Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wyciek płynu chłodniczego

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kiler7 »

Witam!
Ostatnio zauważyłem ubywający płyn chłodniczy ze zbiornika wyrównawczego, gdy uzupełnię do stanu max to po miesiącu jest troszkę na dnie. Sprawdziłem wycieki nie widzę żadnych, bąbelków na odpalonym silniku też nie widziałem nie jestem w stanie tego zlokalizować, może ktoś wie gdzie jeszcze mogą być wycieki ewentualnie uszczelka pod głowicą?
grreg74
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2011 19:37
Auto: Accord 98
silnik: 2.0 benzyna
Lokalizacja: Lubin

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: grreg74 »

witam

ja mam identyczny problem i tez nie moge zlokalizowac zaciekow. w sumie teraz duzo waniejszy problem z miom silnikem wiec ta sprawe odlozylem na bok ale z checia bym wysluchal jakis wsakzowek jak nie jedno to moze drugir usune ;)
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kbl100 »

grreg74 pisze:witam

ja mam identyczny problem i tez nie moge zlokalizowac zaciekow. w sumie teraz duzo waniejszy problem z miom silnikem wiec ta sprawe odlozylem na bok ale z checia bym wysluchal jakis wsakzowek jak nie jedno to moze drugir usune ;)
mierzyłeś wkońcu ciśnienie na cylindrach ?
grreg74
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2011 19:37
Auto: Accord 98
silnik: 2.0 benzyna
Lokalizacja: Lubin

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: grreg74 »

szcerze to nie tyle sie oczytalem odnosnie tego problemu itp ze po prostu zapomnialem , moj blad ... zorbie to w nastepny tygodniu obowiazkowo. a tez pomyslalem ze moze przekaznik od swiatel mijania jest nie tak bo obroty zaczynaja falowac kiedy je zapale...
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kiler7 »

chyba rozwiązałem mój problem,zauważyłem delikatne sączenie w dole chłodnicy w kilku miejscach i korek spustowy też przepuszcza.Sprawdziłem to wtłaczając ciśnienie do chłodnicy przy pomocy specjalnej pompki,którą zakłada się w miejsce korka wlewu. Mam teraz inny problem gdzie ja dostanę taką chłodnice?
accord 2.3 sedan automat wersja canada.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kbl100 »

kiler7 pisze:chyba rozwiązałem mój problem,zauważyłem delikatne sączenie w dole chłodnicy w kilku miejscach i korek spustowy też przepuszcza.Sprawdziłem to wtłaczając ciśnienie do chłodnicy przy pomocy specjalnej pompki,którą zakłada się w miejsce korka wlewu. Mam teraz inny problem gdzie ja dostanę taką chłodnice?
accord 2.3 sedan automat wersja canada.
np. na allegro. Sedan ma taką samą i o ile się nie myle prelude tez.
grreg74
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2011 19:37
Auto: Accord 98
silnik: 2.0 benzyna
Lokalizacja: Lubin

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: grreg74 »

u mnie chodnica jest cala szczelna sprawdzanie juz mam za soba. problem lezy gdzies dalej :oops:
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: rychu94 »

chłodnica do 2.3 automat powinna pasować od 2.0 automat nie wiem czy od 3.0 też podejdzie.
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
ODPOWIEDZ