pewnie wiecej) i ładnie pomalowac :D trwale... mnie sie podoba jak lakier błyszczy , ale to moje zdanie ;)

czarny kolor masz zacny ale, miałem i wnerwia, biały dobry wybór ;)

zmieniaj lampy przednie tez;p

wydech..polecam ci wywalic kata - (precat delete) PCD na ebay wpisz plus jakis RV6 j-pipe ;) dolot sam se wyrzezb albo Ci mój sprzezdam ;p

Twój warsztat? :> ja szukam gdzie s bliżej garażu ale ciężko ;/..im starszy tym żal czasu i kasy na dłubanie ;)

mam rodzinke niedaleko grudziądza, może na drugo rok zrobie wycieczke po polszy ;0
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe 3.0L V6 manual (CM8)

Post autor: ramzes »

K24 w accordzie faktycznie trochę ssie :)
Dokładkę chciałbym, tylko sam tego nie ściągnę, bo 1k na kawałek plastiku to jednak za dużo :P

Okleić i zadipować można też na błysk, widziałem parę aut tak zrobionych, na 1 rzut oka nie widać specjalnej różnicy. Z malowaniem jest ten problem, że żeby wrócić do oryginału.. trzeba malować po raz kolejny. Czyli robi się już 10k (pod warunkiem, że za piątkę ktoś ci dobrze polakieruje fure, a coraz zz tym trudniej).

Po wywaleniu tego kata nie ma problemów z check engine itp?

Rozumiem, że to jest podmienione to na zdjęciu?
Obrazek

J-pipe jest już za kolektorami wydechowymi, czyli to?
Obrazek

Precat + jpipe tylko z USA? Tylko teraz pytanie - czy charakterystyka silnika nie zmieni się na tyle, że konieczne będzie strojenie? Będzie to śmigać jeśli wszystko inne jest seryjne?

Wydechem od tego łącznika elastycznego do końca już się zająłem :)

PS trzeba tutaj zrobić jakiś wątek o performance w CM8 ;]
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016 21:53 przez ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ